What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

varnost oz. IP prepoznave

AllTrue

New member
Pozdravljeni,

vsi se prej ali slej vprašamo ali je srfanje po takšnih in drugačnih straneh pravzaprav izsledljivo. Oziroma ali je registracija na "ajsi" forumih izsledljiva.
JE - če imaš statični IP

Zakaj tako to trdim....naj vam opišem moj primer, pa presodite sami.

Za ogled TV-ja in interneta sem nabavil paket trojček pri Telemachu (ene dve leti nazaj). Ker internet uporabljam tudi poslovno, sem paket vzel na firmo. No, zdej pa k stvari.
Imam prijatelja, ki je registriran na vse kar je možno za zmenke....no in 2 meseca nazaj pride k meni, ker se mu je sesul računalnik.....da bi skupaj pogledala eno stran....ker je baje "full bab gor"..."ja pa še vse koj dajo" :jump: Ok, nad idejo sicer nisem bil navdušen (jest familija on samski...nobenga v bajti)....ampak....pa dejva.

Stran ne bom omenjal (lahko jo naknadno)...in midva se registrirava....vse preko "fejk" googel mejla. Naloživa ene slike, mal gledava ponudbe...pa sporočila itd. No k sreči, si je kmalu zrihtal računalnik...tako, da sem na to zadevo pozabil.
1 mesec po tem, pa dobim na svoj mail od firme, dobim sporočilo iz omenjene internetna strani sporočilo, da so opazili, da nisem več tako aktiven...pa bla bla in da mi podarjajo brezplačni 14 dnevni premium paket.
WTF.....od kje? Zadeve sem potem malo prečekiral po netu in je zadeva jasna:
Paket trojček, ki ga imam na firmo ima statičen IP, preko katerega so potem tudi prišli do podatka in mojega maila.

Ta post nisem napisal za strašenje, ampak v vednost. Na partisu sem dol potegnil program Real Hide IP 4, ga poinštaliral....zadeva špila. Na ajsi zadeve samo še preko tega.

Ajd
 

lasko

Member
KO se odlocijo da te pojebejo ti ne pomaga noben softver niti proxy. te dobijo ven v pol ure. V trenutku ko se ti logiras si ze naredil toliko smeti da te dobijo. ce pa vejo ip je to par minutk dela
 

weedster

Active member
Hehe, pomoje glih tak hudo ni... ČE, se odločijo bi te pomoje ziher ja ampak težko da bi se spravli na enega iz množice tolkih ljudi na tem forumu, kateri je še lociran v tujini.. Vseeno pa ni treba iztopat. Drugače pa če maš nek proxy program pa imo ni panike.

Res pa je da, če imaš statičn IP se ga lahko hitreje odkrije kot pa če imaš dinamičn IP.
 

Macola

New member
KO se odlocijo da te pojebejo ti ne pomaga noben softver niti proxy. te dobijo ven v pol ure.

No ja, tole ne bo čist res. TOR. Recimo v tejle akciji je bilo prijetih 670 zgolj od 70000 članov. Če bi sam dostop do foruma omogočal izsledljivost, verjamem, da bi bila številka višja in tudi frekvenca akcij pogostejša.

Tu je treba vedeti, da je varnost v večini primerov "tradeoff" glede na udobnost. V primeru TOR-a se to recimo pozna pri hitrosti nalaganja strani. Priporočila so nič flasha, nič JavaScripta, ni zgodovine, itd.

Faktorjev kjer se lahko navadnega uporabnika dobi je polno ampak ne verjamem, da ima naša policija toliko interesa, niti znanja (TOR+PGP+TAILS+TrueCrpyt je nivo NSA). Vbistvu FBI-ju po enem lelu poizkušanja, ni uspelo odpreti diska zavarovanega s TrueCryptom. Je pa njegovo geslo verjetno nekaj v stilu "l>FZm8sf{)u3*$oSdySK" in ne "Macola82" ;) In smo spet pri udobnosti.

Se pa strinjam z weedsterjem. Don't worry (too much), be happy. Kakor berem, večino slovenskih pridelovalcev dobijo zaradi strank in sosedov, nobenega pa prek tuje spletne strani.
 

AllTrue

New member
Vem, da ni neke potrebe po paniki.....hotel sem le, da folk malo premisli. Je pa dejstvo, da je zadeva precej bolj kompleksna, kot se na prvi pogled zdi, glede izsledljivosti....no, vsaj upam.
 

lasko

Member
Macola se strinjam da 99% robe dobijo zaradi slovenske nevoscljivosti in ne zaradi forumov.
Je pa stvar da ce se odlocijo te dobijo tudi preko tora, posebej ce si logiran preko staticnega ipja. ce se pa nekje sredi ljubljane prklopis na en xy wifi pa ni sanse da te dobijo, na ta nacin jih tudi hekerji jebejo. kodiranje datotek je pa druga stvar. ce mas ti 128 bitno zascito diska ti je ne odklenejo tako zlahka. samo za 100g trave jim ni interesa to delat.
 
Top