What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Utilizari ale Cannabisului in scop medicinal

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Raw e mai bun pentru prevenire, adica ingerezi cantitati mici de cannabinoizi dar o faci constant. Pentru cand treaba e serioasa ai nevoie de extracte decarboxilate (total sau macar partial), cat mai potente.
 

sad123

New member
Light naphtha has proven itself to be a very effective solvent to produce this oil and it is also quite cheap to purchase when compared to the cost of other solvents. This solvent is called light naphtha in Canada, and in Europe it is often called benzin(e) and it is sold as cleaning fluid or solvent in many hardware stores.
Nu cred ca vb serios: benzin??
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Da.. dar il poti face cu alcool etilic alimentar. 98%+
Apropo, eu cred ca mai bine intrebi aici. Asa Afli si mai repede si or sa aiba si altii informatia la indemana dupa.
 

sad123

New member
Pot cumpara am inteles, sa cresc nu prea mai e voie. Mai departe nu prea mai stiu. Mie mi ar trebui repede dar in acelasi timp sa si am pe mai incolo .. Deci tot procedeul mi e necunoscut.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Anyway, imi erau de folos niste sfaturi , de unde, ce, cand si cat.
In special aici:
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=318655&page=1

Postul 41.

Anyway, imi erau de folos niste sfaturi , de unde, ce, cand si cat.
In special aici:
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=318655&page=1

Postul #41.

In functie de locul unde e localizata "problema", mai sunt si altele.
Vitamina C, daca nu se poate intravenos, se ia oral, cu conditia sa fie tamponata, si se ia cam 0,5g/ora. Nu e tot aia, dar... e.
Asa, ce ar mai fi... spanz, dar atentie, asta il iei sub supravegherea unui fitoterapeut, ca se dau doze clare, in doze mari fiind toxic.
Ganoderma, asta se face ceai, cam 5-10g de ciuperca zilnic.
Daca problema e la colon, merge si zeolit am impresia (e un chelator bun).
Niste drojdii cu seleniu si niste magneziu nu strica, pentru antioxidanti. In loc de astea, nuci de brazilia si taratze de grau. Cum oi manca-o pe aia, nu stiu...

Cand incepi cu ce am scris mai sus, si in postul 41 de pe threadul cu Rick Simpson, iti mai zic. Doar astea insa si termina aproape orice "problema" din asta. Daca esti in bani, poti utiliza si alte chestii, mai scumpe.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu ii mare tehnologie sa faci rso, in 10 minute te lamuresti ce ai nevoie si dupa ce ai totul la indemana e usor de facut. Insa daca cumperi materialul sunt 2 probleme. Una mai mica, in sensul ca e scump, dar nu ai ce face daca e urgent. Si alta mai mare ca orice chimicala prezenta in budul ala trece in extract. Adica nu vei stii cum a fost crescuta.. acusi, riscul e mai mic comparativ cu a nu face nimic.. daca treaba e.. cum spuneam, urgent..
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Uai explo uai, look again...

Ce am pus ieri nu se refera la RSO ci la microdosing, fiind un studiu despre efectul protectiv al THC (atentie, al THC, nu al CBD) in utilizarea cronica dar in doze foarte mici. EI spun 2 micrograme/kgcorp, adica 0,15mg pentru un adult. Bine, acuma ei zic ca asta e doza de 1-5000 de ori mai mare decat utilizarea normala, hehe, nu au discutat cu mine. Interesant e ca ei au descoperit ca dozele astea nu dezvolta toleranta.

Totodata, am mai gasit ieri un studiu, in care se folosesc aceleasi doze (a tiparit insa secretara eronat miligrame in loc de micrograme), legat de restaurarea capacitatii cognitive (partiala as spune) la mosnegi. Si adulti, na, dar nu la tineri, unde e pe dos.

Am pus primele 2 capturi de ecran, adica prima pagina, studiul e mai mare, dar a fost inchiriat si fotografiat si is multe poze.



Sigur, studiile au fost facute pe soareci...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca ai zice si doi-ul as putea sa il iau si eu la citit. Dar ai dreptate. Nu vazusem asta. De altfel, nu cred ca lui ii tre microdosing.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Pai is amandoua (cum ar fi prima pagina a studiului), doar in ordine inversa, ca nu am fost atent. Pot sa le pun pe toate, da is 21 de poze. In plus, mi se pare mai interesant filmul si mai simplu de urmarit.

Si clar, in cazul lui nu trebuie microdosing. Am pus asta cu microdosingul insa pe thread, ca e cu medicinala.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Uite doiul:

Nature Medicine (2017) doi:10.1038/nm.4311
Received 27 July 2015 Accepted 07 February 2017 Published online 08 May 2017

Doar ca ... e pe bani. Pun si restul intr-un album?
 

Latest posts

Latest posts

Top