What's new

Tincturi cu THCa

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Dedicatie pentru sukableat

Dedicatie pentru sukableat

Uite suka, tot adusesem vorba de lst, ai in poza un FIM esuat, urmat imediat de un LST. Din punctul meu de vedere LSTul e mult mai simplu decat FIMul, iar toppingul mult mai... curat.

picture.php


Floarea e Shaman. Cica e Sativa 100%. Ma rog...
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Am luat clone de la Shamance. Nu pentru clone, ci ca sa le fac topping.

picture.php
[/IMG]

Sosetele au fost ce aveam la indemana pentru intuneric. Oricum, asta cu intunericul ma mira, caci bunica, mama si cu mine, obisnuim sa punem butasii intr-un borcan cu apa la lumina camerei, si se prind fara probleme. Care se prind... Totusi, pentru conformitate, am facut-o.

Am gresit (?) si am facut despicatura cu un foarfec si nu cu un cutter, dupa ce am taiat la 45 de grade. Dupa aia le-am bagat in gelul de clonare, adica in miere de albine.

Deoarece s-au muiat imediat, am zis ca e esuata treaba, si ca a intrat aer sigur. Dupa cum se poate vedea, in cateva ore si-au revenit intr-un mod incredibil (cam 6 ore). Norocul incepatorului. Nu vreti sa stiti cum au fost tratate...
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Aaaaa, asa.

1. Clonele nu au rezistat. Nu le-am pus dom. Nu aveam si nu prea m-am strofocat. Am zis ca poate merge. nu a mers :D

2. Fetele mari au primit airpoturi de 20 kile (Shamancele adica) si lst sever. Doamne-ajuta (aoleu, imi iau amenda, e despre religie...)! Dumnealor vor fi vegetate cat se poate, pentru analiza diferentiata pe muguri si frunze mature.

picture.php
[/IMG]

3. Fetele mici, au trecut deja la inflorire, fiind in a treia zi. Pana in toamna, o sa avem vreo 20 de noi hibrizi si, daca imi ajuta Dumnezeu, si un soi cu trei frunze (ce ar fi sa am un mascul si o femela, hehe...). Inca nu stiu ce sunt cele doua tri-leaf, adica una stiu, e femela, teoretic, Mango Haze CBD, dar cealalta, Sweet and Sour CBD, habar nu am. Sunt cam ghinionist ca data trecuta am nimerit numa 1 mascul din cinci dar vorba lui CB, speranta moare ultima.

picture.php
[/IMG]

Dumnealor vor face 10-20 de tincturi diferite dupa ce se fac semintele, asa ca sa vedem diferentele. Insa entru atentiei este pentru moment, sau sunt cele doua cu trei frunze, care sper sa faca pui.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Site-uri nu gasesti? Ca idee, caut firme care nu au "seeds" sau alte din astea in nume. Nu pot sa le pun pe alea de pe care am luat eu, ca e impotriva regulilor forumului, parca.

Soiurile gratuite nu merita in mod necesar. Am primit niste seminte gratuit de exemplu, 6 regulare, din care 5 masculi si o femela. Na!

Fiecare site are promotiile lui. Totusi, gratuitatile sunt la comenzi ceva mai mari, eu stiu, minim 50, sau 100 sau 200 euro, etc...
 

Latest posts

Latest posts

Top