What's new

Takovy Pokusek-40w zarivka

Ymi

Member
Jeste jsem indoor nepstoval a chtel jsem to zkusit pro zacatek jsem dal vyklicit nejaky seminka no name kupudivo jich vyrostlo z 6/4.
Jeste nemam dodelany home box takze jsem udelal neco pod cim by tyto kyticky mohly rust nasel sem nejakou zaricku kde je napsano made in ussr :) zapojil ji podle schematu jelo to hodil jsem pod to klicky a pripada mi ze to roste cekem dobre nemohu to buhuzel z nicim porovnat protoze nemam zkusenosti, na rust to snad bude stacit a do te doby snad bude hotovy ten home box.
Budu vdecny za veskerou kritiku dekuji Ymi :)

Tady par fotecek:

...

...

...

...
 
Last edited:
M

Miris

čau
já bych dal každý semínko zvlášt - můžou se ti začít zaplítat kořeny
 

Ymi

Member
jojo presadim to asi tak za hodinu co bvudu mit kvetinace a hlinu dekuji za radu jo a ty kyticky se dost vytahly a maji slabe stonky nevis cim to muze byt zarivku nemam snad tak vysoko ne ?
 

nans

Member
to ze se ti vytahne stonek u kytky ze semene je uplne normalni, pri presazovani zahrab az k deloznim listkum. pod zarivkama nemuzes cekat rozvetveny kere :) kdyz sem si delal prvni klony tak sem taky nechal "matky" rozrust pod zarivkama, ale zadna slava to nebyla :) mozna jeste nekde vykopu fotku.
 
Last edited:

Aboriginal

Member
úsporka

úsporka

Zdárek, matka pro samozásobení pod úporkou, naprosto vyhovující. Na týden cca 5 řízků..

 

Ymi

Member
Tak a mam tu dalsi aktualizaci meho pokusu.
Sehnal jsem dalsi dve zarivky 36w a chystam se je zapojit ale jiz do nove vybudovane skrine. (zatim porad kyti rostou pod 40w zarivkou)

hnojim je nkp hnojivem s guanem pro rust teplota skoro porad 26°C
kyticky se v rustu cosi pozastavily
tady par fotecek.


Nejlepe se dari technickemu konopi je to ale asi tim ze je tak o tyden starsi.




1)noname



2) noname




Az pripravim skrinku tak se zase ozvu i s fotoreportazi zatim.
 

Aboriginal

Member
Čau,
je to normální úsporka co koupíš v obchodě - myslím že měla 23w - odtah zajišťoval napolovinu zregulovanej vetracek z kompu, takze zadny teplo, zadnej hluk... krasny:)

Jo jinak to máš zajímavý...jen tak dál, nějak se začít musí - třeba brzy přijdeš na to že to chce prostě 70w sodium:)
 
Last edited:

Ymi

Member
Takze a sem tu opet po 20 dnech od zasazeni tech mojich holcin :). Vse prestaveno ale jeste to chce doladit problem s vetrackama od pc :) mel sem jich 6 a uz jdou jen 2 ale to neni jen tak protoze je nemam naco zapojit :( uz nevim jak dal :(. Mam tam vetsinou neco kolm 30° a to tam mam zarivky :).


Takze zbyly mi ve skriny uz jen 2 kyti. Asi je uz zastrihnu at se to vetvi co vy nato ???? Bude to lepsi ???

technicke konopi to nedalo :)

A nejake ty fotecky
























 
Last edited:

praxer

Member
Ahoj Ymi,
kdysi davno jsem mnel PCgrowbox :)
Ty PC vetracky se daji zapojit na nabijecku od mobilu, urcite ji nekdo v okoli ma. Jedou pak na slabsi vykon, ale jsou uplne tiche.

Jaky mas vlastne celkovy plan?
Pridas nejake dalsi zarivky, lupnes tam 70sodik, nebo zustanes jen u toho co ted?
Protoze jestli nepridas svetlo, mnel by jsis to stipani a prepinani na kvet promyslet.
Ale nemam moc zkusenosti, jenom mne zarivky kdysi hodne bavily...

Mír
 
G

Guest 6345

kde máš věci k zářivkám? (trafo atd) máš to na tělese od zářivky? pokud ano dej to mimo box a klesne ti zas o něco málo teplota.

ohledně těch PC větráčků: být tebou vyprdnu se na 6větráčku a koupím za 200,- Kč jeden na 220V a problém máš vyřešen, pokud ho budeš chtít regulovat, budeš potřebovat regulátor, ale to bych neřešil :)
mobilní nabíječka je taky docela dobrý nápad, ale pár dní bych to nejdřív testnul at se ti to nějak nezkratuje.možná by se dal použít i starý zdroj z PC, ale nkěteré modely zdroje se nerozjedou pokud k nim není připopojen Mother board, čímž by se to mírně koplikovalo, ale staré zdroje co seženeš za kilčo někde v bazárku tohle neměli a naskočili vždy a konektorů na pC větráky je tam taky tři prdele :)

Clock masterova poznámka taky není moc od věci, musím uznat že srovnání 250w mh a 200w nokturky vychází nesrovnatelně lépe pro 250w MH.

ale pod zářivkama se to dá taky, jen nesmíš mít velké nároky :)

Sundej ten alobal... setkal sem se s tím že když sem sundal alobal ze stěn a natřel je bílou barvou snížila se teplota o cca 2stupně.

Zaštípnutí je možné už ted, záleží na co kytky chceš, pokud je chceš matkovat je lepší je bonsajovatět hned od začátku a na nic moc nečekat, tohle musíš očekovat ty, nemá smysl zaštipovat když ti roste třeba o 1cm za týden :)
 
Last edited:

sensi23

Active member
Veteran
imho 6 vetracku na 40W :muahaha:
poradnej odtah pasivni pritah a 1.pc vetracek na ofuk...s 40W si nesvitim ani na hajzlu kdyz seru :muahaha: to si na rizky pockas priteli...
cely predelat a jit do vetsi wataze...jak psal imugnio doporucoval bych nejvice nurturlite (nebo agrolite)150W-blue.. vubec nehrejou a roste to pod nima skvele...nepodcenit ventilaci koupit radnej odtah ....s momentalnim setupem bych toho moc neocekaval
good luck
 
Last edited:

Ymi

Member
Dekuji moc za rady vsem zkusim stim neco udelat nejhorsi je ze namam penize :) nejaky mara.dnb mi nabizel na groweru 250w sodik na rust vetraky se mi nedari sehnat v tom meste kde ziju a nejhorsi sou ty penize no toto sem vyrobil za 40 kč na alobal :) A jeste k tomu sodiku bojim se ze ta 250 bude zrat moc elektriky a bude potrebovat chladit tak me napada ze bych treba vylezl na lampu a sloupl tam nejaky 70w komplet :) kdyby ste ale vedely o nejakych vetracich nebo tak za fakt rozumnou cenu nebo tak urcite se ozvete na pm uvitam to. Vlak mam zadaca takze po cr a sk mohu klidne cestovat ,kdybych vydelaval tak je to lepsi jo a o kolik cm by to rostlo vic kdybych tam hodil tu 70w sodka ?
nj kdyz clovek bydly v malem meste tak ma hold smulu v elektru borec ani nevedel co je sodikova vybojka :)

Vsem dekuji za krityku a slibuju ze se polepsim
 

praxer

Member
Ymi said:
jako na rust myslis ? je oznaceny H neco ?

Nechci, vlastne chci :D vam do toho kecat, zelene spektrum je pro rostliny to nejmene vyuzitelne.Velmi zjednodusene> na rust modre svedlo, na kvet cervene.

Oznaceni H asi myslis oznaceni MH, idealni na rust.
 

nans

Member
praxer said:
zelene spektrum
jen bych to jeste upresnil ze se nejedna o spektrum, ale o spektralni barvu :)
spektrum se oznacuje mnozina vsech elektromagnetickych zareni ruznych vlnovych delek :)
jinak by me taky zajimalo jak to clockman myslel stou zelenou :wave:
 

sensi23

Active member
Veteran
Ymi said:
tak me napada ze bych treba vylezl na lampu a sloupl tam nejaky 70w komplet :)
Vsem dekuji za krityku a slibuju ze se polepsim

krast poulicni osvetleni ..STYD SE!!
ten pravopys je taki prysernej!!!
 
Last edited:

Ymi

Member
Tak vzal sem si vase rady k srdci (nic se krast nebude :D )a sehnal sem si 400w sodik s predradnikem gib pro-v-t a prave se to znazim zapojit ale nemam stinitko ale to by mi mel dat kamos jinak jsem dale poresil nejake nove hnojiva na kvet atd ale porad mi chybi nejaky ten silny odtah :) bojim se ze to 400w hps osram plantstar neuchladim
vse to nafotim a poprezentuju priste :) hi
 
Top