What's new

Takácsatka védekezés ,kezelés???

Jonny Barvo

New member
Hello
Az egyik növény virágán megjelentek pókháló szer? képz?dmények, utánaolvastam és elméletileg takácsatka támadta meg a növényt!
Van ezzel valakinek ezzel tapasztalta védekezés megel?zés kezelés stb.?
Külföldi oldalakon olvastam hogy nem kedvelik a szeles nedves hidegebb környezetet ezzel is le lehet lassítani a szaporodásukat!
Volt már valakinek takácsatka problémája mik a tapasztalatok hogy védekezett ellene mit használt?
A termeszt? sátrat hogy fert?tlenítette ellenük?
Köszönöm el?re a válaszokat!
 

f2obsession

Active member
Mit rontottam el mi a megel?zése és hogy máskor ilyen ne forduljon el??

Virágzáskor alacsony páratartalom (50%, vagy alacsonyabb), illetve bels? kever? ventillátorok, amik enyhén fújják a termést (ne "lobogjanak" azért, de legyenek hatékonyan átszell?ztetve)

Vannak fajták, amik mindezek ellenére hajlamosak bepenészedni, de ez nem annyira tömör csúcs, szerintem itt nem err?l van szó.

Az a penészes csúcs egyértelm?en kuka, de én az egészet leszedném, mert valószín?leg máshol is penészedik már belül, csak még nem látszik.

Szerinem ilyenkor a szárítást is érdemes kicsit agresszívabban végezni, akár még nyersen szétszedni a nagyobb, tömörebb csúcsokat, hogy minél hamarabb külön kerüljenek a fert?zött részek, ne tudjon szárítás közben is terjeszkedni.
 

Latest posts

Latest posts

Top