What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Solomatic CBD Auto

Lol123

New member
Inten?ionez c? în prim?vara/vara asta sa pun 10 semin?e solomatic CBD auto. O sa le cump?r p?mânt de la plagron light mix, nu ?tiu c? n-am mai avut auto pân? acum... Când ?i cât timp pot sa le hr?nesc cu canna bio Vega ?i când ar trebui sa incep cu bloom? M-am gândit c? dac? sunt auto flowering sa le dau tot timpul bloom dup? prima sau a doua s?pt?mân? de când au ie?it din p?mânt. Va rog s? m? corecta?i. Mul?umesc
 

DcSantos

Active member
Nu le da nimic in primele 3 saptamani. Au nutrienti in cotiledoane sa le ajute in primele saptamani! Salut!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ia-o incet. E posibil sa nu fie nevoie de nutrienti nici saptamana 3, si cel mai probabil nu doza intreaga, oricum. Ce folosesti alegi dupa programul de hranire de la gama respectiva de nutrienti..
 

Lol123

New member
As vrea sa folosesc iguana voodoo, enzime, pastile CO2 in apa si canna bio rizotonnic pentru radacini dupa prima, a doua saptamana sau a 3 saptamana. E bine ce fac?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu e o problema de incaput aici, ci de ce faci cu doar un hps de 600W la 4 mp. Ultima data cand am incercat asa ceva a fost cu 3 hpsuri de 600. Si nu cred ca aveam nici 4 mp de canopie. Vreo 3-3.5 mp.
de incaput iti incap si 36 de plante acolo fara probleme. Lumina sa fie. Si ventilatie..
 

Lol123

New member
Am cumparat 5 seminte cbd solomatic, ieri au scos capul din pamant toate 5. Am mai cumparat si 5 seminte cbd dance world dar am gasit 6. Le_am pus pe toate 11 in aceeasi zi dar dance worldul nu a iesit nici acum si nu au dat nici un semn de viata. Le-am pus pe 27 aprilie la ora 14 intrun pahar 24 de ore, pe 28 le-am bagat in pamant iar pe 29 le-am scos afara dis de dimineata la 7. Au avut parte numai de cer senin si soare 2 zile si la 9 seara le bag in dulap iar pt ca sa nu le fie frig noaptea. Acum ma ingrijoresc pt cele 6 cbd dance world ca nu se vede nimic la suprafata pamantului sa iasa. Sa stau linistit ca va iesii?
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Daca s-au desfacut semintele si se ingalbenesc posibil sa moara. Sunt seminte care germineaza mai greu sau deloc. Poti sa astepti inca 2-3 zile si daca nu iese nimic mai pui cateva seminte daca ai de unde.
Mai bine le tii in casa 1-2 saptamani si incerci sa le scoti afara cand sunt mai mari si vremea iti permite asta.

Pe viitor incearca plagron batmix combinat cu worm, 100l merg cu 25l worm. Ai suficienti nutrienti pentru 4-6 saptamani in 11l.

Nutrientii merg in combinatie grow flower pana in saptamana 3-5 de floare, depinde de soi, silic il foloseti pana prin saptamana 6-8 de floare, cu pk trebuie sa fii atent in combinatie cu cal mag.
Daca ai vre-un material de incarcat ca sa ne clatim ochii cu cateva plante CBD.
 
Last edited:

Lol123

New member
Am scormonit cu un pai de chibrit plantele dance world sa le vad capul si erau putin crapate dar foarte putin, acum le tin asa mai la suprafata sa le prinda soarele si sa faca radacini. Acum 30 de minute le-am dat iguana voodoo, canna bio rizotonnic si advanced nutrients b-52 la toate cu doza normala sa le fortez umpic. N-am reusit sa atasez poza cu plantele ca imi da o eroare: A server error ocurred. Please try again later. Maine poate pun o poza daca merge. Ms si mai astept posturi.
 
Last edited:

babygrower1

Well-known member
eu bag 24 de ore in pahar după în șervețele pana ies rădăcinile la toate apoi după le bag în ghivece. ce sa forțezi ? au rădăcini sa isi tragă nutrienții ? :muahaha: am albit și scrie ca se poate pune la semințe da mi se Pare o prostie având în vedere ca majoritatea pământurilor din comerț au nutrienți adăugați cât sa nu trebuiască sa adaugi primele 2-4 saptamani
 

Lol123

New member
Pe 1 mai au scos capul din pamant si pe 16 iulie duminica le tai. 11 saptamani spune pe net ca trebuie sa le las.
 

Attachments

  • IMG_20230620_153301.jpg
    IMG_20230620_153301.jpg
    2.8 MB · Views: 59
  • IMG_20230620_153307.jpg
    IMG_20230620_153307.jpg
    2.9 MB · Views: 56
  • IMG_20230620_153314.jpg
    IMG_20230620_153314.jpg
    3.1 MB · Views: 55
  • IMG_20230620_153321.jpg
    IMG_20230620_153321.jpg
    3.2 MB · Views: 59

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Vrei sa le tai? Producatorul specifica cam pe cand ar fi gata in anumite conditii. Nu spune ca sunt gata in 11 saptamani daca: nu folosesti nutrienti sau vegetezi pana in 5 saptamani sau dimensiunea ghiveciului etc

Arata bine copaceii!
 

Lol123

New member
Pai am dat de fiecare data cu Aptus regulator, top booster, canna bio rizotonnic, canna bio bloom, b52 advanced nutrients și advanced voodoo nutrients. Azi dimineață am rupt un mugur și l-am pus la soare pe acoperiș sa se usuce sa vad cum e, mirosul e accentuat.
 
Top