What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

שטיפה לפני דישון

שטיפה לפני דישון

אהלן אנשים טובים!
אני רוצה לעשות שטיפה לפני הדישון הבא,
יצא לי לדבר עם מישהו שהמליץ לי לדשן ישר אחרי השטיפה ( לא לחכות שהאדמה תתייבש)
ויצא לי לראות סרטונים של גריין האוס שאומרים שם אחרי כל שטיפה שהם מחכים 5 ימים שהאדמה תתייבש ואז מדשנים ( 5 ימים בגלל שהצמחים בגודל מטורף , אני מניח שאצלי אחריי יומיים שלושה אצטרך לדשן),בנוסף הם מדברים שם על כך שזה תורם המון לשורשים.

השאלה שלי היא מה נכון? מנסיונכם..:tiphat:

למה אתה רוצה לשטוף את האדמה?

אני משתמש בדשנים,
אחרי כמעט חודש צמיחה חשבתי לאפס את האדמה .
שמעתי גם המון המלצות על התהליך...פקטיבי מאוד לצמח..
יש קשר בין גידול באדמה לבין מצע קוקוס לדוגמא בהקשר של שטיפה?

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אני משתמש בדשנים,
אחרי כמעט חודש צמיחה חשבתי לאפס את האדמה .
שמעתי גם המון המלצות על התהליך...פקטיבי מאוד לצמח..
יש קשר בין גידול באדמה לבין מצע קוקוס לדוגמא בהקשר של שטיפה?
ממי שמעת המלצות?

שטיפה באדמה זה תהליך קיצוני שעדיף להמנע ממנו כל עוד אפשר.
אני לא שוטף בכלל את האדמה שלי, בשום מצב.

אחרי שטיפה יש כמה ימים שהצמח חנוק בלי אויר לשורשים וזה מאוד לא טוב לצמח. זה גם מזמין חרקים ופתוגנים.
חוץ מזה שקומפוסט או דשן בשחרור איטי לא יוצאים מהמצע בשטיפה ("איפוס") ככה שזה מאוד תלוי באיזה דשנים השתמשת.
אדמה שוטפים שמזהים דישון יתר חמור, אין הרבה סיבות אחרות

בקוקוס שוטפים בלי בעיה כי קוקוס אוגר הרבה פחות מים.

ממי שמעת המלצות?

שטיפה באדמה זה תהליך קיצוני שעדיף להמנע ממנו כל עוד אפשר.
אני לא שוטף בכלל את האדמה שלי, בשום מצב.

אחרי שטיפה יש כמה ימים שהצמח חנוק בלי אויר לשורשים וזה מאוד לא טוב לצמח. זה גם מזמין חרקים ופתוגנים.
חוץ מזה שקומפוסט או דשן בשחרור איטי לא יוצאים מהמצע בשטיפה ("איפוס") ככה שזה מאוד תלוי באיזה דשנים השתמשת.
אדמה שוטפים שמזהים דישון יתר חמור, אין הרבה סיבות אחרות

בקוקוס שוטפים בלי בעיה כי קוקוס אוגר הרבה פחות מים.

ההמלצות לשטיפה נמצאות בכל מקום...סיקורים ודעות של מגדלים אחרים.
אל תשכח שאתה משתמש באדמה אורגנית ודישון אורגני ללא דשנים קנום
אני משתמש בbio nova

אתה אומר לא לגעת ולא לשתוף יותר? השקייה גרילה ודישון פעם בשבוע לא מצריח שטיפה פעם בחודש?

ganesh5000

Member
אין צורך לשטוף אדמה, אלא אם כן הצמחים מראים לך שריפה רצינית בקצוות של העלים.
במקרה שאתה רואה צריבה קלה, פשוט תן מים נקיים או עם תוסף אנזימים של ביונובה שיעזור להגביר את פירוק הדשן.
לא יודע באיזה שלב אתה בפריחה, אבל ככל שהפריחה מתקדמת (משבוע רביעי ואילך) תקטין את הכמות של הדשן בסיס ותן יותר פי.קיי. אתה תתחיל לראות שהצמחים מתחילים להצהיב בקטנה וזה בסדר. אתה נותן פחות חנקן, והם מתחילים לנצל את המאגרים בעלים, ככה מנקים צמח מדשנים, אם כבר.
אם אתה מדשן רק עם נוזלי, תן דישון כל השקייה שניה - השקיה אחת דישון, השקייה הבאה מים, אח"כ דישון וכן הלאה..
תגיע לנגר, אבל לא צריך נגר רציני או לשטוף את המצע.

בשבוע וחצי/ שבועיים אחרונים לפני הקציר תן רק מים, מומלץ להוסיף מולסה (כף לכל 5 ליטר מים) ואנזימים ואין שום צורך לשטוף ולחנוק את הצמח.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
ההמלצות לשטיפה נמצאות בכל מקום...סיקורים ודעות של מגדלים אחרים.
אל תשכח שאתה משתמש באדמה אורגנית ודישון אורגני ללא דשנים קנום
אני משתמש בbio nova

אתה אומר לא לגעת ולא לשתוף יותר? השקייה גרילה ודישון פעם בשבוע לא מצריח שטיפה פעם בחודש?
אל תקשיב לכל שטות.
אם הצמח לא מראה בעיה ספציפית אין מה לשטוף. אין צורך בשטיפה קבועה, ועדיף מאוד לא לשטוף בכלל צמח באדמה בכל מהלך הגידול

אם אתה חושב שיש לך מקרה מיוחד שצריך שטיפה שלח תמונה של הצמח שצריך שטיפה והסבר למה נראה לך שצריך לשטוף אותו ונראה.

אל תקשיב לכל שטות.
אם הצמח לא מראה בעיה ספציפית אין מה לשטוף. אין צורך בשטיפה קבועה, ועדיף מאוד לא לשטוף בכלל צמח באדמה בכל מהלך הגידול

אם אתה חושב שיש לך מקרה מיוחד שצריך שטיפה שלח תמונה של הצמח שצריך שטיפה והסבר למה נראה לך שצריך לשטוף אותו ונראה.

super auto lemon haze אחלה..גידול ראשון עם 2 צמחים.
אחת , עדיין בשלבי צמיחה . בראשון לדצמבר נכנסת לפריחה - עברה שטיפה שבוע שעברה ודישון לאחר שהתייבשה האדמה.
ניראת מצויין חוץ מכמה עליים גדולים שמראים מצוקה שאני לא מצליח לזהות. אני לא כל כך רוצה להעלות תמונות אבל אשמח לאיזה טבלה מובנת ככל שניתן לזיהוי המצב בעלים.
ממה שמצאתי לא הבנתי כלום.

הצמח השני שבועיים צעיר יותר לא עבר שטיפה. היה ב3.5 ליטר אדמה עד אתמול ועבר לדירה החדשה שלו 18 ליטר עד הסוף כמו הראשונה.
איתו עשיתי אימון קטן של קיפוף לכיוון האדמה .
אחרי שראיתי שמצב השורשים מצויין והצמח מספיק חזק החלטתי לנסות (אני יודע שלא מומלץ לאמן אוטומטים ) ביגלל מצוקת גובה החלל (1.60 ברוטו).

מהסיבה הזו גם עשיתי לראשונה קיטומים עדינים מאוד...

משלב הפריחה אני לא אשתמש יותר באימונים ואתן להן לגדול בשקט.:tiphat:

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
טבלאות יש בגוגל, תמצא את מה שמובן לך. אין תחליף לתמונה בשביל זיהוי מדויק.

איך אתה יודע לתכנן מתי אוטומט תכנס לפריחה?
אין מה לקטום אוטומט, פשוט תוריד את הענפים שאתה לא רוצה לחלוטין.

חישוב משוער בכך ש:
הזן הוא סטיבה 95-110 יום מהנבטה לקציר.
שזה 3 וחצי חודשים בערך?
ידוע לי שסטיבה צריכה יותר זמן פריחה ולכן אפשר לשער שבערך אחרי חודש הוא יכנס לפריחה...

תקן אותי אם אני טועה?
כמובן שעד שלא אראה שערות לבנות אני לא ישלב את הPK ...

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
מהנסיון הדל שלי אוטומט יכנס לפריחה ברגע שהוא מפותח מספיק וזה יהיה יותר תלוי בגודל ובחוסן של הצמח קצת יותר מבימים שעברו מרגע שנבט.

kamikaza

Active member
לרוב צמח אוטומט ייכנס לפריחה כ-17 יום מהנביטה

אבל זה משתנה מזן לזן, פנוטייפ אחד לאחר (כולם הרי מזרע)וגם תלוי בגודל העציץ ותנאים סביבתיים

ראיתי אוטמטיים שנכנסו לפריחה אחרי עשרה ימים וסיימו שישים יום מזרע, וראיתי גם כאלו שנכנסו לפריחה אחרי שלושים יום

אבל אתה לא יכול לפספס את זה - פשוט תסתכל על השערות

את הדישון תתאים בהתאם למצב הצמח והתקדמות הפריחה

לרוב צמח אוטומט ייכנס לפריחה כ-17 יום מהנביטה

אבל זה משתנה מזן לזן, פנוטייפ אחד לאחר (כולם הרי מזרע)וגם תלוי בגודל העציץ ותנאים סביבתיים

ראיתי אוטמטיים שנכנסו לפריחה אחרי עשרה ימים וסיימו שישים יום מזרע, וראיתי גם כאלו שנכנסו לפריחה אחרי שלושים יום

אבל אתה לא יכול לפספס את זה - פשוט תסתכל על השערות

את הדישון תתאים בהתאם למצב הצמח והתקדמות הפריחה

ברור לי שיש הבדל בין האוטומטים ביגלל זה ציינתי את הזמן גידול.. לא הגיוני של3 וחצי חודשים הוא יפרח יותר מחודשיים וחצי...

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
טיפ קטן ברשותך,

ב18 ליטר אפשר לשים קצת דשן בשחרור איטי וקומפוסט ואין בעיה לאוטומט לעבור מחזור חיים שלם בלי להראות מחסורים.
רק כוס כופתיות בקר ו20% קומפוסט (או 15% הומוס תולעים) בתערובת שתילה לא מדושנת (אני מערבב לבד כבול, קוקוס וקומפוסטים. אפשר להשתמש גם רק בקוקוס אם רוצים)
בתערובת שתילה מדושנת מהמשתלה רק 20% קומפוסט וגם לא אמורה להיות בעיה, מקסימום להוסיף קצת כופתיות בקר \ דשן אורגני בשחרור איטי מומסים במים אם צצים מחסורים בשלבים המתקדמים.

התוצאה יותר טובה מביונובה לדעתי וכל מה שאתה צריך לעשות זה רק להוסיף מים שהצמח צמא, בלי להתחשב בצמיחה, פריחה וכו'

ב5 ליטר אדמה הרבה יותר קשה לעבוד עם דשנים בשחרור איטי ושם באמת הייתי מעדיף את הדשנים של ביונובה, אבל אתה עובד גם ככה עם עציץ גדול...

טיפ קטן ברשותך,

ב18 ליטר אפשר לשים קצת דשן בשחרור איטי וקומפוסט ואין בעיה לאוטומט לעבור מחזור חיים שלם בלי להראות מחסורים.
רק כוס כופתיות בקר ו20% קומפוסט (או 15% הומוס תולעים) בתערובת שתילה לא מדושנת (אני מערבב לבד כבול, קוקוס וקומפוסטים. אפשר להשתמש גם רק בקוקוס אם רוצים)
בתערובת שתילה מדושנת מהמשתלה רק 20% קומפוסט וגם לא אמורה להיות בעיה, מקסימום להוסיף קצת כופתיות בקר \ דשן אורגני בשחרור איטי מומסים במים אם צצים מחסורים בשלבים המתקדמים.

התוצאה יותר טובה מביונובה לדעתי וכל מה שאתה צריך לעשות זה רק להוסיף מים שהצמח צמא, בלי להתחשב בצמיחה, פריחה וכו'

ב5 ליטר אדמה הרבה יותר קשה לעבוד עם דשנים בשחרור איטי ושם באמת הייתי מעדיף את הדשנים של ביונובה, אבל אתה עובד גם ככה עם עציץ גדול...

אחרי שהתחלתי את המחזור התחלתי לקרוא על גידול אורגני....ככה שלמחזור הזה זה כבר מאוחר..
מחזור הבא אני מתכנן להשתמש בשיטת הרשת ולגדל ב4-5 ליטר מס' רב של צמחים ולהפריח אחרי חודש גג... ככה שגם בשיטה הזו אצטרך לעבוד עם דישון רגיל לצערי...
אולי בהמשך שתיהיה לגליזציה ונוכל לשתול בחוץ מה שבא לנו אני אעבור לאורגני ...במצב של היום זה לא מתאפשר ;)

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
וואלה, אפשר לשים את הקומפוסט והכופתיות בקר מעל האדמה הנוכחית וזה יעבוד אותו דבר.
לא מאוחר בכלל.

מחזור הבא יהיה מחזור הבא, תסיים קודם את זה :)

Latest posts

Latest posts