What's new

Server mini-grow, please please help me!

G

gelowas

Witam
A wiec...
Zamierzam rozpoczac mini-grow na wzor Tabalugi. Pes3fan obiecal mi pomoc od strony technicznej w calym projekcie, niestety ostatnio (3tyg) ma problemy z netem, a ja juz chcialbym rozpoczynac.
Mozna powiedziec, ze najwazniejsze za mna: starym powiedzialem, ze skladam nowego kompa, co z reszta i tak zamierzalem uczynic od pewnego czasu, takze 100% wiarygodny pretekst do trzymania obudowy w pokoju.
Druga sprawa, znalazlem odpowiednia obudowe i stoi sobie spokojnie poza wszelkimi podejrzeniami przy biureczku.
Wymiary obudowy (boxa): wys 55, dl 42, szer 19.

sprzet do oswietlenia (wg. Pes'a):
-osprzet stabilizacyjno-zaplonowy do lamp HPS 70W
-zarowka MH 70W vegg
-zarowka HPS 70W floo
-zasilacz z regulacja napiecia pomiedzy 1,5V a 12V
-kable

Prosze, powiedzcie mi gdzie to dostane w necie, najlepiej link do jakis konkretnych modeli, zeby wszystko do siebie pasowalo.
Nie znam sie ani troche na montazu i elektronice, mam 200zl do dyspozycji i chcialbym dobrac najlepiej cos nowego gotowego do uzytku, zeby nie trzeba bylo robic jakis przerobek itp.

Pozdrawiam i bardzo prosze o pomoc
Grzesio


Ps. Zdjecia boxa mam na innym kompie, jutro jakos wrzuce. :)
 
Last edited:

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
hej Gelowas, powiem ci tak: wpisalem do googla - "zarowka 70W HPS"

i od razu wyszlo mi sporo linkow calych zestawow, tak ze wez sie do roboty, siadz do internetu i wszystko zdobedziesz w try-mi-ga :)

Lepiej samemu, bo nikt ci na tacy nie poda.:)

Aha, jak masz malo kasy to od razu ci zasugeruje potanienie sprawy - po co ci 70w MH? HPS wystarczy i do veg i do flo. Jakbys mial watpliwosci to rzuc okiem do mojej galerii.:)



Pozdr, kov
 
G

Guest

ja tez sie nieznam lo ogolniak zadko tam bywalem niemowiac ze lekcje fizyki nienalezaly do moich ulubionych ale mam juz doswiadczenie w montowaniu statecznikow sts do ids4.1 i uzls-1. ten 2gi jest dla 100-1000wat wiec niewiem jaki ty bys mial ale mysle ze na podstawie schematu ze sprzetu bylibysmy w stanie ci pomoc zmontowac calosc do kupy. niewiem jak to z tym mh jest czy zeczywiscie takie cudo na wega ale na sodowki nienazekam:)
 
G

gelowas

Kov, jak piszesz, ze sam HPS wystarczy to tak zrobie.
Google...uwierz mi, przed napisaniem tematu na forum szukałem trochę po internecie.
Żeby coś kupować trzeba jeszcze wiedzieć czego sie potrzebuje.
Co w ogole wchodzi w sklad osprzetu stabilizacyjno-zaplonowego?

allegro.pl - nie ma 70W, wiekszosc to sprzet uzywany
lampy.com.pl gielda - brak systemu komentarzy, ale juz napisalem mail do jednego goscia, moze ma konto na Allegro...
hemp.pl itp - nie ma 70W, drogi sprzet

Nic innego nie znalazlem.
Moze jest jakis zwykly sklep/hurtownia oswietleniowa, gdzie dostane potrzebne czesci i wysla poczta?
U siebie w miescie nie chce kupowac, bo jak osoba w moim wieku pojdzie i zacznie sie wypytywac o lampy hps itp rzeczy to dosc podejrzanie wyglada, z reszta napewno bylby problem z zarowka Philipsa, gdzies czytalem, ze trudno takowe dostac.

Pozdro, prosze pomozcie mi jakos, jakis link co konkretnie i gdzie dostane to od razu klikam i zabieram sie do pracy.
 
G

Guest

wczoraj kumpel kupil 70 na allegro pod jedna roslinke ktora mu oddaje.wiec jak ci sie niespieszy to jak dostanie juz paczuche to moge ci wszystkie czesci wypisac. minelo sporo dni a mesczakow ani sladu wiec znowu mam jakies hore ratio w okolicach 100% females :) co do czesci potrzebnych to ci niepowiem dokladnie musisz wygoglowac ale na przykladzie hpsow ktore wczesniej skladalem to uzywalem zaplonnika ids 4.1 i sts xxx gdzie xxx to moc dla 150 bedzie to sts 150 dla 400 sts 400. co do zarowek ja uzywam pily ktorej dystrybutorem jest phillips poland ale wiadomo ze jakis tam phillips son costam bedzie mial 20% wiecej lumenow niz zwykly hps.pila 150 ma 15k lumenow a son t pia phillipsa 17500
 
Last edited:

budmilan

New member
. Dodam od siebie ze nad HPS em u góry najlepiej odblysnik z polerowanej blachy dac,,, jak dla kolegi skladalem to poszedlem do markietu i kupiłem taka płytką foremnke do ciasta dosyc długa ... jest idealna,,, ekstra odbija i mozna ja ciąc łatwo nożyczkami wiekszymi.......
. Nastepna sprawa to sciany wylożylem kocem ratunkowym (myral) kupionym na allegro za 10 zł........ najlepiej go kleic na dwu stronna tasme..... :)
. Jeden wiarak komputerowy i zasilacz o zmiennym woltarzu,,,,, bedziesz w stanie regolowac temperature od 25 do 35 stopni spokojnie.........
. Z tyłu na obudowie jonizator z allegro za 60 zł................ tak zeby zapaszku nie było.........
. No i na końcu z cieniutkiej listewki rama wykonana i za pomocą drutu wykonane SCrOG..... i zamiast doniczki podłużna skrzyneczka na narzedzia kupiona za 10 zł .... :) pozdrawiam serdecznie
 
G

Guest

cos mi sie jebie z logowaniem dlatego 2 posty pod rzad, tamtego niemoglem zeedytowac :] mialem na mysli przez to co napisalem ze wcale nietrzeba duzo hajsu zeby zaczac grow poza flota na lampke reszte itemow mozna zrobic. skolowac samemu po znajomkach badz w piwnicy. kupowac koc na allegro hmm w aptece zamawiasz i masz nastepnego dnia za 4-6zl jak niemaja(podstawowe wyposazenie kazdego first aid kita). doniczke mozna samemu zbic zdrenazowac i wylozyc folia. a wiatraczki to juz mozna sciemnic koleszkom ze sie jakiegos trupa kompa sklada i potrzebny cpufan to zadarmo wpadnie. jeszcze co do kocow. ze starego boxa wyrzucilem wszystkie niemialem 3 zlotych to wylozylem go kalendarzami citroena biala strona do wewnatrz i nienarzekam:) aha i jak ktos niemieszka w blokach to jonizator rzecz zbedna mi sie tam nawet zapaszki podobaja rodzina rowniez nienazeka przynajmniej niema siekiery takiej hardkorowej po szlugach tylko sama slodycz, niemowiac o tym ze niewiem jakie te jonizatory maja gabaryty i czy da rade taki wcisnac do boxa o wymiarach 19 cm szerokosc. taniej i 100% efektywniej bedzie kupic wor za kilkanascie zlotych wegla aktywowanego i zrobic samemu pochlaniacz zapachow o pozadanych przeznas rozmiarach :woohoo: :kissass:
 
Last edited:

safo

New member
ja osobiście myślę, że hps nie byłby najlepszym rozwiązaniem. wiadomo, że musiałbyś go trzymać na tyle daleko od roślin, żeby ich nie spalić. chyba bardziej opłacałoby Ci się kupić kilka kompaktów i zmontować wszystko do kupy - przynajmniej takie jest moje skromne zdanie :p . pozdro
 
G

Guest

nieno da rade jak wiatrak dmuchajacy na zarowke albo wyciagajacy zamontuje centralnie kolo zarowki(wiatrak stopic sie niestopi) sam musze to zrobic ale chyba nic z tego niebedzie jestem za leniwy a moj odblysnik poki co jest niekompatybilny z takim rozwiazaniem
 
G

gelowas

A wiec...OG sie zjebalo, jezeli stan rzeczy nie ulegnie zmianie to bedzie w ogole bardzo przykra sprawa, brak motywacji i co by nie powiedziec dobrych rad na outa, ktore wiekszosci z tamtejszej spolecznosci sa bardzo, ale to bardzo pomocne. Chuj, pisze co mam napisac. :D

Micro-grow ruszyl, sionka Papaya/NL/New Purple Power poszly pod ziemie, napisalem w ten sposob gdyz wrzucilem 2szt z tych trzech odmian, ktore sa pomieszane w jednym pacynie, takze co urosnie dopiero rozpozna sie po jakims czasie.
Szerzej na temat mojego projektu napisze w jakims odrebnym threadzie na wzor Tabalugi czy chocby Polaka, moze sie komu zza granicy przyda takie info do czego.
Poki co wrzucam pare fotek, zebyscie nie mysleli, ze sie obijam lub zapomnialem. ;)

Po krotce: box ma z 55cm wys, HPS 70W Son-T Plus, zrodlo swiatla zostalo oddzielone od roslinek 0,6cm szybka, malutki wiatraczek miesza powietrze w gornej czesci, Fander 90mm z regulowanymi obrotami wciaga pow do roslinek, natomiast po przeciwnej stronie (z tylu) znajduje sie juz tylko wylot powietrza ktory rozpoczyna tzw. labiryncik. Z tylu obudowy zamontowalem wyciete gniazda z plyt glownych i sledzie (zaslepki), aby bardziej na komp to wygladalo. Przy kilku godz pracy obok roslinek jest 36st, 60% wilg. Problemy uprawy: "jakis" glos wychodzi z boxa, temp chyba nie jest niska, ficzycznie nie da sie zrobic "labirynciku" na wlot pow, takze troche swiatla przenika, ale zaslaniam plecakiem, hehe, aha 1 maly problem - starzy, przed ktorymi to jest top secret. Najgorsza rzecz - ta cala lampa jebie jak sam chuj, 1. dzien - mowie, ze mi sie procek spalil - ok, 2. dzien - mowie ze to kadzidlo bursztynowe znad morza - oka, 3 dzien i kilka nast - kupilem nowy zasilacz i zawsze na poczatku tak wala przez tydzien - oka, wszycho przechodzi, ale ile mozna? Wegiel aktywowany jest w drodze, bo bez kitu inaczej nie da rady.
Myslicie, ze jesli wylacze wiatrak mieszajacy pow obok dlawika i zarowy to sie cos shajca czy gitara? :D
Pozdrawiam, zyczcie good luck, jezeli w ogole chce wam sie to czytac
Grzesio














 
Last edited:

polak

Active member
Czesc Grzesiu :)

Milo, ze o mnie pamietales :
na wzor Tabalugi czy chocby Polaka,

;)

Zapowiada sie ciekaiwe ten grow, nie powiem. Pamietaj o b.dobrej wentylacji, nie zorb tego bledy co ja :) (kabelek od wentyla odpadl i tego nie zauwazylem :lol: )
Postaraj sie poszukac pojemnika (doniczki) pasujacej na styk do obudowy...

Zobaczymy czy Ci uda sie to przed rodzicami ukryc hehe bede 3mal kciuki ;)
Bede sledzil ten thread na bierzaco.... aaa pisales, ze przeprowadzisz loga na "otwartyym" forum, zapodaj linka :)

pozdro polak
 
G

Guest

Witam,
Gelo troche niepokoi mnie Twoja temperatura... 36C to zdecydowanie za duzo. Masz 3 wiatraczki i masz bardzo wysoka temp. Ja przy 2 wiatraczkach mam przy roslinkach 27C i to bez szyby. Boje sie ze upieczesz roslinki... No ale zobaczymy. A tak ogolnie to masz bardzo ladnego boxika. Zycze powodzenia z rodzicami :). Zapodaj jakies aktualne fotki.
Pozdrawiam, Wujek :)
 

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
jak ten grow gelowas

rosnie cos? czy dopiero zaczoles?
dawaj chlopaki, niemarudzcie ze ters niemozecie chodowac bez og??hehe
tak tam bylo informacji najwiencej, ale informacje znajdzie kazdy co szuka.

chodowac i niemarudzic

peace
 
G

gelowas

polak said:
Postaraj sie poszukac pojemnika (doniczki) pasujacej na styk do obudowy...
Bede sledzil ten thread na bierzaco.... aaa pisales, ze przeprowadzisz loga na "otwartyym" forum, zapodaj linka :)

Donica to pojemnik prozniowy znaleziony w piwnicy, musialem rozgrzanym srubokretem boki odtopic, zeby na styk w szer sie zmiescil. Zamierzalem prowadzic loga na OG...malo tego, zamowienie sionkowe na outa od 6mies planowalem z hempqc wziac, bo mieli hygro i capricorna, ale sam widzisz jaki pech. :(


WDB said:
Witam,
Gelo troche niepokoi mnie Twoja temperatura... 36C to zdecydowanie za duzo. Masz 3 wiatraczki i masz bardzo wysoka temp. :)


aktualnie jest 30st, dwa wiatraki byly, teraz jest jeden Fander i szyba, gorna czesc goraco ze reki nie wsadze, dolna ledwo cieplo, wprowadzilem po przeciwnej strone wiatraka krety wylot powietrza, najwyrazniej pomoglo, z gory wymontowalem wiatrak i licze ze sie sprzet nie schajca, przynajmniej jest cichutko, narazie jest good, juz wykielkowaly. :woohoo:


Hot Cargo, dopiero zaczalem, starzy na razie luuuz, zrodlem smrodu okazala sie nie tyle lampa co gabka otaczajaca coolerek i tasmy klejace.

Pozdro 4 All, dzieki za zainteresowanie sie moja mala robotka!
 
Last edited:
ej nie wierzcie w to, ze jakis pieprzony jonizator zabije zapach konopii ! to nie jest prawda, jonizator jonizuje powietrze(zwieksza jego jakosc, jest zdrowsze) esli chcecie naprawde usunac zapaszki z growa to proponuje filtr węglowy, ktory opisywał na og.com tabaluga, ja tez cos takiego robiłem takze moge pomoc jak cos. pozdr
edit: dopiero teraz doczytałem ze jednak zakupiles węgiel :D no i bardzo dobrze ! ale posta nie usowam ;)

ej gelowas, nie moge obejrzec twoich fotek :| o co chodzi ? :/
 
Last edited:
G

gelowas

Philosophos (wielka szkoda, gdyby go na IC nie bylo) planowal zakup jonizatora z filtem, taki bajer 2in1, trzeba byloby sie spytac czy dobrze sie sprawuje.
Filtra weglowy faktycznie usuwa w moim skromnym przypadku 90% smrodku wylatujacego z zarowy.

NOWY THREAD: http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=22158
Aktualne fotki, zrobilem po angielskiemu :) moze jakiemu obcokrajowcowi sie przyda do czego...
 

polak

Active member
fizlozof wypowiadal sie ostanio o filtrze weglowym na hypku, w dziale... hmmm jakims tam ale byl to tzw wazny watek :) chyba to bylo cos w stylu jonizatory powietrza itp ;)
 

Latest posts

Latest posts

Top