What's new

Първи Индоор.

fishwet

New member
Здравейте на всички,

От известно време следя форума и намирам доста полезна информация. Имам определено пространство , обаче е твърде малко - шкаф(1.70М х 0.6 х 0.9).

Така по същество - огледах се от тук от там и в повечете БГ гроу магазини продават примерно за 200 кинта цял кит HPS. Струват ми се доста пари за компоненти , които не са толкова скъпи по отделно а сглабянето и връзването не е сложно.

Например :
1. Дросел >>
http://www.mikimak.com/?function=detail&id=7324

2. Лампа :
http://www.mikimak.com/?function=detail&id=12005

3. Рефлектор може и да си купя готов , попаднах на някои интересни идеи , но откровено не ми се занимава.

Това , което ме интересува живо е :

-- >> колко според вас светлина ми трябва за това пространство ? 250 В или 400 ?

-- >> директно от едно място ли да си взема частите ? до колко съм подозрителен ? (в тая държава или си параноик, или те няма :)

-- >> какъв балст и светлина препоръчвате ? Знам , че при някои по масови дросели все пак се губи час от мощността.

Мисля да мина със 150 кинта вместо с 220 примерно, само защото някой ще ми го сглоби, не съм толкова вързан д*ба.

Благодяря предварително на всички , които се включат.
П.С. полезни линкове отределено ще помогнат доста :)
 
Здравей fishwet,
пожелавам ти успех с първия ти индор. За твоя бокс 400 вата ще ти е добре, но осветлението е само един от компонентите, който те е нужен. Помисли за вентилацията и затова как ще контролираш температурата и влажността.
 

damyanek

Member
здрасти и от мен...ще следя темата с интерес понеже и аз след 1 месец някъде почвам (трябва само да си направя помещението) :dance013:

като цяло според мен имаш 3 важни неща които трябва да обмислиш много добре преди да почнеш...

първото и най-важно е да си избреш подходящ сорт за големината на твоето помещение.2ро е светлината ,но така или иначе ти си се спрял (защо не си вземеш лампа на филипс?)3то е вентилацията!Според мен тя е най-важна защото така ще можеш да контролираш температурата и влажноста :tiphat: но като цяло не мисля ,че ще имаш проблеми :dance013: разпробий отвори от долната страна на шкафа за да може да влиза хладен въздух,ще ти трябва и един от горе на който ще сложиш вентилатор (било то с филтър или не)... сигурен съм ,че ги знаеш тия неща но скоро не бях писал и реших да драсна...успех в начинанието... :jump:

edit: защо не си вземеш White Whidow като за първо гледане...стават ниски храстчета :)
 

fishwet

New member
Мерси на всички отзовали се, за сега събрах пари за осветление, като сорт ще гледам himalaya blue diesel auto. За вентилацията съм твърдо за, в момента преглеждам варианти с минимални усилия. Шкафа за съжаление го ползвам през останалаото време не ми се иска да го надупча целия.

БТВ докато ровех за светлина попаднах на следното : http://nls-bg.com/products.php?main_type=1&type=2.

Как ви се струва , баласта и запалката са в корпуса. Имат 2 години гаранция ? Някой тествал ли е такъв вариант ? Ако да , доволен ли е ?

Опитвам се да намеря оптималено решение за светлина. Ще свърши ли работа това ?
Ако не пак си ги взимам отделно , но повече занимавка за почти същите пари ако си купя рефлектор. Така е 2в1.

П.С. до колегата damyanek, тези които съм избрал определено стават ниски хтастчета :)
 
Top