What's new

prosze o pomoc.....

budmilan

New member
Witam wszystkich ......
jest to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc przy ewentualnych wpadkach.....
niewdawno przywiozlem nasionka z holandowa i postanowilem cos z nimi zrobic ...... sa to nasionka norton light.. 5 sztuk
prtzygotowalem u kolegi boxa i zamowilem w polskim sklepie HPSa 250 wat.....
Lampka zamowiona to postanowilem wysadzac..... no i tu popelnilem pierwszy blad....:-( bo nasionka wykielkowaly a lampki jak niema tak niema juz tydzien ....:-( pisze maile i na gg atakuje a tu lipa ... a jak zamawialem to dostalem maila ze zamowienie przyjete i twar jutro wyslany.... a tu lipa...... lekko spanikowany zamowilem analogicznego HPSa w innym sklepie ktry rowniez wyslal maila ze towar wysyla,,,, i znowu DUPA... i to przez duze D...:-( niema i niema ... spanikowany postawilem roslinki pod mala lampke 15 watowa...... no i czekalem ...... zaim sie ocknolem ze szmaciaze nie przysla zadnych lamp minel tydzien jak roslinki pod lampka byly... strasznie sie wyciagnely do gory w poszukiwaniu swiatla....


wrescie dostalem lampe i wszystkp ruszylo tak jak trzeba ale roslinki sa nienaturalnie wysokie przez ta gowniana lampke i maja malo lisci..... Wiec mam pytanie czy jesli teraz bedza juz dobrze oswietlane to jest szanas ze wyrosna na normalne zdrowe krzaczki ???????? moze ktos juz mial taki problem ,,,,,


drugie moje pytanie dotyczy przycinania ...... mianowicie wiem ze powinienem usunac topy roslinek ... ale czy mam to juz teraz zrobic ? jest to dopiero 3-4 tydzien od posadzenia.......?






aha czy myslicie ze jesli mam takie takie wysokie roslinki to moglbym sprobowac je potrenowac troszke....? nie zabardzo wiem jak sie mam za to zabrac......

ile powinienem trzymac roslinki w fazie weg?

i ostatnie pytanko: czy sa jakies internetowe sklepy w polsce ktore sprawdziliscie ze dobre nasionka przysylaja ?????? bo slyszalem ze przewaznie t oszusci i jedzxenie dla papug wysylaja....?



pozdrawiam
 
G

Guest

witaj budmilian
problem mozna rozwiazac w nastepujacy sposob:
jesli te roslinki znajduja sie jeszcze w tych kubczkach w ktorych sa na zdjeciu to przesadzajac je do wiekrzych pojemnikow wloz bryle korzeniowa nizej,czesc lodygi bedzie znajdowac sie pod ziemia-to nic,skorzenieje

rosliny przed jakakowlwiek ingerecja w ich wzrost po wiwinny powegowaj jeszcze ninimum 2 tygodnie po czym mozesz obciac stozek wzrostu i powoli zaczac ja naginac...
potrzymaj jeszcze po przycinaniu tydzien na wegu i daj na flo,roslinki na poczatku flo zaczynaja sie bardzo wyciagac w gure i dopiero bedzie robota z naginaniem;)
taka rada ma,powodzenia

peace
 

budmilan

New member
dzieki za wskazowki stary .... co do podcinania i naginania zrobie chyba tak jak mowisz i poczekam jeszcze bo niema co na wariata szalec........ ale z tym przesadzeniem bedzie problem poniewaz to nie sa juz te kubeczki tylko duze doniczki parolitrowe a te roslinki maja juz po 30 cm i dlatego moze byc zludzenie ze to male kubeczki... kurde moglem tak odrazu zrobic jak przesadzalem pare dni temu i je glebiej wsadzic w ziemie.... nawet myslalem o tym ale przestraszylem sie ze moze zgnije lodyga jak taka roslinke za gleboko wkopie.... teraz troszke zaluje ... ale juz chyba lepiej nie bede ruszal .... boxa mam wysokiego jakgy co na 180 cm .....:) pozdrawiam i dzieki .....

Jakby ktos jescze mogl mi pare wskazowek udzielic i odpowiedziec na resszte pytan bylo by super :)
 
T

technoMAXgrower

cze budmilan
alez ty narwany za bardzo pospieszyles sie z tym wysianiem, ale to nic postaraj sie od teraz zapewnic im optymalne warunki, a wyrosnie z tego dobra trawa i beda na 100% zdrowe krzaczki, dolaczam sie do rad leptosomy powinienes wsadzic te roslinki glebiej w ziemie czyly przesadzic do wiekszych donic, zabezpieczy to przed zlamaniem tak watlej wyciagnietej lodygi a takze polepszy ogólny wyglad krzaczka. Przybliz lampe na tyle by juz sie wiecej one nie wydluzaly a rosly wszerz i zrób w boxie sztuczny wiatr(zamontuj jakies wiatraczki wiejace na planty). Po 5 pietrze lisci zaczynam zaginac lstowac. Ty jeszcze tego nie rób daj im czas niech sie pierw wzmocnia. Weg. u mnie trwa 1,5 tygodnia + 2 tyg. stadium sadzonki, w sumie to max 3,5 tygodnia potem na 12/12 to zalezy jakie warunki stworzysz i jak chcesz miec duzego planta.
Ja jak chce miec gwarancje na sprawdzone pewne nasiona to biore od sir Gypsego(Seedsdirect, Seedboutique), Dr Chronic, HeavenStr we wszystkich znajduja sie nasionka od wiekszosci dostepnych na naszym globie brederów. Polske shitbanki dla mnie nie istnieja szkoda mi nerwów czasu i prądu na takie eksperymenty. Wysylka za granice nie sprawia przeciez takiej trudnosci przesylka trwa nieco ponad tydzien i ceny sa czesto nizsze tu polecam Drchronic przede wszystkim zagraniczne seedbanki dysponuja mnogoscia roznych odmian i brederów.

pozdr
 

budmilan

New member
dzieki..... zrbilem sztuczny wiatr tak jak poradziles :) i podlalem roslinki nawozem,, roslinki dostaly ladnego ciemneg koloru i zaczely szybko rosnąc :)

Napisales o Dr Chronic? czy to jakis sklep internetowy ? Jaki jest adress internetowy? i jak tam sie zamawia ....? jak pieniązki im sie przesla i czy moge zamawiac na swoj adres czy leppiej kogos innego poprosic ........????????

Zastanawiam się nad ScrOG ? Co myślicie ..... mój box to 0,37 m mam 6 krzaczków ale jescze niewiem ile bedzie żeńskich a ile męskich............. co myslicie ????????? duzo wiecej ziola wyjdzie??????

No i caly czas sie boje ze z tym przycinaniem coś zrąbie. :-( nie mam jeszcze wprawy i niewiem jak ten topik ma wygladac co go mam usunąc.......????

pozdrawiam serdecznie.......
 
G

Guest

witaj
moim zdaniem najlepiej jest zamawiac z SB- http://www.seedboutique.com/sindex.php
wystarczy zamowic na stronce,wydrukowac i wypelnic formularz znajdujacy sie na stronie i wyslac kase z tym formularzem...
poza zamowionymi nasionami dostaniesz gratiss jakies nasiona

co do scroga to nie widze przeciwskazan ale mysle ze LTS wystarczy...
ja przy swojej obecnej uprawie postanowilem zaniechac trenowania ale musialem trochepowyginac bo by mi boxa przerosly...
tu sa fotki www.leptosoma.overgrow.com

jesli natomiast chcesz sobie wiecej z polskimi growerami pogadac to zajzyj tu http://www.overgrow.com/edge/showthread.php?p=8377239#post8377239

przycinanie...napewno jeszcze na to za wczesnie...zrob to za jakies 1-2 tygodnie(na oko,zamiesc aktualne fotki)
tego sie zjebac nie da,wystarczy odciac glowny stozek wzrostu zyletka,po tym jeszczetydzien na wegu i na flo...i zacznie sie ostre naginanie:D

peace
 

budmilan

New member
poraz kolejny dzieki za wskazówki......
mysle ze sie wezne za to LTS ..... zebym tylko nie polamal nic.......... moze znacie jakies zasady i wskazowki co do podwiązywania......?????????

przesylam aktualne fotki....... :) roslinki odrzyly i mają sie dobrze........



myslicie ze juz podwiązywac......??????? albo podcinac ?????????


ciekawe ile z nich bedzie zenskich...... :-\ ???????

zaluje ze odrazu nie zamowilem pozadnych nasion...... co prawda moje są z holandii ale kupilem je za grosze w cofishopie jakims..........

chcial bym sie nauczyc klonowac ... nie wiecie gdzie jest jakis przejżysty opis klonowania ??????? i co mam kupic zeby się udało....????????????


pozdrawiam
 
T

technoMAXgrower

Cze
Jak chcesz to tu masz adresy wszystkich prawdziwych banków przejrzyj je sobie.
banki w kolejnosci od najlepszego:
http://www.seedboutique.com jest tez aukcja http://www.seedbay.com
http://www.drchronic.com
http://www.eurohemp.com/
Najprosciej i najszybciej jest w http://www.seedboutique.com

Cos o przycinaniu:
http://www.overgrow.com/growfaq/1269
http://www.overgrow.com/growfaq/727
i klonowaniu:
ja klonuje tym sposobem z 90% sukcesem http://www.overgrow.com/growfaq/1474
http://www.overgrow.com/growfaq/980


Pozdr
 
Last edited:

budmilan

New member
panowie czemu listki wiedna troszke.... może byc za duzo wody ???????????

i troszke żółte są na brzegach .... szczegolnie te starsze......... ???????????????






pozdrawiam i dzidzieki za linki...... topiki podciete.... :)
 
T

technoMAXgrower

Cze
Napisz cos wiecej bardziej dokladnie jakie warunki panuja w twoim boxie, bo bez tego ani rusz jak czesto podlewasz, jaka wentylacja, czy nawoizisz juz.
Na pewno nie jest to wina za malych doniczek. Pierwsze co koniecznie zrób to sprawdz pH ziemi musi byc 6,0- 7,0 nie mniej i nie wiecej. Dobre by bylo jak bys dodal troche perlitu do twojwj mieszanki.
Konopie nie lubia zbyt czestego podlewania, lepiej je zealac raz a porzadnie niz czesto i co dzien. przed podlewaniem wlóz palca 3cm pod powierzchnie ziemi i sprawdz czy jest calkowicie przeschnieta jak tak to jest juz czas na kolejne podlanie. Wentylacja tez ma wplyw na wolny wzrost roslinky. Na twoja lampe dobrze sprawdzi sie wentylator o wydajnosci 250m3/h.
Z tych informacji co podales to wiecej pomóc ci nie moge.
good luck
 
Witam wszystkich "nowych" :wave:
Hey there FinalSolace2 :joint: good to see some people who want to speak polish language :woohoo:

Wracajac do tematu... znam tylko jeden polski seedbank ale wzbor ogranicza sie do kilku... poza tym wolalbym zeby test tego banku ktos udokumentowal. Tak wiec lepiej zamawiac z zagranicznych seedbankow ... gwarancja , jakosc, pewnosc.

pozdrawiam
 

budmilan

New member
KTÓRE TO MĘSKIE? PROSZE O FACHOWA POMOC.....

KTÓRE TO MĘSKIE? PROSZE O FACHOWA POMOC.....

DZIEKI ZA MILE POWITANNIE......

MAM PROBLEM .......

OD TYGODNIA ROSLINKI SA NA FLO......

JAKIES TAM JUZ KWIATKI POWSTAJĄ ..... ALE NIEWIEM KTORE SA MESKIE A KTRE DAMSKIE......


PROSZE MI DORADZIC NA PODSTAWIE ZDIECIA KTORE ROSLINKI WYŻUCIC..... A KTORE ZOSTAWIC .......




POZDRAWIAM SERDECZNIE I Z GORY DZIEKUJE.......
 
Hej budmilan :wave:
ja sam juz sie raz pomylilem ( pospieszylem sie :D )
Ciezko jest mi powiedziec cos...
ale mam nadzieje ze te zdjecia ci pomoga.

to jest porownanie


teraz zenska



powodzenia
 
Last edited:

budmilan

New member
ZWARIOWALEM .... :)
POWAZNIE CZY TO MOZLIWE ZEBYM MIAL SAME MESKIE ROSLINY......?
NASINA KUPIONE DWA OPAKOWANIA W DWOCH RÓZNYCH COFFE SHOP"ACH W HOLANDOWIE...........
NA SZESC ROSLIN SZESC MESKICH ... PRZECIEZ TO MUSIAL BY BYC JAKIS PECH NIE Z TEJ ZIEMI .... HEHEHEH
ALE NA TO MI WYGLADA ... WSZYSTKIE ROSLINKI I NORTHON LIGHT I POWER PLANT WYKAZUJĄ CECHY MĘSKIE TO ZNACZY BRAK PRZEZROCZYSTYCH WŁOSKÓW TYLKO DZWONECZKOWE MAŁE KWIATKI TAKIE JAK NA FOTCE KTÓRA ZAMIESCIŁEM..........

NIEWIEM POCZEKAM JESZCZE PARE DNI I ZBACZE.......... WIECIE CO.... TO BYL BLAD ZE NIE KUPILEM FEMINIZOWANYCH PESTEK..............


PROSZE JESCZE O JAKIES WYPOWIEDZI NA TEMAT MOJEGO ZDIECIA BADZ PODANIE JAKIS ZDIEC Z MESKIMI I DAMSKIMI WE WCZESNYM STADIUM KWITNIENIA.......

EJ A MOZE TO JAKIS CZYNNIK ZEWNĘTRZNY SPOWODOWAL ZE SAMI FACECECI WYSZLI....?

KURDE PÓŁTORA MIECHA W DUPE..... :)
ALE PRZYNAJMNIEJ MAM PRAKTYKE I WIEM JUZ O CO CHODZI MNIEJ WIECEJ Z TYM WSZYSTKIM .... JAKBY CO POTRAKTUJE TO JAKO TRENING ... A NASTEPNYM RAZEM ONLY FEMALE SEEDS.... :)

POZDRAWIAM SERDECZNIE ......
 

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
hej budmilan, to malo prawdopodobne ze wyszly ci same meszczaki, ale niestety mozliwe.

Ja bym jeszcze poczekal, nie ma sie co spieszyc i wszystko od razu wyrzucac, wg mnie powinienes miec co najmniej 2 laski z tych 6 roslin.

A co do feminised seeds to co prawda nigdy nie uzywalem ale znam wiele opinii ze nie dosc ze drogie to jeszcze bardzo niestabilne. Wiec raczej nie polecam a i tez sam nie bede ich uzywac.

po prostu zazwyczaj kielkuje odpowiednio wiecej roslin. 50/50 meskich/zenskich z drobnymi odstepstwami wychodzi mi zawsze. jak sa nadwyzki lasek to oddaje znajomym.

Czynniki zewnetrzne az tak nie wplywaja na plec, trzeba by na prawde ostro cos spieprzyc, a z twoich zdjatek nie wyglada zebys cos spieprzyl.:)


pozdr, kov
 

budmilan

New member
MAM JUZ PEWNOSC.....
DZISIAJ WYZUCAM WSZYTKO.... MASAKRA NA KAZDEJ SĄ TE KULECZKI ( KWIATKI MĘSKIE ) JAK WINOGRONA .....
ALE WIECIE CO ... MNIE TO WOGÓLE NIE DZIWI... MI SIE ZAWSZE TAKIE ŻECZY PRZYTRAFIAJA..... ALB WSZYSTKO MI SIE UDAJE ALBO JAK MAM MASAKRE TO NA MAKSA....:) HEHEHEHE

POZDRAWIAM WSZYSKICH I DZIEKUJE ZA WSPARCIE...........

PS... PACZKA Z ANGLI JUZ JEDZIE........... :)
 

Latest posts

Latest posts

Top