What's new

PROBLEME CU PLANTUTA?

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
ba 40% indica e bine eu am vazut hibrizi cu haze sau thai in nume ce erau aproape indica pura dupa frunze.. cam ce are si colegu in poze, ca nu par nici macar sativa majoritare..
 

smallearth

Member
Ce Haze ai tu acolo (ca nu prea se vede ca ar fi vreun Haze...)?


Atomical Haze-Paradise Seeds

poza este facute de sus.Haze au un boost,au germinat primele.Jack White-Paradise Seeds e deocamdata subtirel,gen stick si cheese e foarte stufos si pitic.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Atomical Haze-Paradise Seeds

poza este facute de sus.Haze au un boost,au germinat primele.Jack White-Paradise Seeds e deocamdata subtirel,gen stick si cheese e foarte stufos si pitic.
Ei, da, e Haze de cartier: 20% Indica. Daca era Haze, exista riscul sa trebuiasca sa scazi intervalul de lumina sub 12 ore, la 11 ore, sau chiar mai putin, pentru a inflori. Asa, esti ok.


@pillang: Se pare ca e vorba de Atomical, si nu de Automatical :). Dar e de inteles eroarea, asta daca nu mi-a scapat mie ceva...
 

Stef993

New member
frunze galbene

frunze galbene

Buna,locuiesc in grecia si am plantat si eu 2 plantute afara ...au 3 saptamani aproape ,acum am observat ca la una dintre ele i s-au ingalbenit funzisoarele . Din ce cauza ? prea multa apa ? prea puternic soarele ( 20-30 )de grade sunt afara. Va multumesc
 

Attachments

  • 20200509_160818.jpg
    20200509_160818.jpg
    53.2 KB · Views: 85

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Salutare!!
Pământul pare a fi de proastă calitate, și prea ud!
3 săptămânii?? Cam mici !
Pune altele la germinat punele in pământ cumpărat de magazinele pentru flori, merge și unul universal!
Și se va schimba toată situația, cea din poza nustiu daca o mai salvezi, și dacă o salvezi va fi micuța !
Semințe mai ai?? Pune la încolțit altele!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ph-ul aiurea sau nutrienti prea multi. Posibil sa fie si prea udata dar nu e doar aia.
 

Goldslug

Active member
Buna,locuiesc in grecia si am plantat si eu 2 plantute afara ...au 3 saptamani aproape ,acum am observat ca la una dintre ele i s-au ingalbenit funzisoarele . Din ce cauza ? prea multa apa ? prea puternic soarele ( 20-30 )de grade sunt afara. Va multumesc

Planteaza alta in compo sana universal pentru plante verzi si palmieri. 19 LEI 10L . Nu o sa ai probleme 20 de zile si nu e nevoie sa ii dai nutrienti. De la aia zic sa iti iei adio si sa nu investesti sentimental, las o in voia ei, dar schimbai pamantul.
 

vasile

Well-known member
Veteran
Am si eu o problema cu asta mica, de vreo saptamana are frunzele ondulate si nu imi dau seama de ce,

Temperatura in medie e 27 grade la varful plantei
Umiditate 50~
Pamant composana, ghiveci 10l
Varsta: 14 zile de cand a scos capu afara
I-am dat 2 litri de apa chioara acu 2 zile, chiar nu cred ca e overwater, pamantul asta este destul de aerat si i-am mai adaugat si eu niste perlit.
Lumina sta la 20cm~ distanta, momentan 70w.


E un cheese auto xxl primit cadou de la Dinafem, ma gandeam sa il scot afara da cred ca il las langa regulara indoor, mai am un amnesia kush crescut in aceleasi conditii fara probleme.

Vreo idee ce ar putea sa aiba? O sa mai ridic luminile putin, cred ca nu ii place asa aproape cu toate ca-s doar 70w ... uneori mai atinge si temperaturi de peste 30



 
Last edited:

vasile

Well-known member
Veteran
O sa ii fac un ph test zilele astea, a primit doar apa chioara deci ma gandesc ca nu s-a schimbat multe in materie de ph

Cred ca e si un pic de heat stress combinat cu genetica, am observat ca acest cheese e foarte predispus la curly / taco leaves din alte grow reporturi in conditii in care plantele de langa sunt ok...

Pe memoria termometrului s-a atins un maxim de 33 grade, frunzele noi par sa nu mai aiba marginile frunzelor ridicate in sus dar sunt si alea ondulate putin doar in varf ca o ghiara, semn de prea mult N
 

Latest posts

Latest posts

Top