What's new

pikLAB MedicCab

kips0n

Member
Witam, w tygodniu przyjdzie do mnie ca³y sprzêcik z F&F wiêc przygotowujê kabinê. Tutaj mam ma³y problem otó¿ przy wentylatorze TD Silent 350 jako wyci±gaj±cy powietrze przez filtr nie wiem jak dobrze zaprojektowaæ wlot ¶wie¿ego powietrza.

Kabina ma wymiary 0,7 x 0,6 x 1,8 [m]
Objêto¶æ wynosi 0,756m3

Mia³em w planie zrobiæ na dole wloty pasywne tylko nie wiem jak obliczyæ ich ¶rednicê do prawid³owej wymiany.

Mo¿e kto¶ pomo¿e? :)
 

uho667

Active member
luknij naa boxa kupnego o podobnej wielkosci i bedzie kozak srenica- wielkosc musi byc z 4 cale powinno starczyc
 

kips0n

Member
luknij naa boxa kupnego o podobnej wielkosci i bedzie kozak srenica- wielkosc musi byc z 4 cale powinno starczyc

mhm bo planuje wzi±æ PVC kolanka ze 2 i wiesz na dole przymocowaæ czyli 2x 2cale zrobiê dziêki za odpowied¼ :)
 

topic

Member
powierzchnia PASYWNEGO wlotu powinna byæ dwa razy wiêksza ni¿ +/- ni¿ AKTYWNY wylot... u mnie zawsze siê to sprawdza³o :]
ewentualnie wentyl mieszaj±cy stawia³em w okolicach "pasywnego" wlotu ¿eby troche go "uaktywniæ" :D
 

kips0n

Member
powierzchnia PASYWNEGO wlotu powinna byæ dwa razy wiêksza ni¿ +/- ni¿ AKTYWNY wylot... u mnie zawsze siê to sprawdza³o :]
ewentualnie wentyl mieszaj±cy stawia³em w okolicach "pasywnego" wlotu ¿eby troche go "uaktywniæ" :D

czyli jak mam 125mm to 250mm pasywny?
 

uho667

Active member
ja bym jednej dziury nie robil tylko nawiercil dziurki , wiertlem , 250 to dziura w chuj na taki box masakra ,
 

kips0n

Member
ja bym jednej dziury nie robil tylko nawiercil dziurki , wiertlem , 250 to dziura w chuj na taki box masakra ,


wiesz na początku myślałem o "kolankach" z PVC i powiedzmy 4-5 max fi30

co ty na to, dobrze, że w casto nie cieli do wczoraj bo dzisiaj pewnie bym płakał, że wyjebałem dziurę 250 xd
 

DR.JOINT

Member
Wiesz zawsze możesz dać redukcję do mniejszego rozmiaru... ale po co? Obowiązkowo filtr w postaci pończochy albo jakiejś siatki do wlotu pasywnego.
 
Top