What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Περί φλάσινγκ...

Ksaderfo

Active member
Μία αγνώστου πατρός μάλλον τραβάει από Ρωσσία μερία και είναι τι-νγκα...

Το θέμα είναι να το κάνω φλάς; Βάζω biobizz... Λέει ότι δε χρειάζεται καλά καλά αλλά why not;

Όλα τα τριχομς γίνανε περλέ... Ειδα και κάνα 2 χρυσαφί..

Έχω χαλάσει φυτό από νερό παλιά αλλά μάλλον κάτι έπαιξε με τη γλάστρα..

Εντομεταξύ οι μάγισσες πουλανε τζουμάνια για φλας τα οποία υπόσχονται ότι θα καθαρίσουν το φυτό χωρίς να υποβαθμίσουν την "ποιότητα".

Ένι αϊντίας; Θενκς. :)
 

orfeas

Active member
Veteran
Το φλας δεν χρειάζεται γιατί το χώμα δρα ως φίλτρο και κατακρατά όλα τα άλατα κτλ. που πάει να πει ό,τι και να ρίξεις τζάμπα το ρίχνεις...τάδε έφη έμπειρος καλλιεργητής ο οποίος μάλιστα γνωρίζει και τη χρήση του κολοειδούς αργύλου...εγώ δεν είμαι αυτός μιας κι η εμπειρία μου ωχριά μπροστά του...ποιος είναι, ποιος είναι;
Κι αν δε τα λέω καλά, ας με διορθώσει η παλιολινάτσα... :laughing:

Καλύτερα όμως ρώτα κάναν άλλο που είναι εξπέρ...:biggrin:

:tiphat:Ορφεύς
 

Ksaderfo

Active member
Το φλας δεν χρειάζεται γιατί το χώμα δρα ως φίλτρο και κατακρατά όλα τα άλατα κτλ. που πάει να πει ό,τι και να ρίξεις τζάμπα το ρίχνεις...τάδε έφη έμπειρος καλλιεργητής ο οποίος μάλιστα γνωρίζει και τη χρήση του κολοειδούς αργύλου...εγώ δεν είμαι αυτός μιας κι η εμπειρία μου ωχριά μπροστά του...ποιος είναι, ποιος είναι;
Κι αν δε τα λέω καλά, ας με διορθώσει η παλιολινάτσα... :laughing:

Καλύτερα όμως ρώτα κάναν άλλο που είναι εξπέρ...:biggrin:

:tiphat:Ορφεύς


Έτσι έτσι... Μόνο σε ένα ναρκωμένο εχθρικό περιβάλλον ανθυγιεινού ανταγωνισμού μπορούμε επιτέλους να εξελιχθούμε! :biggrin:


Τι λένε είναι τα εξής:

-Το άζωτο αν μείνει θα κάνει τσαφ τσαφ η φούντα, θα σβήνει και η γκομενάρα στην παραλία θα σου πει "Δε λέει και τόσο ρε ξαντέρφο..." (Yπάρχει η θεωρία ότι αν -Δεν- κάνει τσαφ τσουφ, σβήνει και σε καίει το Βουλγάρικο άζωτο - τότε είναι που θα σου πει η γκόμενα -Δε λέει-... Τίποτα δε λέει "δυνατό χόρτο" σαν ένα γερό κάψιμο από άζωτο στο λαιμό.. :D )

-Mέταλλα (wtf?) και στερεά που έχουν μείνει στο φυτό θα θα θα.

-Αν φλασάρεις όμως λέει ο Αντβάνς νούτριεντ ότι τελευταία στιγμή ίσα ίσα που θα χαλάσεις το φυτό... αλλά είναι εντάξει παιδι, γιατί λέει ότι μόνο με 20 ευρώ το λίτρο έχει μία λύση για σένα που κατακρατά τα άζωτα και τα στερεά και τα μέταλλα...

Να μη φλάσάρω καν; Λίγο τουλάχιστον; Κάτι;

Το κολλοειδή άργυρο και εγώ τον ψήνω αλλά λέει ότι όλη η φούντα γίνεται τοξική μετά... Είναι μόνο για σπόρια να παίρνεις...
 
Last edited:

orfeas

Active member
Veteran
Για να κάνεις φλας θα πρέπει να καταλαβαίνεις τη "φιλοσοφία" πίσω απ' αυτό...τη καταλαβαίνεις; :biggrin:
Μιλάνε ας πούμε για salt build-up...και; τι πάει να πει αυτό; Ότι το φυτό θα φάει κάτι που δεν θέλει;
Έχω βάλει κάμποσες φορές σε γλάστρα, όπως και φέτος, και δεν ξέπλυνα ποτέ, αλλά και ποτέ δεν έκανε τσαφ-τσουφ η φούντα μου :laughing:
Τι να πω! άγνωσται αι βουλαί των φευγάτων καλλιεργητών...
Έχω μια υποψία ότι ξεπλύνεις δε ξεπλύνεις την ίδια φούντα θα πάρεις...αλλά επειδή δικά σου είναι τα φυτά, κάνε ό,τι λαλεί η γκλάβα σου :biggrin:

Μας ψιλοέκαψε σήμερα...

:tiphat:
 

Ksaderfo

Active member
Καταλαβαίνω λίγο το τσαφ τσουφ... Αλλά αυτό παίζει να είναι και από curing, ούτε εγώ είχα και τόσο θέμα ποτέ αλλά λέμε να το κάνουμε σούπερ φέτος να πούμε, να κάνουμε και μια πιρουέτα πριν το γυρίσουμε στις λάμπες.. :D

Να απορροφήσει κάτι που δε θέλει... Μπορεί.. Αλλα δεν το φύτεψα στα νησιά μπικίνι να φωσφωρίζει... Αλλά απλά να σταματήσω να το ταίζω; Εντομεταξύ είναι καταπράσινο από πάνω μέχρι κάτω... Πάει πάρα πολύ καλά..

H τεχνική του να ρίχνω νερό μέχρι να αρχίσει να βγαίνει και καλά διάφανο δε μου κάθεται και πολύ καλά... :D

Προς το παρόν μείωσα το φαί... Για το γαμώτο μάλλον την τελευταία βδομάδα δε θα το ταίσω και θα ποτίσω άφθονα για το λιοπύρι που λες και συ..

Καλό είναι το λιωπύρι μήπως για τα σκουλήκια; Ούτε ένα φέτος! Αλλά έχω μία τάξη του δημοτικού βρωμούσες να κόβει βόλτες σε μία ψηλή λελεκιάρικια.. :D
 

ironagxos

Member
δεν ξερω αλλα ενα γενικο ποu εχω καταλαβει απο φιλους και απο μενα οσον ανφορα τα ΒΙΟΒΖΖ αφηνουν μια ιδιατερη χαρακτησιστικη γευση και οσμη στην φου...
και μαλλον αφτο το κανει το τοπμαχ-και λιγοτερο το βλοομ!!καλα το grow φυσαει!
παρατηρειστετο...
οποτε κσαντε ναι φλαση με τα 1000 και 3 βδομαδες νωριτερα !!!γνωμη μου!!
αν εχει ακουσει στο καναδα ο τζονυ μπι και οι περισοτεροι χρησοιμοποιυν λιμαστα μεχρικαι την 5 βδομαδα ανθοφοριας και μετα φουλλ μονο νερο για τα καλυτερα δυνατα αποτελεμστα τερπενιων και οχι μονο!!
 

Ksaderfo

Active member
δεν ξερω αλλα ενα γενικο ποu εχω καταλαβει απο φιλους και απο μενα οσον ανφορα τα ΒΙΟΒΖΖ αφηνουν μια ιδιατερη χαρακτησιστικη γευση και οσμη στην φου...
και μαλλον αφτο το κανει το τοπμαχ-και λιγοτερο το βλοομ!!καλα το grow φυσαει!
παρατηρειστετο...
οποτε κσαντε ναι φλαση με τα 1000 και 3 βδομαδες νωριτερα !!!γνωμη μου!!
αν εχει ακουσει στο καναδα ο τζονυ μπι και οι περισοτεροι χρησιμοποιούν μστα μεχρικαι την 5 βδομαδα ανθοφοριας και μετα φουλλ μονο νερο για τα καλυτερα δυνατα αποτελεμστα τερπενιων και οχι μονο!!


Aπό Τερπένια (αν καταλαβαίνω που λέει και το αφεντικό) γαμ#ει η μικρή... Πολύ widow αλλά έχει και κάτι βενζίνες μέσα...

Λίγο θα το φλασάρω ρε συ... ¨Ωπα ... σωστή ορθογραφία κσαντέρφο... Re c...

Έλα έλα έλα τελευταίο lap!!! :biggrin:


[YOUTUBEIF]1VUa99-tJqs[/YOUTUBEIF]
 

Latest posts

Latest posts

Top