What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

O parere va rog

HighUp

Member
As vrea sa fumez si o sativa dar la dealerii nu ?tii ce iei ai sa cresc o sativa dureaza o groaza...oricum am mai fumat sativa sau ma rog ?tiu doar c? aveam crize de ras , o ceata frumoasa ca un vis pe ochii ,caterinca si multa vorba. Am observat si eu ca indica sau predominant are un efect mai narcotic...
 

vasile

Well-known member
Veteran
Imposibil sa gasesti sativa la dealeri, dureaza mult si scoate putinel... Maxim hibrid crescut mediocru gasesti chiar si in amsterdam
 

Dankofmonk

New member
Viața e făcută pentru cei puternici. Ai doar 2 variante, realistic vorbind

SUS ( învață sa te iubești, sa te respecți, sa mănânci sănătos, sa gândești sănătos, si sa te rogi )
Sau

JOS -( unde o sa te mănânce paranoia, singuratatea, si mai grav poți sa ajungi la nebuni sau frâna ! Dar totul vine cu o lecție, si totodata cu un preț ! )
Tu ești singurul care te poate ajuta, nici familia, nici medicina, nici biserica.
 

vasile

Well-known member
Veteran
Viața e făcută pentru cei puternici. Ai doar 2 variante, realistic vorbind

SUS ( învață sa te iubești, sa te respecți, sa mănânci sănătos, sa gândești sănătos, si sa te rogi )
Sau

JOS -( unde o sa te mănânce paranoia, singuratatea, si mai grav poți sa ajungi la nebuni sau frâna ! Dar totul vine cu o lecție, si totodata cu un preț ! )
Tu ești singurul care te poate ajuta, nici familia, nici medicina, nici biserica.

La care dintre cei 3000 zei sa ma rog mai exact?
 

Dankofmonk

New member
Dacă tu te respecți, vei primi respect
Dacă tu te vei iubi, vei primi iubire
Dacă tu iubești viața, ea te va iubi pe tine.
E așa de simplu ..

Așa ca totul depinde de tine fratior.
După cum ți-am spus mai sus, nu te poate ajuta nimeni, nici macar zeii ( ei rad de noi când ne punem piedici singuri ) 😂

Îți recomand un film:
La vita e bella 1997

Și o melodie
Nina Simone -Ain’t got no , I got life

Dacă înțelegi filmul și melodia, ai câștigat !
Îți doresc numai bine!

Unii oameni chiar au probleme reale, iar alții prea mult timp liber.
 
Top