What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
M-am apucat de front end development!!
Cu un pic de iarbă pentru fantezie și idei!
Arde .... Se știe! Bineînțeles de 2 ori dintr-un joint cu 0,1 și cu tabac :cry: !! Și fumez de două ori din el!
Nu știu cum să îmi fac acea doză de fiecare data sa fie aceeași!
La joint??? Nu prea văd ! O dată arde mai mult o data mai puțin! Etc
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Fumam pana se termina si o luam din nou de la capat. Am terminat ieri weeding cake-ul si cred ca o sa-i simt putin lipsa.

Ce parere aveti despre incalzirea globala (care va afecta gradinile indoor) si pretul curentului? Va ridica pretul gramului de cannabis?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cel mai probabil va scadea marimea gramului, cel putin la romani care e mai mult piata de desfacere decat de producere. Adica, ma mir ca nu or facut-o baietii, deja. Dupa cati aud ca se apuca ori interesaza de crescut in ultimul timp, as zice ca aici s-a scumpit deja. La growshop as zice ca totul e deja mai bine de 50%+ la pret in ultimul an. Stai sa vezi apa! Cand om plati si pe aia.. "pretul corect". Invatam sa fim eco hahaha!
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
De la 0,7 o sa treaca la 0,5 :)) cu putin noroc!
Am observat cresterea pretului la produse cu CBD, la curent nici nu mai zic, apa.. daca o sa ai in zona si la suprapret. Setea fiind cel mai mare sevraj cunoscut de mine o sa te multumesti si cu 2 sticle de apa la 0.5, exact ca gramu'it
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
P-aci a plouat un pic, nu mult, doar de aseara pana azi dimineatza... :biggrin:

Vor salta preturile, scade gramaju', vor interzice unele si impune altele dar omenirea ca un organism viu ce este va gasi cai de a combate, compensa sau evita ce este sau nu necesar. Dar vom plati un pret greu pt asta.
Deja stam calare pe-o bomba c-un fitil f scurt: energia.
Electricitatea e momentan tinuta-n frau pe-o lege provizorie, iar timpul trece repede, sa vedeti cand s-or "liberaliza" preturile... Mai sunt cateva luni si-o sa vedeti la ce ma refer. :tiphat:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Lasa ca se specializeaza baietii de iau fier vechi, livreaza curent la galeata!
Nu o sa mearga niciodata rau in Romania. Tomanul se descurca! Adica, cat de rau sa fie...?
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
La cat de saraci suntem, nici nu o sa simtim diferenta, pomi fructiferi sunt.. vara e OK. Un nuc te poate trece iarna, daca nu ai altceva.
Curentul o sa pice in scurt timp la prima noapte friguroasa (incepeti indoor-uri mai mici ca nu se stie prin decembrie cat de des o sa pice si cat nu), flori rezistente la stres continu, pene de curent, temperaturi inalte, lucruri banuite de multe persoane de pe forum. Nici nu ma indoiesc!
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Viitorul se vede clar, este la indemana, rezultatele sunt bune: panou dimmabil, sisteme de udare microdrip (circula zvonul ca nivelul dunarii a scazut din cauza culturilor hidro'), ventilatoarele conectate la un controler (poate salva aproximativ 150kW la o cultura de 1,44 m² in aproximativ 4 luni).
Vrei nu vrei din punct de vedere financiar un controler de cca 800lei poate salva mult mai multi bani pe viitor intr-un an de zile. Tiny home tent grow home
 
Top