What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Νέο μέλος; Πές ένα γειά !

thandee

Active member
Καλησπερα σε ολους τους ενθουσιωδεις ανθρωπους με την κανναβη...ξαναχαιρεταω ολα τα πολυ παλια μελη και ολα τα καινουργια...συνεχιστε την ενθουσιωδη σας δουλεια γυρω απο το αγαπημενο μας φυτακι...δεν σας ξεχασα και σας παρακολουθω κατα διαστηματα...Γεμισα τις αποσκευες μου με γνωσεις και εμπειριες και χαιρομαι για τις προσπαθειες πολλων απο δω μεσα...thandee εδω with a big fat joint of some 100%afghani kush landrace...πολυ βαρυ το ατιμο δεν ειναι για συνεχεια.cheers ΜΑΓΚΕΣ!
 

Rastafa

New member
Μαγκες χαίρετε. Εγώ πάντως χαίρομαι που σας ξαναβρίσκω. Είμαστε παλιοί γνωστοι κι έχω μάθει πολλά απο σας στα OG, PG κλπ. Καλές σοδειές και προσεχώς αποποινικοποίηση καλλιέργειας (ελπίζω)
 
G

Guest

Γεια χαρά και από εμένα, υγιή φυτά και καλές σοδειές σε όλους !

Καλώς τον!:tiphat: Kαλά τελειώματα και στο Κόσερ!
 
Last edited:

tofiltro

New member
Καλησπερα, παλιο μελος αλλα καινουργιο προφιλ γιατι εχασα το παλιο λογω αλλαγης pc.
Επισκευτομουν το 2010-11 το φορουμ αυτο, εχεις πολυ υλικο και πληροφοριες ποτε ομως δεν ειχα κοιταξει στο INTERNATIONAL, τι μ@κ@κας....

Τελοσπαντων καλα να'μαστε να μεγαλωνουμε και να πινουμε βοτανα
 
D

dino0907

Καλημερα σε ολους.....

Καλημερα σε ολους.....

Καλημερα.Ποτε δεν ειναι αργα.Ειμαι σιγουρος οτι οι συμβουλες σας θα μου ειναι πολυ χρησιμες.First time grower.
 

giannos7

New member
Παιδια καλησπερα πολυ παλιος γνωριμος(απο το 420.gr ) Καλως σας ξανα βρηκα μετα απο αρκετα χρονια
 

lush ruckus

New member
Lush Ruckus intro

Lush Ruckus intro

Γεια σε όλους .
Βρηκα αυτο το forum και μου φανηκε ενδιαφερον. Σκεφτομαι για πρωτη φορα φετος να πειραμαστω με την καλλιεργεια . Θα με ενδιεφεραν ποικιλιες σπανιες και περισσοτερο ελληνικες!! Αny ideas? Εδω υπαρχουν πολλες εταιρειες που εμπορευονται σπορους. Αναρωτιομουν αν υπαρχει καποια εταιρεια που να κραταει ελληνικες ποικιλιες στη συλλογη της.
Φιλια απο Ισπανια
 

thandee

Active member
Καλως ηρθες lush....
Αν εχεις αγαπη για τα φυτα και για τον καρπο τους ειναι το καλυτερο που μπορεις να κανεις....
Αυτα που ζητας ειναι εν μερει εφικτα!
Για πιο παραδοσιακα πραγματα και οχι polyhybrids-skunk hybrids...που να σου θυμιζουν και την πατριδα....στρεψου προς ace seeds,cannabiogen,world of seeds,seeds of Africa,therealseedcompany,underground seeds ,bodhi seeds,derg corra collective, delicatessen,tropical seeds για να αναφερω καποιες αξιολογες!
Για ελληνικες ποικιλιες που αναφερεις νομιζω αυτα τα πραγματα θα ερθουνε με τον καιρο....
Επισημα δεν ειναι γνωστη καποια ποικιλια με ελληνικα γενετικα...αλλα μελλοντικα εχω την αισθηση οτι καποια Ισπανικη seedbank θα βγαλει καποια ελληνικη ποικιλια μεσα στα επομενα 2-3-5-10 χρονια!:)
Καλη διαμονη στο ελληνικο icmag!:)
 
Last edited:

Gert Lush

Active member
Veteran
Κι άλλος λάς;;

Κι άλλος λάς;;

Νέο δεν με λες, κάθε λίγα χρονάκια μπαίνω αμα βλέπω φώς...

Πώς πάει λεβέντες; ωραία πράγματα όπως πάντα, και ανεβαίνει και το επίπεδο της γνώσης.

Για φέτο, και πριν τις μεγάλες σοδειές, ιδίως όσοι έχουν σατίβα καλή, προτείνω να διαβάσετε το νήμα του Tangwena περι "cobbing".

Βασικά είναι η παραδοσιακή Αφρικάνικη μέθοδος ζύμωσης της κάνναβης (εκ Μαλάγουις), μεταφερμένη σε σύγχρονους μεθόδους. Ο,τι καλύτερο υπάρχει σε βρώσιμο, ένα επίπεδο παρα πάνω από το βούτηρο ακόμα, και με το πλεονέκτημα οτι ταυτόχρονα καπνίζεται αμα έτσι προτιμά κανείς.

Οι «γνώστες» αναφέρονται στο άθλημα ως «Επίσκεψη στην Χώρα της Αλικης» και έχουν πολλά να πούνε. Ψάξτε το, αξίζει!

Τα λέμε, έστω αραιά και πού...

----

ΥΓ. Να και μια σατιβιά να μην ξεχνιόμαστε...

picture.php
 
Last edited:

Ksaderfo

Active member
Νέο δεν με λες, κάθε λίγα χρονάκια μπαίνω αμα βλέπω φώς...

Πώς πάει λεβέντες; ωραία πράγματα όπως πάντα, και ανεβαίνει και το επίπεδο της γνώσης.

Για φέτο, και πριν τις μεγάλες σοδειές, ιδίως όσοι έχουν σατίβα καλή, προτείνω να διαβάσετε το νήμα του Tangwena περι "cobbing".

Βασικά είναι η παραδοσιακή Αφρικάνικη μέθοδος ζύμωσης της κάνναβης (εκ Μαλάγουις), μεταφερμένη σε σύγχρονους μεθόδους. Ο,τι καλύτερο υπάρχει σε βρώσιμο, ένα επίπεδο παρα πάνω από το βούτηρο ακόμα, και με το πλεονέκτημα οτι ταυτόχρονα καπνίζεται αμα έτσι προτιμά κανείς.

Οι «γνώστες» αναφέρονται στο άθλημα ως «Επίσκεψη στην Χώρα της Αλικης» και έχουν πολλά να πούνε. Ψάξτε το, αξίζει!

Τα λέμε, έστω αραιά και πού...

Ετσι λεει και ο Μαξ... "Ιt Began In Africa"...

[YOUTUBEIF]PRC7zKfKomc[/YOUTUBEIF]
 

ChrisTheGreek

New member
Καλησπέρα σας!!

Καλησπέρα σας!!

Γεια σας μάγκες βρήκα πρόσφατα αυτό το φόρουμ κ μου άρεσε..Συμμετείχα περίπου 2 χρόνια κ στο gr420 κ έχει πάρει κ άλλα μέλη από κει το μάτι μου..Ασχολούμαι με εσωτερική καλλιέργεια 2 φυτακια συνήθως την φορά για δική μου αποκλειστικά χρήση!!Καλώς σας βρήκα κ καλές καλλιέργειες να έχουμε όλοι!
 

Redman~420~

New member
Kαλησπεριζω απαντες!

Ωραια κατασταση εχετε κανει,χαιρομαι που με δεχτηκατε!

Βιβες!
 

tzorge

Member
Καλησπέρα κι από μένα.
Καινούργιος στο άθλημα της κάνναβης όχι τόσο στην καλλιέργεια.

Ασχολούμαι με βιολογικά notill.

Έχω 2 τέντες 40x40x1.40 και 80x80x1.60.
Φωτισμός hlg 65 και Mars Hydro 400 στην μικρή και 4 πάνελ qb288 ντιμαρισμενα στην "μεγάλη".
 

Crowmax

Well-known member
Veteran
καλως ηρθατε παιδια :wave:
καλα grow να εχετε με την νεα indoor σεζον
 
Top