What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Mirosuri( control miros )

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Pai na, 200+ mc ventul si tot cam asa si filtrul de carbon. Preferabil mai mare filtrul ca sa filtreze mai bine si sa te tina mai mult.
 

Iepurasul

Member
Salutare @exploziv si bine v-am regasit!!!
Am facut prostia de a cumpara inainte de orice, filtrul de aer, grabindu-ma si nedocumentadu-ma am cumparat un colos Can-Lite 425

  • Connection flange: 100/125 mm (not included)
  • Technical Flow: 467 m3/hour
  • Practical Flow: 425 m3/hour
  • Size: 60 x 14.5 cm
  • Weight: 2.2 kg
    Iar acum vreau sa cumpar si extractor pentru gigantul in cauza si ma uitam la extractoarele de la Vents TT, si sunt nedumerit pe care sa-l cumpar...
    - Vents TT 150, D 150 mm, 29/60 W, 1680/2460 RPM, 405/520 mc/h
    - Vents TT 125, D 125 mm, 23/37 W, 1950/2455 RPM, 220/280 mc/h
    Ambele vin cu doua trepte de viteza automat doua nivele de sonor (vreau sa fie relativ silentios), aici ma gandeam ca tt150 pe prima treapta de viteza face galagie aproape cat frate-su mai mic pe ce-a de a doua...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu nu as lua vents. Si nu cunosc acele modele ca sa te sfatuiesc. Daca au macar 150-200 mc/h or sa faca treaba, insa is destul de zgomotoase.
 

Iepurasul

Member
Eu nu as lua vents. Si nu cunosc acele modele ca sa te sfatuiesc. Daca au macar 150-200 mc/h or sa faca treaba, insa is destul de zgomotoase.


Ar fi mai indicat Soler & Palau TD-160/100 Silent? Nu vreau s? m? zgârcesc ?i ulterior s?-mi par? r?u...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Intotdeauna e mai recomandat sa iei ceva de la un brand de top in domeniul lor principal de activitate, decat de la cel mai cunoscut brand economy din domeniul acela. E mai safe si mai silentios s&p, si suficient de durabil cat sa ingroape 2-3 vents. Poti cauta si vortex/vortice, sunt cam la aceeasi calitate. Iar daca vrei cu adevarat silentios recomand si tubulatura insonorizata, altfel la venturile astea silent o sa fii uimit ca auzi mai tare hum-ul aerului prin tubulatura decat motorul mergand.
 

Latest posts

Latest posts

Top