What's new

LED 450W/1x1x2m/CBD/soil/BioBizz

MAHA KALA

atomizing haze essence
Veteran
jo ted sem četl že ty diody citezen sou lepčí než cree.. prd se v tom vyznám

můžeš hodit link kde to kupuješ? díkec
 

spachal

Well-known member
Veteran
Ahoj, to je na opravdu delsi povidani :] ..

Kdyz to vezmu velmi strucne, moderni COB dokazou premenit opravdu hodne energie na svetlo a to je prave ta velka vyhoda, oproti ostatnim zpusobum osvetleni.
Z meho pohledu je skoro jedno, zda se vyberou chipy VERO29 od Bridgelux, nejake CXA(B) 3070/3590 nebo mozna i ty nove citizeny, rozdil ve vykonu bude vzdy relativne maly, tak do cca 15%, vetsi rozdily mezi temito chipy IMO nejsou. Pestu s Cree nebo Bridgeluxy je zdokumentovanych dnes uz hodne, o Citizenech jsem jeste neslysel, jaky je vysledek.
Bude take zalezet na tom, jak se chip napaji, jakym driverem (s jakou ucinnosti) a jakym proudem. Cim vyssi proud, tim vyssi svetelny vykon, ale tim mensi efektivita. Chce to najit nejakou zlatou stredni cestu nezi vykonem a naklady na porizeni.
Bude hodne zalezet na teplote chipu, takze kvalitni chlazeni je zaklad. Cim vyssi teplota, tim nizsi zivotnost a nizsi ucinnost.

No a ty ceny, ty jsou vetsinou HODNE prestrelene. Idealni je si postavit svetlo sam. Ono to zase tak moc slozite neni :]. DOporucuji se zamerit na fora RIU nebo i cesky grower, probira se tam vse docela dukladne.
 

MAHA KALA

atomizing haze essence
Veteran
no díkec, ale i kdybyhc byl tom kutil náhodou, náhodou byhv to sestavil :D jak poznám že to dobřé svítí? to musím mít nějaké měřící přístroje na to ne? ....

jinak je to fajn dyž si setavíš sám ale nic pro mě, nicméně sleduju tady to vlákno tak doufám že časem udpatuješ.
 
Last edited:

spachal

Well-known member
Veteran
Ahoj, ono na tom neni zase az tak moc co zkazit, bud to bude svitit, nebo ne :] .. Mrkni treba na tohle: http://www.cutter.com.au/proddetail.php?prod=cut2900 . Doporucuji si pustit i video, ktere na strance je, uvidis, ze takovy horror postaveni svetla neni. Hlinikove listy se daji elativne levne koupit treba na ehlinik.cz .

Ale chapu, ze postavit si svetlo nemusi byt pro kazdeho, pak se holt musis spolehnout na nekoho, kdo to postavi za Tebe a priplatit si. Pokud se mrknes na grower, zkus se podivat na nabidku clena FrYnK, dela pekna svetla za rozumne ceny.
Hodne by k tomu rekl alesh, nevim, zda ICM jeste navstevuje, zkus ho pripadne kontaktovat. Pokud mas cas, podivej se i na RIU, (nejen) alesh tam ma hodne uzitecnych prispevku.

Co se tyce tohoto vlakna, nic noveho zde asi uz nebudu postovat, radeji zalozim nove vlakno (pokud bude prizniva konstelace na rozjeti indoor). To svetlo, ktere jsem pri popisovanem pestu pouzival, sice stale jeste mam, dokonce je i funkcni :], ale vyuziti uz jen maximalne na matkarnu. Svetlo je postavene 3W Epiled diodach, ktere se s novymi COB nedaji moc srovnavat. Jak je z vlakna vidno, pouzit se daji, svuj ucel svetlo splnilo velmi dobre, ale doba pokrocila. Zatim jedu od te doby outdoor, pro potreby kamarada to staci.

Ale laka me to, dokonce svetlo samodomo postavene na 6x Cree CXA3070 mam :] a jsem mimoradne zvedavy, jak by se osvedcilo :]
 

Latest posts

Latest posts

Top