What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Kérdezz-felelek

GeryZ

Active member
Sziasztok. Az utolsó 2 hétben meg dagad a feje? Már mint fejlődik meg a virág? Ha igen menyit kB? Előre is köszönöm
 

f2obsession

Active member
Hát erre így szerintem nem lehet érdemi választ adni. Talán ha feltöltesz egy fotót, és arról kérded meg, hogy "ez még dagad, ha még két hétig fent hagyom?"... arra talán lehet valamit mondani. Nem mindegy, hogy milyen állapotban van, mikor azt a két hetet kezdi.
De amúgy általánosságban nálam a finishben már nincs szembeötlő hízás, inkább valamennyi gyantásodás (ami sem pontenciálban, sem grammban nem mindegy, noha nagyobbak nem lesznek tőle a bugák), meg a trichomák színének változása.
 
Üdv!

Milyen fajta kiszívó ventilátort ajánlanátok egy Secret Jardin HS 40-es sátorba?Fontos,hogy csendes legyen.Eddig Vents TT100-al vannak tapasztalataim,az nekem hangos.
 

GeryZ

Active member
Hát erre így szerintem nem lehet érdemi választ adni. Talán ha feltöltesz egy fotót, és arról kérded meg, hogy "ez még dagad, ha még két hétig fent hagyom?"... arra talán lehet valamit mondani. Nem mindegy, hogy milyen állapotban van, mikor azt a két hetet kezdi.
De amúgy általánosságban nálam a finishben már nincs szembeötlő hízás, inkább valamennyi gyantásodás (ami sem pontenciálban, sem grammban nem mindegy, noha nagyobbak nem lesznek tőle a bugák), meg a trichomák színének változása.toltok fel ma képet a naplómba
 

GeryZ

Active member
Vagyis kérdezhetnem úgyis hogy ha levagom a vezér csúcsokat akkor az alsók fejjeb jönnek jobban fejlődnek? Mert eléggé be takarnak nekik a vezér csúcsok kicsi a hely :/.
 

f2obsession

Active member
Nekem az a tapasztalatom, hogy egész szépen meg tudnak nőni azok az alsóbb elnyomott csúcsok ilyen esetben. Feljebb nem jönnek, de sokat dagadnak, meg gyantásodnak. Nálam is jellemző a bezsúfolódás a pici alapterület miatt, meg a tréningelést is eléggé elhanyagolom, így nekem abban a takart, félárnyékos zónában jellemzően 2-3 hét lemaradásban vannak a virágok a kanopéhoz képest. Ha a növény kondíciója még jó, szép zöld minden, van még sok kisebb legyező, és eszik is a növény, akkor biza a felső, már beért csúcsok learatása után 2-3 hét alatt még szépet tud fejlődni, ami fent marad.
Mikor leszedem a nagy csúcsokat, úgy néz ki, hogy a javát (2/3-3/4 részét) már leszedtem. Aztán a végére -jó esetben- kiderül, hogy kb a fele "alul volt" :)
Amúgy nekem ezért vannak az oldalfalon ezek a V-tac bútorvilágítók (amit tervezek a közeljövőben Tron panelekkel bővíteni), mert ez valamennyit kompenzál a jelenségen. A lemaradás továbbra is megvan, de azért kevésbbé satnyák a takarásban cseperedő hajtások a szórt fény miatt, mint amikor még nem volt oldalfényem...
Viszont valamire érdemes még figyelni: érdemes ilyenkor olyan helyen vágni, ahol nincs a közelben virág, mert az elvágott vastag szár egy csomó nedvességet kiereszt magából, mire begyógyul, és hajlamos az amúgy 50-60%-os páratartalmú környezetben is penészedést indítani.
 
Last edited:

GeryZ

Active member
Vagyis kérdezhetnem úgyis hogy ha levagom a vezér csúcsokat akkor az alsók fejjeb jönnek jobban fejlődnek? Mert eléggé be takarnak nekik a vezér csúcsok kicsi a hely :/
Nekem az a tapasztalatom, hogy egész szépen meg tudnak nőni azok az alsóbb elnyomott csúcsok ilyen esetben. Feljebb nem jönnek, de sokat dagadnak, meg gyantásodnak. Nálam is jellemző a bezsúfolódás a pici alapterület miatt, meg a tréningelést is eléggé elhanyagolom, így nekem abban a takart, félárnyékos zónában jellemzően 2-3 hét lemaradásban vannak a virágok a kanopéhoz képest. Ha a növény kondíciója még jó, szép zöld minden, van még sok kisebb legyező, és eszik is a növény, akkor biza a felső, már beért csúcsok learatása után 2-3 hét alatt még szépet tud fejlődni, ami fent marad.
Mikor leszedem a nagy csúcsokat, úgy néz ki, hogy a javát (2/3-3/4 részét) már leszedtem. Aztán a végére -jó esetben- kiderül, hogy kb a fele "alul volt" :)
Amúgy nekem ezért vannak az oldalfalon ezek a V-tac bútorvilágítók (amit tervezek a közeljövőben Tron panelekkel bővíteni), mert ez valamennyit kompenzál a jelenségen. A lemaradás továbbra is megvan, de azért kevésbbé satnyák a takarásban cseperedő hajtások a szórt fény miatt, mint amikor még nem volt oldalfényem...
Köszönöm a válaszod így érték mindent :) akkor nem szállt el a remény :)
 

szlsht

Member
Hey,

Csak egy gyors köszönetnyílvánítás mindenkinek, aki végigkövette a szenvedésem az idei első fotós körömet illetően. Köszi srácok!

Múlthéten megvolt a szüret, érhetett még volna, így alakult. Csak a nagyobb leveleket szedtük le, bud wash megvolt, rengeteg kosz meg bogár lejött. Jelenleg kartondobozban lógnak, 18 fokon, 62-65 % rh, egy-egy 5 w asztali ventivel szellőztetve, kb. 90-110 grammra tippelünk asszonnyal.

Side note jövőre:
-olyan strainnel menjek, ami tuti beérik az éghajlaton.
-hamarabb és nagyobb cserépbe ültessem, május közepén került 11 literesbe, július végén 50 literes cserépbe, amit fullon átszőtt.
-tápozást jobban belőni
-ha látok egy lepkét a kertben, Dipel minden mennyiségben.
-ja és nyissak egy naplót, ne itt spammeljek :D
 
Akkor feltenném mégegyszer a kérdésemet,mert nem kaptam rá választ ezidáig:
Milyen fajta kiszívó ventilátort ajánlanátok egy Secret Jardin HS 40-es sátorba?Fontos,hogy csendes legyen.Eddig Vents TT100-al vannak tapasztalataim,az nekem hangos.
Köszönöm.
 

dev.

Well-known member
-Belerakod a gyári dobozába, kivágod szívó és nyomó oldalon a 100-as lyukat, kitömöd a dobozt kőzet vagy üveggyapottal, és kész az occsó hangtompított venti.
vagy
-Veszel egy túlméretezett radiális csőventit, leszabályozod transzformátoros fordulatszám szabályzóval, hogy ne búgjon, esetleg még ezt is leszigeteled egy dobozban.
vagy
-Veszel kurva drágán gyári silence ventit

ÉS egy hangtompító is sokat segít.
 

f2obsession

Active member
Azért az ásványgyapotot ventillátorral fújni nem szerencsés. Folyamatosan szennyezi a levegőt "nano-szilánkokkal", ami sem a szemnek, se a nyálkahártyáknak, se a tüdőnek nem jó. Igaz, rohadt hatékony hangelnyelő, de akkor én már inkább a kevésbbé hatékony, ámde "ártalmatlan" hangelnyelő szivacsot használnám.
 

f2obsession

Active member
Most lehet mondani, hogy nem egy hiteles forrás, de sok helyen megtalálod. Nem véletlen előírás szemüveget, és maszkot hordani, amikor pakolod (persze Magyaroszágon a többség szarik rá)

https://www.unipur.hu/leguti-allergiat-okozhat-az-asvanygyapot-szigeteles/


Ha meg a hangelnyelő szivacsra vonatkozik a kérdés, akkor meg ilyesmire gondoltam. Nem drága, és egy akusztikus labirintust belülről kitapétázva még egész hatékony is tud lenni:

szivacs.jpg
 

dev.

Well-known member
Hol érintkezik a levegő gyapottal, azt mondjad má el nekem. A venti szívó oldalán szénszűrő vagy cső, a másik oldalán szintén cső, a venti meg egy boxban. Teccik érteni?
 

Latest posts

Latest posts

Top