What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Kérdezz-felelek

Creeper420

Member
Én anno 18/6-ban kezdtem nekik, aztán a kiültetés előtt minden nap 1 órával kevesebbet világítottam őket míg a kiültetés napján már pont annyi volt kint mint bent. Lehet faszság, de nekem anno ezt javasolták, bajuk nem lett. A víz alól szerintem vedd ki őket mert már kéne nekik oxigén, a nedves zsepi tuti.
 

Creeper420

Member
Viszont én is kérdezek! Lehet, hogy hülyeség, de nem lesz bajuk a lányoknak ha ilyen 18cm átmérős venti fújja őket? Nyilván nem az orkán rángatja őket jobbra-balra, de azért rezegteti a leveleket rendesen. Mintha olvastam volna valami olyat, hogy a direkt levegőfújástól sokkot kaphatnak. Az a baj, hogy alig érzek a légáramból ha bárhova máshova irányítom.
 

Blekketekk

Active member
Én anno 18/6-ban kezdtem nekik, aztán a kiültetés előtt minden nap 1 órával kevesebbet világítottam őket míg a kiültetés napján már pont annyi volt kint mint bent. Lehet faszság, de nekem anno ezt javasolták, bajuk nem lett. A víz alól szerintem vedd ki őket mert már kéne nekik oxigén, a nedves zsepi tuti.
Köszönöm a tanácsot, ezek alapján fogok eljárni! A víz miatt nem aggódom, volt már hogy fél-egy napig voltak víz alatt, meg pattantak és látszott a fehér gyököcske egy-két mm hosszan, majd mentek papírtörlő köze. Közben már ezek is ott ébredeznek, olvastam ezen a fórumon valahol valakinél hogy hidrogén/oxidot adott a vízhez csirázásnál, én is így tettem most(3%-os). Majd látjuk mi lesz a sorsuk…
 

Creeper420

Member
Azért szerintem kérdezz meg még mást is, én eléggé kezdő vagyok.. :D Eddig csak 3 kinti köröm volt csak előneveléssel, meg most viszek bent egyet. Nehogy aztán elb@sszam a ganjád véletlen:smokeit:
 

Grinko

Active member
Hali! Nem mostanaban voltam itten he...
De most valakinek a segitseget muszaly leszek kerni!! Lecsorgott 3 kor kisebb nagyobb sikerrel ugyhogy az elso kornel kertem par segitseget toletek 2-3. sikerult!!! Most vagyok a 4. Koromnel 2 hete 12/12 és azon kivul,hogy volt egy kisebb ca/mag hianyom azon kivul nem volt semmi gond de, most 2 napja ezt eszlelem amit ezen a szar kepen lehet latni,hogy a levelek kozepe kivan teljesen vilagosodva az elejen meg bezoldvulve osszerogyva... Nem talakoztam meg ilyennel valaki legyszi vilagositson mar fel a problemaval! Koszonom elore is!!
Ui. Kepert sorry egy regileharcol telifonal lottem masra nem volt lehetoseg :D
 

Attachments

  • 16527918646801943093270282102557.jpg
    16527918646801943093270282102557.jpg
    1.4 MB · Views: 53

foazegyensuly

Well-known member
Hali! Nem mostanaban voltam itten he...
De most valakinek a segitseget muszaly leszek kerni!! Lecsorgott 3 kor kisebb nagyobb sikerrel ugyhogy az elso kornel kertem par segitseget toletek 2-3. sikerult!!! Most vagyok a 4. Koromnel 2 hete 12/12 és azon kivul,hogy volt egy kisebb ca/mag hianyom azon kivul nem volt semmi gond de, most 2 napja ezt eszlelem amit ezen a szar kepen lehet latni,hogy a levelek kozepe kivan teljesen vilagosodva az elejen meg bezoldvulve osszerogyva... Nem talakoztam meg ilyennel valaki legyszi vilagositson mar fel a problemaval! Koszonom elore is!!
Ui. Kepert sorry egy regileharcol telifonal lottem masra nem volt lehetoseg :D
fhu hát ez eléggé úgy tűnik mint vmi gombás fertőzés. reméljük nemaz.
 

foazegyensuly

Well-known member
Viszont én is kérdezek! Lehet, hogy hülyeség, de nem lesz bajuk a lányoknak ha ilyen 18cm átmérős venti fújja őket? Nyilván nem az orkán rángatja őket jobbra-balra, de azért rezegteti a leveleket rendesen. Mintha olvastam volna valami olyat, hogy a direkt levegőfújástól sokkot kaphatnak. Az a baj, hogy alig érzek a légáramból ha bárhova máshova irányítom.
keskenyebbek lehetnek tőle a levelek mert így ellensúlyozza az erős szelet így kevesebbet fotoszintetizál szal nem éri meg sztem.
 

foazegyensuly

Well-known member
Hali! Nem mostanaban voltam itten he...
De most valakinek a segitseget muszaly leszek kerni!! Lecsorgott 3 kor kisebb nagyobb sikerrel ugyhogy az elso kornel kertem par segitseget toletek 2-3. sikerult!!! Most vagyok a 4. Koromnel 2 hete 12/12 és azon kivul,hogy volt egy kisebb ca/mag hianyom azon kivul nem volt semmi gond de, most 2 napja ezt eszlelem amit ezen a szar kepen lehet latni,hogy a levelek kozepe kivan teljesen vilagosodva az elejen meg bezoldvulve osszerogyva... Nem talakoztam meg ilyennel valaki legyszi vilagositson mar fel a problemaval! Koszonom elore is!!
Ui. Kepert sorry egy regileharcol telifonal lottem masra nem volt lehetoseg :D
a földben lehet penész talán és ráment a gyökerére legalábbis nekem is hasonló volt leszáradtak a levelek és meghalt a növény hiába csináltam bármit mert aztmondják olyankor lelehet vágni az érintett részt de ha a talajban van akkor hiába sajnos.
 

Creeper420

Member
Egy termesztősátor belső hőmérséklete mennyire független a helyiségtől, amiben van? Pl nálam most 18 fokos a helyiség, de a SZEKRÉNYBEN 26-29 fok között mozog. Ez így lehet necc, de pl télen szerintem(max kis hungarocellel) tartani fogja a kb 20 fokot. Az a baj, hogy kicsi a szekrény és váltanék nagyobbra, de a pincesége miatt félek, hogy 10-15 fokok lennének egy felállított sátorban a LED-emmel. Tapasztalat?
 

GrowControl

Well-known member
Egy termesztősátor belső hőmérséklete mennyire független a helyiségtől, amiben van? Pl nálam most 18 fokos a helyiség, de a SZEKRÉNYBEN 26-29 fok között mozog. Ez így lehet necc, de pl télen szerintem(max kis hungarocellel) tartani fogja a kb 20 fokot. Az a baj, hogy kicsi a szekrény és váltanék nagyobbra, de a pincesége miatt félek, hogy 10-15 fokok lennének egy felállított sátorban a LED-emmel. Tapasztalat?
Vagy.. megkozelitheted olyan iranybol is, hogy most beszereled azt a kifujot, amit mindenaron el akarsz kummantani, es az egyikre ekelsz koze egy kapcsolot (vagy ecceruen kihuzod a faszba telen amikor nem kell). Lesz meleg is, lesz hideg is, lesz tanc is, meg zarcsokkentes is.
10-15 fok ne legyen, de 15 folott, meg 30 alatt kb jo vagy

azt latom nalad, amibol en nemreg jottem ki, ez pedig a tenni akaras.. de sokszor tobbet rontottam az aktualis helyzeten a megfontolatlan barkacsolassal / vasarlassal, mint ahol eredetileg voltam.. :D sokszor mostmar inkabb halogatom (szuret, klonozas), aztan mindig "stabilabb" lesz a vegeredmeny. a kulcsa ennek sztem az, hogy atgondolom mire odajutok hogy hogy fogom csinalni, amikor ramjon akkor elokeszitek hozza dolgokat, hogy csak nyulni kelljen erte amikor "itt az ido". kicsit lassits, jo lesz ez, szolnak ha valami bajuk van, es amugy nem szivjuk el eloled a motyodat (de :sasmokin:) :D
 

Grinko

Active member
a földben lehet penész talán és ráment a gyökerére legalábbis nekem is hasonló volt leszáradtak a levelek és meghalt a növény hiába csináltam bármit mert aztmondják olyankor lelehet vágni az érintett részt de ha a talajban van akkor hiába sajnos.
Kossz a valaszt! Esteleg nem tudod mien gomba betegseg lehet,hogy utana tudjak nezni? Koszonom!
 

foazegyensuly

Well-known member
Egy termesztősátor belső hőmérséklete mennyire független a helyiségtől, amiben van? Pl nálam most 18 fokos a helyiség, de a SZEKRÉNYBEN 26-29 fok között mozog. Ez így lehet necc, de pl télen szerintem(max kis hungarocellel) tartani fogja a kb 20 fokot. Az a baj, hogy kicsi a szekrény és váltanék nagyobbra, de a pincesége miatt félek, hogy 10-15 fokok lennének egy felállított sátorban a LED-emmel. Tapasztalat?
hát passz, egyébként terjed ? mit látni a növényen jelenleg ?
 

Uzsidoboz

Well-known member
Ennyire bevirágzott klónt érdemes kitenni outba revegel ez még vagy nekiáll foxtailesedni?
20220518_191620-jpg.18712521
 

Attachments

  • 20220518_191620.jpg
    12.3 MB · Views: 403

foazegyensuly

Well-known member
Ennyire bevirágzott klónt érdemes kitenni outba revegel ez még vagy nekiáll foxtailesedni?
20220518_191620-jpg.18712521
nemtom de én ugye bent előneveltem őket és most kiraktam amikor kevés volt még a napfény április végén most meg kajak virágoznak én azt hittem maradnak vegben a sok fény miatt mert ha hinni lehet az időképnek 15 óra jelenleg és azt feltételeztem mivel foto-k nem fognak virágozni ősz előtt ha kinnhagyom erre de szal lehet a magom miatt mert auto növényről van az egyik fele a másik meg foto szal kitudja :rolleyes:
 

Creeper420

Member
Szevasztok, hey! A fórumon van magyar szmókreport szekció vagy valami topic, ahol személyes beszámolókat írtok egy-egy strainről?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran

 

Latest posts

Latest posts

Top