What's new

КАКВА Е ВОДАТА В БЪЛГАРИЯ

КАКВА Е ВОДАТА В БЪЛГАРИЯ

Темата е за хора, които работят в хидро или аеро.

Когато държим на прецизността, много е важно с каква вода работим. Има краища на България, където водата е в прилични граници, но има и места където водата е извън тези граници и се налага употреба на специални филтри.
Става въпрос за наличието на разни минерали
Например водата в София е с проводимост около ЕС=0.160
за Варна тази стойност е доста по-висока около ЕС=0.377
Нека всеки който знае какви са стойностите в неговия град да сподели.


Моля без СПАМ!!!
 
E

EverLast

Аз ще взема няколко проби от различни места във Вн и ще кажа при първа възможност!
 
интересно ми е като цяло дали водата у нас в БГ е добра за хидро. Чувал съм, че в северна и североизточна България не била добра водата. Някой ако има от там да каже
:blowbubbles:
 
За хидро и аерео се използва дестилирана вода(ЕС 0.0)или възможно минималното(0.20 като най-много).Употребата на осмотичен или както е на български ,филтър е задължителна(няма толкова чиста вода):tiphat:
 
За хидро и аерео се използва дестилирана вода(ЕС 0.0)или възможно минималното(0.20 като най-много).Употребата на осмотичен или както е на български ,филтър е задължителна(няма толкова чиста вода):tiphat:

Нещо бъркаш приятел, дестилираната вода е с ЕС=1.413, по нея се калиброват уредите. Единствено става с филтъра, който ти спомена( за обратна осмоза) но въпроса е дали може и без филтър. За това е темата.:tiphat:
За сведение, водата в София е перфектна за хидро и аеро и няма нужда от филтър
 

Bai Bulgar

New member
Нещо бъркаш приятел, дестилираната вода е с ЕС=1.413, по нея се калиброват уредите. Единствено става с филтъра, който ти спомена( за обратна осмоза) но въпроса е дали може и без филтър. За това е темата.:tiphat:
За сведение, водата в София е перфектна за хидро и аеро и няма нужда от филтър

Ооох , толкова хубаво ми стана като го прочетох :thank you:
 
Въобще не съм съгласен за ЕС-1.413 на дест.вода.Късмет на всички тези с хидро и аерео системи,но водата от чешмата става в изключително рядки случаи.:tiphat:
 
Въобще не съм съгласен за ЕС-1.413 на дест.вода.Късмет на всички тези с хидро и аерео системи,но водата от чешмата става в изключително рядки случаи.:tiphat:


Говоря от собствен опит, имам доста реколти на хидропоника:tiphat:
Затова ми е интересно къде става и къде не, щом казваш че в твоя край от чешмата нестава, ОК съгласен съм.
 
Говоря от собствен опит, имам доста реколти на хидропоника:tiphat:
Затова ми е интересно къде става и къде не, щом казваш че в твоя край от чешмата нестава, ОК съгласен съм.
Това не доказва,че дест.вода има 1.413 ЕС.В Мадрид водата е с 0.40 ЕС и е една от най-добрите за цяла Испания,даже и така хидро и аеро гроуърите използват евтини или скъпи филтри за да може да падне поне още малко и да не пушат после само химикали:tiphat:
 
Колега, това с дестилираната вода няма смисъл да спориме, виж упътването на първия ЕС метър и прочети как се калиброва.
Вода с ЕС над 0.3 вече е на ръба на нормата и е добре да се сложи филтър
 
Колега, това с дестилираната вода няма смисъл да спориме, виж упътването на първия ЕС метър и прочети как се калиброва.
Вода с ЕС над 0.3 вече е на ръба на нормата и е добре да се сложи филтър
Калиброването няма нищо общо с ЕС на дестил.вода.Потърси в нета и виж сам за себе си стойностите й:tiphat:
 

jhook

Member
Калиброването няма нищо общо с ЕС на дестил.вода.Потърси в нета и виж сам за себе си стойностите й:tiphat:
е как да няма бре :laughing:имаш точна мярка :laughing:и се водиш понея???това какво е ?
 
Коя е точната мярка и за какво?Само казвам,че дестил.вода има ЕС 0.0.Следователно по нея трябва да се калиброва,нали?Друг е въпроса,ако не можеш да го направиш и ти излиза 1.413(само на вас в цял свят).Въобще имате ли представа как става дестил.вода?:artist:
 

jhook

Member
Коя е точната мярка и за какво?Само казвам,че дестил.вода има ЕС 0.0.Следователно по нея трябва да се калиброва,нали?Друг е въпроса,ако не можеш да го направиш и ти излиза 1.413(само на вас в цял свят).Въобще имате ли представа как става дестил.вода?:artist:
ти представяш ли си да не знаем а?:)
ще купя от бензиностанцията ще измеря ЕЦ и ще приключим спора веднъж за винаги:laughing:
 
Представям си,че не можете да го калибрирате,което не значи,че дестил.вода има 1.413 ЕС.Дай марката и модела и ще ти кажа как става,ще умориш китките,човек:tiphat:
 
Хахахахаха, става много весело така. Без критици щеше да е адски скучно, нали. Тва с дестилираната вода го знам, щото го пишеше на калибриращия разтвор на един стар ЕС метър. "Дестилирана вода ЕС=1.413". От това което прочетох в интернет за дестилираната вода, разбрах, че е с ниска минерализация близка до нула. Никъде не пише колко близо е, явно има различни видове дест. води
А за уреда не се притеснявай, той е от тези дето не се калибрират никога. Фабрично е калибриран:tiphat:
 
Top