What's new

Jak uploadować zdjęcia do galerii ICMAG - Zadbaj o swoje bezpieczeństwo !

W

Wariat

Jak uploadować zdjęcia do galerii ICMAG - Zadbaj o swoje bezpieczeństwo !

Ostatniego czasu coraz więcej nowych użytkowników przybywa na IC. Czy to dobrze, czy źle - nie mnie tu oceniać. Jednak jednym z podstawowych błędów który robią jest wrzucanie zdjęć na serwisy hostujące grafikę, zamiast do własnej galerii ICMAG, którą posiada każdy zarejestrowany użytkownik.

Drogi użytkowniku. Wrzucając zdjęcia na serwisy hostujące grafikę, nie tylko nie dbasz o swoje bezpieczeństwo, ale i spowalniasz działanie forum.

Jak pewnie wiesz, serwer IC stoi w Holandii, dzięki czemu możesz śmiało dzielić się tutaj swoimi zdjęciami, oraz udzielać się do woli (oczywiście sensownie i w odpowiednim temacie). Jednak nie myśl sobie, że polska policja tutaj nie zagląda...

W momencie, kiedy mają jakikolwiek dowód, że możesz mieszkać w PL (lub w innym kraju, gdzie uprawa MJ jest nielegalna), pierwszą rzeczą jaką będą chcieli zdobyć to Twoje IP. Co to jest IP możesz poczytać tutaj. W momencie w którym wrzucasz swoje zdjęcia na zwykłe serwisy hostingowe, mogą śmiało sprawdzić z jakiego IP dane zdjęcie było uploadowane, a gdy już znajdą IP, to masz wjazd na chatę gwarantowany - sam fakt, że zdjęcie było uploadowane z danego kraju, będzie wystarczającym powodem do wydania nakazu.

Drugą kwestią jest, że najnormalniej w świecie spowalniacie przeglądanie tematów. Jak wiadomo czas to pieniądz. Zdjęcia hostowane na IC otwierają się niemal natychmiastowo. Gdy wchodzę w jakiś temat i mogę iść sobie zrobić herbatę i kanapki, zanim zdjęcia z Imageshack, bądź też innego serwisu zostaną pobrane, trochę mnie to zniechęca do czytania/odpowiadania w tym temacie, i zazwyczaj kończy się to naciśnięciem magicznego przycisku "Cofnij". Wierzę, że nie tylko mnie to irytuję ...

Tak więc w celu poprawy waszego bezpieczeństwa, oraz mojego i innych użytkowników komfortu w przeglądaniu forum, postanowiłem zrobić poradnik krok po kroku, jak wrzucać zdjęcia do galerii IC. Wierzę, że są wśród nas osoby, które nie mają tak wielkiego obeznania w obsłudze internetu, żeby intuicyjnie sobie z tym poradzić. Są też wśród nas na pewno osoby, które nie miały wcześniej styczności z VBiulletinem, lub po prostu nie znają angielskiego. Do nich właśnie kieruję poniższy poradnik.

JAK WRZUCAĆ ZDJĘCIA DO GALERII ICMAG


Pierwszym krokiem jest wejście do własnego konta IC.
Można to zrobić poprzez kliknięcie w przycisk "My IC" znajdujący się w lewym górnym rogu strony.

picture.php



Gdy już znajdziemy się w naszym IC, klikamy na przycisk "Pictures & Albums" w naszym panelu zarządzania kontem, który znajduję się po lewej stronie :


picture.php




Teraz, znajdujemy się w naszej galerii IC.
Aby uploadować zdjęcia, najpierw musimy założyć album w którym będą się znajdować nasze zdjęcia.
Możemy to zrobić poprzez kliknięcie przycisku "Create new album"

picture.php



Naszym oczom ukaże się teraz okno tworzenia albumu :


picture.php



Gdzie :


Title
- Nazwa albumu
Description - Opis albumu
Album Type - zostawiamy Public co znaczy Album publiczny ( zdjęcia widoczne dla wszystkich użytkowników )

Po wybraniu nazwy, opisu i rodzaju albumu klikamy przycisk "SUBMIT"


I w ten oto sposób stworzyliśmy nasz pierwszy album zdjęciowy w naszej własnej galerii IC :)

Teraz możemy przystąpić do wrzucania fotek, którego dokonamy poprzez kliknięcie na przycisk "UPLOAD IMAGE"

picture.php



Oto okno dodawania zdjęć :


picture.php



Przyciskami "Przeglądaj" wybieramy zdjęcia z naszego komputera, które chcemy umieścić w naszym albumie.

Pictures remaining - liczba zdjęć które jeszcze możemy wrzucić do naszej galerii.
Space remaining - rozmiar jakie mogą zająć jeszcze zdjęcia w naszej galerii.
Maxium file size per picture
- maksymalny rozmiar jednego zdjęcia.

Maximum picture dimensions - maksymalny rozmiar jednego zdjęcia w pikselach.


Po wybraniu zdjęć, które chcemy wrzucić klikamy przycisk "UPLOAD PICTURE"

Teraz zostaniemy przekierowani do okna zarządzania zdjęciami :

picture.php



Gdzie :

Caption - opis zdjęcia
Move to album - wybór albumu w którym chcemy umieścić dane zdjęcie
This is album cover - dzięki temu wybieramy konkretne zdjęcie jako okładkę albumu.

Gdy już określimy wszystko co nas interesuję, klikamy w przycisk "SAVE CHANGES"

W ten oto sposób, wrzuciliśmy nasze pierwsze fotki do galerii IC :) Prawda, że nie było trudne.

Gdyby ktoś nie wiedział jak postować zdjęcia :


Wchodzimy do naszego albumu i klikamy na interesujące nas zdjęcie :

picture.php



Następnie klikamy prawym przyciskiem myszki na zdjęciu, i wybieramy opcję "Kopiuj adres obrazka"


picture.php




Teraz w oknie pisania posta/odpowiedzi, klikamy na przycisk dodawania zdjęć.


picture.php



W okienku które wyskoczy wklejamy skopiowany adres naszego obrazka, i voila :)




POZDRAWIAM
 
E

Ergonomic

Czy zamiast zakładać nowy topic, nie mogłeś napisać tego w temacie dla nowych?
 
A

ares420

poradnik na miejscu ale nowy temat zupełnie nie :dunno:
dla mnie najbardziej pasuję do tematu "Przeczytaj zanim napiszesz" przynajmniej tam nie ma burdelu a taki poradnik przyda się tym co nagminnie wrzucają zdjęcia z haszysza i imageshack
 
W

Wariat

poradnik na miejscu ale nowy temat zupełnie nie :dunno:
dla mnie najbardziej pasuję do tematu "Przeczytaj zanim napiszesz" przynajmniej tam nie ma burdelu a taki poradnik przyda się tym co nagminnie wrzucają zdjęcia z haszysza i imageshack

Nie ma sprawy:yes:, przyjdzie moderator, niech wrzuci gdzie najlepiej pasuje.

Założyłem nowy temat, bo ktoś może szukać po tytule jak wrzucać zdjęcia.

Pozdrawiam :wave:
 
E

Ergonomic

IMO lepsze 10% czytających przyklejone niż 1% czytający topici na 6 stronie tego działu (bo po pół roku tam właśnie skończy ten temat)
 

Bubbles84

Member
dobra kov zrobi pozadek dajmy juz spokoj wariatowi chcial dobrze, warto dodac jeszscze ze przy uploadzie fotek mozna je dowolnie modyfikowac, np latwym i darmowym programem Xnview ja go uzywam do czyszczenia meta danych oraz zmniejszania dziala o 100% szybciej niz ICmagowy uploader / resizer no a po co ktos ma szperac w metadanych, a jak mnie zlapia w lesie z aparatem czy cos roznie to w zyciu bywa pozdro.
 
Top