What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

INDOOR - PYTANIA

Mundek

Member
Dziękuję ,tak zrobię i na wszelki letko go odkurzę.
ps. a ja go głupi już raz reklamowałem ,omg .
Siara po całosci!
 

synmarnotrawny

New member
Witam,Mam zamiar zrobić mieszankę Torf Kwiatowy 30% Substrat kokosowy biobizz coco-mix 30% Nawóz organiczny biobizz 20% worm - humus 20% z dodatkiem dolomitu i perlitu.Tutaj pytanie czy na start od kiełka taka mieszanka w jakiś sposób może zaszkodzić roślinom chodzi mi głównie o dolomit i humusa.Proszę o radę.Jaka jest maksymalna dopuszczalna temp w namiocie?
 

melon

Member
witam,
mam pytanie, zamierzam sobie kupic tent z hydrolab, i tutaj jest moje pierwsze pytanie, czy na 2 roslinki 60x60 wystarczy, czy moze lepiej wziasc 90x50 ?? (lampa 250W)
Osnosnie lampy, to mam pytanie czy lepiej kupic narmalny hps czy dual spectrum ( zamiezam leciec na jednej lampie przez vega i flo) niektorzy mowia ze lepiej normalny hps bo potem to sie odbije na kwitnieniu, a niektorzy mowia ze jesli nie kupuje mh to kupic dual spectrum.

Pozdro
Melon
 

mario_PL

Active member
według mnie na 2 planty 60x60 spokojnie starczy, a z żarówką to zależy jak długo chcesz na vegu trzymać ( a przy 2 roślinkach 4 tyg bym dał) to dual a najlepiej żarówka MH i na flo HPS bo nie są jakieś mega drogie (ewentualnie sam hps i na pierwsze 2 tygodnie ze 4 świetlówki)
 

melon

Member
ok to mam jeszcze jedno pytanie ( bo nie moge znalesc nigdzie w necie odp na nie, a wiem ze polak potrafi) bede trzymac boxa w zime w chlodnym miejscu i temp w "nocy"moze spadac nawet do 0C, znacie jakies dobre sposoby na ocieplenie tego grow tent? czy grzalka wystarczy ?? albo taki kabel grzewczy?? albo gdybym powiesil ze 2 takie kable ogrzewacze ??

Pozdro

P.S
prosze o wiecej opini na temat mojego poprzedniego pytania o HPS
 

fastnick1oo

Member
No to proszę: ja też uważam że 60x60 spokojnie wystarczy na dwie rośliny, ba nawet i na 5 trenowanych powinno starczyć. A co do żarówki, najlepiej "dual spectrum" bo zawsze to lepiej dostarczyć spektrum dla veg na flo (zwłaszcza dla sativ).
 

przemix

Member
witam.
chcialem sie panow kolegow zapytac gdzie mozna by znalesc tanie zbiorniki okolo 100l prostokatne bo na hemp zycza sobie kosmiczne pieniadze za kawalek plastiku wart 50zl. takze chcialem sie zapytac czy nie ma ktos moze odstapic 3 balastow 400w.
 

melon

Member
ja mam odstapic 3 zarowki 600W HPS Sylwania grolux dual spectrum, nowki nie uzywane .. kupilem i nigdy ich nie uzylem bo rozmiar boxa zmienilem ( moja pierwsza uprawa to byla heheh :D i nie wiedzialem nic :D )
 

fastnick1oo

Member
melon, jeżeli temp. ma spadać koło 0°C, to raczej nie spodziewaj się że sam kabel grzewczy wystarczy. Pewnie będziesz musiał trochę pokombinować. : )
Z takich najprostszych ocieplaczy kojarzą mi się płyty styropianowe.

przemix, chodzą kiedyś po Ikei trafiłem na ogromne plastikowe pojemniki na duperele, wymiary miały gigantyczne. Jak masz chwilę, to proponuję tam zerknąć.
 

melon

Member
Thx Fastnick,
Mam jeszcze jedno pytanie, czy jezeli uzyje swietlowki przez pierwsze 2 tyg vega (24/0) to bedzie ok na 3 roslinki? jak tak, to jakie swietlowki uzyc, i ile wattow potrzeba na 3 roslinki (niekoniecznie w boxie 60x60 bo moge zrobic malego boxa na vega) jaka barwa najlepsza?, i jak zamontowac te swietlowki ?? poprostu kabel dac to tego gwinta?? czy sa jakies wejscia do tych swietlowek ktore moge uzyc ?? bo nigdzie nie widzialem takich wejsc, oprocz standardowcyh lamp.

Pzdo
 

fastnick1oo

Member
Mam jeszcze jedno pytanie, czy jezeli uzyje swietlowki przez pierwsze 2 tyg vega (24/0) to bedzie ok na 3 roslinki? jak tak, to jakie swietlowki uzyc, i ile wattow potrzeba na 3 roslinki (niekoniecznie w boxie 60x60 bo moge zrobic malego boxa na vega) jaka barwa najlepsza?, i jak zamontowac te swietlowki ?? poprostu kabel dac to tego gwinta?? czy sa jakies wejscia do tych swietlowek ktore moge uzyc ?? bo nigdzie nie widzialem takich wejsc, oprocz standardowcyh lamp.

Będzie OK. Ja w tym celu używam zimnego (6400K) Polux-a 55W, świetlówka musi być w oprawce (E27), do tego kabel z wtyczką.
Elementy instalacji można znaleźć w każdym elektrycznym i w budowlanych a'la Castorama.
 

przemix

Member
quakemind, fastnick1oo dzieki za sugestie sprawdze ale dzis bylem w casto i wypatrzylem 90l wanienki za 30zl nawet nie ma co porownywac z cenami hempa a pojemnosc akurat pasuje do tac ktorych chce uzyc
 

melon

Member
to teraz tak, moze i zasmiecam forum, ale ja lubie miec pewnosc jak cos robie :) to sie zapytam jeszcze pare zeczy:
-ten box 60x60 ma tylko 120 cm wysokosci, czy z 2 roslin w takim boxie wyciagne 100g ??
-zdecydowalem sie uzyc mh 250 na veg i hps 250 na flo
-poniewaz nikt mi nie odp na moje pytanie odnosnie ogrzewania boxa, to pytam again: jak mam ogrzac boxa w zime ?? przypominam ze to tent, wiec razczej styropian odpada

Pzdro
Melon
 
S

Szot

Melon stary Ile wyciągniesz to zalezy od ciebie chłopie Jak ogrzac boxa kup se Grzejnik olejny albo termowentylator

Kurwa Sory za kurwa ale rece opadaja jak sie takie pytania widzi
 
P

piterr

ile wyciagniesz zalezy od nawozow, treningow, strainu/feno. nie da sie tego przewidziec
 
M

Mr.TopTop

Hej,
kolego Melon twój box jest malutki ale na Twoje własne potrzeby wystarczy z pewnością,
forum jest od tego aby pomagać i doradzać, wiem że nieraz trudno jest się przebić przez tysiące postów i wszystko przeczytać aby odnależć odpowiedż na pytanie, fajnie że robisz ziele i to jest najważniejsze, co do roślin i ile ich posadzić to zależy od Ciebie, ja bym posadził 1 może 2 rośliny ( 2 dla urozmaicenia ) przy weg 2-3 tyg powinny wyrosnąć bujne rośliny, co do ilości ziela trudno powiedzieć bo widziałem już takie wynalazki że szkoda gadać więc sam wiesz dopóki nie zrobisz to się nie dowiesz, ale 100gr spokojnie da się zrobić, co do lamp, technika jaką teraz mamy w 21 wieku pozwala na stosowanie lamp typu Agro nie ważne czy jest to Philips czy Osram czy Sylvania każdy z tych producentów oferuje lampy przygotowane na obydwie fazy wzrostu i nie ma potrzeby stosowania lamp mh, ogrzewanie boxa w 21 wieku to żaden problem, wystarczy poszukać czegoś z termostatem a przeliczając zapotrzebowanie cieplne na tą powierzchnie kabel grzewczy sprytnie zamontowany w podłodze lub na ścianach o mocy 0,5-1Kw spokojnie wystarczy (tyle jest różnych grzejników elektrycznych że głowa boli ), ważne aby korzenie nie marzły więc albo styropian na podłodze albo inne pomysły, pozostaje jeszcze ziemia jej skład, nawozy, wentylacja itd itd, no to do roboty pozdro top :)))
 
P

piterr

mieliscie jakąs stycznosc z :Amnesia Haze, Arjan's Haze #1, Arjan's Haze #2 , Papa`s candy, Nexus, Pure AK48. Jak sie sprawują? :) co mozecie powiedziec o ilosci, i jakosci suszu? :)
pozdrawiam
 

melon

Member
dzieki za odp chlopaki,
zwlaszcza mr top :D ktory zrozumial dokladnie o co chodzi :) wentylator (rvk 100mm), nawozy(biobizz) oraz doniczki i filter to mam z poprzedniej uprawy :). boxa mialem 60 na 60 i wysokosc 150, w nim 4 rosliny ale pod 250 swietlowka... ktora dala marne rezultaty wiec daltego sie pytam , a co do ogrzewania to sie pytam bo poprzednio boxa mialem w pokoju wiec problemow nie bylo, a teraz chgce robic stealth uprawke wiec pokoj odpada poniewaz wentylator napiperdaqla w chuj :D spac normalnie nie moglem przez pierwsze 2 tygodnie

Pozdro
 
Top