What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Încă o încercare mango și Sweet tooth

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Mulțumesc pentru încurajări! Explo și piramidon!
A primit două doze triple de fert.
Adică pe sticlă scrie 1ml la litru eu i-am dat 3.
Acum voi continua cu apă chioară iar cealaltă udare voi da doar 2 ml la litru!
Și voi scădea doza până în a 2 săptămână de floare că apoi voi incepe sa îi dau fert pentru floare plus un booster ATA XL și fertu de baza plus melasă!
Dar mie ciuda că va avea de suferit calitatea finală , cantitatea nu mă interesează așa mult!
Si poate pe o crenguță jos voi arunca niste polen de Mango! Zic eu, nu sunt sigur dar voi vedea! Și voi face semințe pe care le voi numi Crítical Mango! Fumuri ușoare la toată lumea!
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Două luni de vegetație și 5 de floare!
Lumina 195w!
Temperatura e cam mică e 16 grade Celsius cu becurile aprinse!
Așa că am dat drumul la toate becurile pentru a se ridica temperatura.
I-am dat apă chioară , și vom mai vedea!
IMG_20211029_232912_1_768x1024.jpg
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Două luni de vegetație și 5 de floare!...[/ATTACH]
Moaaa, mai bengoasa decat sativele. Auzi la ea, 5 luni de floare si nici n-are pistili inca...:biggrin:
Ptiu, sa n-o deochi! Uite ce s-a-nverzit in cateva zile. :good:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
2 luni de vegetație și 7 zile de floare!
195w!
Temperatura 22 de grade Celsius!
RH 55% !
Azi i-am dat fert pentru floare, sper că nu am greșit că aveam în gând să îi dau tot de vegetație dar un dozaj mai mic decât cel precedent!
Voi vedea în câteva zile cum se simte fata!
Abia i-au apărut preflower , abia se vad cu ochiul liber!
Nici cât a fost în vegetație nu a avut preflower!
Iar genetica e skunk x Afgan , Critical!
E predominant indică!
IMG_20211031_175158_1_768x1024.jpg
IMG_20211031_175254_1_768x1024.jpg
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Incepe sa arate bine :D
Eu folosesc grow 1-3 saptamani dupa ce schimb la 12 ore in combinatie cu fertilizant de inflorire, pk13/14, mag. Dupa ce nu le mai dau grow, stimulez cu xbloom.

Pe data de 5 oct am pus la germinat, pe data de 9 am mutat semintele in ghivece si acum arata asa:
Click image for larger version  Name:	20211031_134250.jpg Views:	0 Size:	61.4 KB ID:	17979949
Click image for larger version  Name:	20211031_134300.jpg Views:	0 Size:	68.2 KB ID:	17979950
Click image for larger version  Name:	20211031_134317.jpg Views:	0 Size:	65.2 KB ID:	17979951

Nu am facut topping, am dupt doar frunzele mari din partea de sus pentru o dezvoltare relativ uniforma. Doua saptamani sub 200w iar acum stau sub 300w.
Spor la treaba !
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Așa recomandata mai toată lumea în săptămână a 3 de sa începi cu stimulant de floare plus fert de floare , deci până în a 3 a săptămână grow fert!
O Voi vedea în câteva zile, sa nu o dau peste cap , m-am cam grăbit cu fertul de floare!
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Am uitat sa mentionez temperatura 20-28°C iar umiditatea 45-80 pe care o controlez prin intervalul de udare fara a fi necesar un umidificator in perioada asta. Folosesc dezumidificator pe timpul "de noapte".

Poti da adaugi si fertilizant de floare doar in cantitati mici. Eu asa procedez dar au fost perioade cand am mers mai mult cu grow de 3 saptamani in perioada verii, dar in general merg cam 3 saotamani ca dupa perioada de inflorire este mai lunga din cauza buzilor mari si in numar mare..
Vezi cum reactioneaza ca la tine sunt alte temperaturi..
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Bună seara!
Lumină 195w !
21° Celsius
56%rh !

2 luni de veg și 11 zile de floare!
Hrană pentru vegetație plus melasă și CaMag !
2ml la litru!
IMG_20211104_181414_768x1024.jpg
My proudest growing moment peyote gorilla
IMG_20211104_181541_1_768x1024.jpg
Fumuri ușoare flăcăi!
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Editeaza te rog, ai uitat sa pui semnul exclamarii (si) la temperatura.. :biggrin:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Mersi Explo!
Eeee ăsta e ticul meu nervos la orice propoziție sa pun semnul exclamări, da oricum nu prea dau importantă la semnele de punctuație!
Mai ales când sunt spart!
Asta-s eu! Mort ! :yay::bongsmi::smoweed:
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Crítical (royalqueenseeds)
195 w
Cu umidificatorul deschis scade temperatura până la 16,6. ° Celsius
Rh 70%
Fără umidificator 19° Celsius
Rh 40%
2 luni vegetație 16 zile de floare!
IMG_20211109_233025_1.jpg
IMG_20211109_233919_1.jpg
IMG_20211109_233910.jpg
IMG_20211109_232854_1.jpg
IMG_20211109_232941_1.jpg
Fumuri ușoare!!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Crítical (royalqueenseeds)
195 w
Cu umidificatorul deschis scade temperatura până la 16,6. ° Celsius
Rh 70%
Fără umidificator 19° Celsius
Rh 40!
Ce model de umidificator ai nene de scade temperatura ca vreau si eu? Glumeam.. e probabil praf termometrul.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Evaporarea se face cu absorbtie de caldura de la corp, deci poate ca e bun termometrul. :joint:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Evaporarea se face cu absorbtie de caldura de la corp, deci poate ca e bun termometrul. :joint:


Respectele mele, nea Pilula!
Ca sa fie cum zici mata, nu inseamna ca apa ar trebui sa se evapore de pe senzorul termohigrometrului?? Eu inca sunt aici si sustin ca acele conditii nu ar trebui sa se intample in mod normal intr-un growroom. Sau tent. Sau casa de oameni. Hai fie.. nici macar in o casa de curve. Nu zic ca nu se pot intampla.. dar daca se intampla.. undeva e o greseala, mai mult ca sigur.
Oricum, intre timp m-am lamurit cu omu pe chat.. tine acest aparat in fluxul de vapori de la umidificator. Si atunci.. daca nu cumva era imprecis din prima... dupa ce a stat in calea vaporilor aia cu umiditate atata timp.. cred ca a cam devenit imprecis.
Si daca aparatul era sau e perfect precis, pozitia in care masoara face ca masuratorile sa fie invalide.
Ne intelegem? Sau evaporam niste rasina in pipa ca sa ne racorim, si sa gandim la rece?
 

Latest posts

Latest posts

Top