What's new

Hydro- EBB & FLOW

neznanecjs

New member
Nisem našel nič podobnega in bom vprašal tukaj.
Je kdo sprobal kakšno autoflower vrsto (lowrider,AK..) z sistemom ebb&flow?
Zanimajo me konkretne izkušnje (setup,voda-ph,EC,medij..) in pa kakšne dobre ideje. Problem se mi zdi predvsem čakanje da se pokaže spol.Delati moraš itak SOG,za kar potrebuješ večje število rastlin,od tega jih je približno pol moških.. Vem da je ena izmed (in najboljša) rešitev mamica in pa kloni,pa vendarle me zanima,kako bi se lahko lotil tega..
Lp
 

neznanecjs

New member
ups,za mamice sem mislil druge vrste (ww,big bud,pač ne autoflower). :)
A si delal kaj ebb&flow?

pa hvala za welcome..
 

neznanecjs

New member
ja za par lowičev ni panike,sam kaj pa npr za 20,50,..
Pol je verjetno edina pametna izbira 2,3 mamice ww al pa ppp,pa en kup klončkov.
 
H

hunt

Za 50 eu si narediš sam čist simpl hydr sistem za lowiče ali manjše rastline klone direkt na cvetenje. Sestavljen iz posode - baumax gradbene posode , vodna pumpa - 300l/h, cevke , net lonci hydroton. Pripraviš luknje v pokrov posode za lonce , pumpo v posodo priključena na kratko cev-15centi v katero narediš luknje za manjše cevke - poljubno število kolikor imaš pač rastlin. Manjše spelješ izven posode na vrh do loncev . pumpa dela ves čas tako voda kroži do rastlin tam pa se vrača nazaj v posodo in z padcem ustvarja kisik .Korenine so ves čas v zraku samo spodnji del okol pet do deset centi je v vodi . Simpl poceni in preverjeno deluje.
 

neznanecjs

New member
Jaz sem imel v mislih večji tray (3m x 1,5 m) nasut z hydrotonom.
Trenutno ne bi rad kupoval lončkov za hidro,ker za takšno število je že tut cena dost velika.Gor bi pa dal 2 x 600w sylvania.
Tank bi bil velik 350 l,not pa verjetno 2 300w grelca,ker 1 je verjetno premal.
No,pač lažje se mi zdi tak,kot pa vse tiste cevi,pa se še katera zadela..,tko pa sam eno dobro pumpo,pa zalije vsake 3-4 ure,pa zračno pumpo v tank z par airstoni..
 
Top