What's new

H202-VODIKOV PEROKSID

mark0

New member
Peroksid (v bistvu neke vrste Vodna kislina ;) ) redno uporabljam za čiščenje grow pribora - lončki, zalivalke, pipeta za gnojilo... Super je...

Poizkusil sem ga tudi pri zatiranju fungus gnatsov (najbrž imaš to), ampak pri tem res ne pomaga. Kot je rekel lasulja je zelo uporaben proti npr. gnitju korenin (kot vem je za npr. DWC sisteme celo priporočljivo dodati malce peroksida, ker je korenina pač non-stop v vodi).
Peroksid oskrbi korenine rastlin z dodatnim kisikom, vendar pa sem nekje bral, da obenem lahko oksidira vrsto hranilnih snovi v zemlji (če sem prav razumel nevtralizira - počisti gnojila), tako da ga najbrž ni priporočljivo uporabljati konstantno ampak le vsake toliko...

Morda kdo ve, kaj se dogaja s PHjem raztopine (vode), ko ji dodajamo peroksid?


Glede fungus gnatsov - naprvo in nazadnje sem jih imel v mojem prvem in zadnjem coco growu - dokler nisem opazil mušic (ker še niso zrasle) sem mislil, da je problem s PHjem... Ko sem končno odkril za kaj gre, sem poizkušal vse možne naravne recepte in nič ni pomagalo...

Bojda naj bi pomagalo tole:
1. rumene lepljive plošče za lovljenje odraslih primerkov - mušic
2. izsuševanje medija (pri kokosu je to malce riskantno ;) )
3. zalivanje z ustrezno raztopino na bazi piretrina
4. prekritje zgornje plasti zemlje z vsaj 1cm debelo plastjo npr. perlita, da se preprečuje stik zrelih osebkov z zemljo, kamor odlagajo jajčeca...
 
H

hunt

Rabim dodat peroksid v RDWC da mi malo prečisti sistem . Koliko naj ga dodam na litr vode , razmerje me zanima , nebi rad da mi kaj skuri .Prosim za pomoč :)
 

prx

Member
2.5ml/L za "sterilizacijo", čiščenje, sledi spiranje z vodo
0.25ml/L(5 kaplc) za povečanje vsebnosti kisika, na 2-3dni
0.125ml/L za povečanje vsebnosti kisika, vsak dan
 
H

hunt

hey, tega ki majo v lekarni je 30%.Pravijo da 5ml/gal .
Lep sončen dan vam želim :)
 
H

hunt

Te lekarnarje so napumpali glede peroksida in te gledajo ko prideš kupit kot terorista :D
A je možno še kje drugje kupit h2o2 ?
lep večer vam želim folk :)
 

lasko

Member
hunt na zalost se peroksid rabi pri izdelavi razstreliva :D zato te popisejo ko opico, pejdi v kako trgovino s kozmetiko pa vzami 12% peroksid
 
H

hunt

Ta v lekarni je nekam bolj gost :D Zdaj sem pa v dilemi ali ga lahko dodam v vodo je probal že kdo ?
 
Top