What's new

גידול ראשון

wolf8800

New member
שלום לכולם, אני חדש פה ואני רוצה להתחיל בגידול הראשון שלי.
אני חושב על הרעיון כבר ממש הרבה זמן, ולאחר שהתעיינתי בזנים שונים החלטתי להתחיל עם לואו ריידר ולואו ריידר 2#
כיוון שהזנים הללו הם אוטמטים הבנתי שאין צורך רב בשעות אור אז החלטתי לגדל בתוך חדר דיי מואר אצלי בבית.
אז אם אני מגדל בתוך הבית והצמח יקבל את האור שנכנס לחדר, אבל את לא את קרינת השמש הישירה זה בסדר ?
האם להשתמש באדמה אורגנית או עם דישון ?
אשמח להסבר גם על השקיה נכונה...
תודה!

T

TheHebrewHammer

שבת שלום, שלום וברוך הבא לפורום!
אכן הלאו ריידר הוא מאבות האוטומטים ואף בין הסוגים הראשונים או הסוג הראשון אם אני לא טועה..

אני ממש לא בטוח לגבי אור פסיבי ומה יצא מזה..

isranabis

Active member
Veteran
אתה חייב קרינה ישירה מהשמש
האור מבחוץ לא מספיק
אם יש לך אפשרות של מינימום 6 שעות שמש ישירה
אתה יכול להוציא משהו
בלי שמש ישירה בכלל אני לא ממליץ לך להתחיל

orev

Active member
אני לגמרי עם ישרא בקטע הזה
אל תנסה לגדל במקום שאין בו חשיפה ישירה לשמש
ובקשר לאוטומטיים - אתה יכול לבחור כל זן שאתה רוצה
לא רק את לואו-ריידר'ס למיניהם
בכל מקרה מינימום שעות האור הישירות המומלצות הן 12 שעות אור בפריחה ו12 שעות חושך

wolf8800

New member
הבנתי, תודה רבה
עכשיו מה בנוגע לדישון ? באיזה להשתמש ?
וכל כמה זמן להשקות ?

wolf8800

New member
ואם אני רוצה לעשות גידול פנים, באיזה ציוד אני צריך להשתמש ? ומה המחירים כמובן ?

Canaboiid

New member
דבר ראשון ברוך הבא ובהצלחה עם היוזמה המבורכת. תראה שברגע שתתחיל לגדל לא תרצה לעשן שום דבר אחר.
מבחינת התנאים-
ההמלצה לצמחים אוטומטים היא משטר אור 20/4 לאורך כל המחזור ולא כמו שידידי אמר פה 12/12 מכיוון שזה משטר אור לפריחה בצמחים רגילים.
אור פסיבי של בית לא יעיל לצמיחה, זה לא אומר שלא יצמח לך צמח, אבל המחסור באור יראה אותותיו מהר מאוד ויצא לך צמח חלש ולא בריא, כמובן שזה יבוא לידי ביטוי ביבול הסופי שתקבל.
אני גם לא חושב שיש חדר בבית שמואר 20 שעות ביממה למשך חודשיים של מחזור...
לכן האופציות שלך הן כשל כולם- גידול פנים תחת בקרה מלאה (INDOOR) או גידול חוץ (OUTDOOR).
לכל אחת מהאופציות היתרונות והחסרונות שלה ואתה צריך לדעת וללמוד על כל שיטה לפני שתחליט להתחיל.
הדבר הראשון שאמור לעמוד לנגד עיניך הוא בראש ובראשונה דיסקרטיות! גם אם בפנים וגם אם בחוץ! אסור שיראו את הצמחים, אסור שיריחו את הצמחים ואסור בשום אופן שידעו על הצמחים.
אני ארחיב על הדרישות של גידול פנים כי שם נסיוני:
1. חלל גידול- אטום לאור, עם פתחי יציאה וכניסה של אויר, מצופה בחומר רפלקטיבי ומבודד מבפנים.
2.תאורה-שלוש אופציות עיקריות - נל"ג, LED, CFL. הרבה תלוי בכמה אתה מוכן להשקיע, ולכל סוג נורה ההשלכות שלה על מהלך הגידול, מבנה החלל וכמות היבול.
3. אוורור- בכדי לשמור על סירקולציה טובה של אויר בחלל, כמו גם על טמפ נוחה, נשתמש בוונטה להכנסת אויר טרי לחלל, מפוח להוצאת אוויר חם ומאוורר שיושב בתוך החלל ונותן רוח על העלים. שוב, המון תלוי בכמה אתה מוכן להשקיע וגם "כמות" האוורור מושפעת מהתאורה שתבחר (נל"ג לדוגמא פולט המון חום ותצטרך מפוח ו COOLTUBE, אם תבחר להשתמש בפלורוסנטים אור בLED תוכל לוותר על המפוח והקולטיוב)
4. מים- קנאביס ככל צמח דורש השקייה. הדעה הרווחת במצע אדמה (מנותק) היא "להשקות שיבש- אבל מכל הלב) כלומר משקים פעם בכמה ימים, רק שאדמה ממש יבשה. אבל שמשקים, משקים עד שמים נוזלים מהחורים התחתונים של העציץ. משקים עד שיש כ 10% נגר.
מבחינת דישון- התחום הוא רחב מאוד ויש המון מוצרים וחברות. בעקרון, דשן זהו חומר שמכיל את היסודות NPK (נתרן, זרחן, אשלגן) היחסים בינהם נקבעים לפי תקופת הדישון- צמח בתקופת הצמיחה ירצה יותר נתרן ואילו בפריחה נרצה יותר זרחן ואשלגן). ישנם דשנים אורגניים (מרכיבים מן הצומח) וישנם דשנים מינרליים (כימיים). להתחלה הייתי ממליץ לך לקנות את ערכת ההתנסות של BIOBIZZ, אלו הם דשנים אורגניים שנוחים למגדלים מתחילים מכיוון שקשה להגיע איתם למצב של דישון יתר.
חשוב לעבוד לפי הטבלה של החברה לפי שבועות, אני אישית נותן חצי ממה שרשום בטבלה ומעולם לא סבלתי מחוסר.
באופן כללי- מומלץ לאזן PH (חומציות) שמדשנים. שוב תלוי כמה אתה מוכן להשקיע (מד PH, ומוריד PH)
מתחילים לדשן צמח (חוץ מדשני השרשה) בערך לאחר שבועיים מהנביטה.
5. עציצים/אדמה- צמח אוטומט הייתי ממליץ לשים בעציץ של 11 ליטר לפחות. אם יש מקום ליותר גדול אז מה טוב. עציץ מומלץ הוא ה AIRPOT שמוכרים בחנויות הגידול והוא מאורר את המצע ונותן חמצן לשורשים.
אדמה- אני משתמש באדמה ממשתלה, עדיף לא לגדל באדמה מהרחוב/יער כי לך תדע מה עבר שם. תערבב את האדמה שתקנה עם פרלייט בכדי לשמור על מצע מאוורר ביחס של בערך 15-20% פרלייט. (עולה גרושים)
אוטומט שותלים ישר בעציץ הסופי ולא מעבירים!

אם יש עוד שאלות אשמח לענות. בהצלחה

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אין צורך בייבוש בין מחזורי ההשקיה, ואדמה היא לא מצע מנותק.

Canaboiid

New member
אין צורך בייבוש בין מחזורי ההשקיה, ואדמה היא לא מצע מנותק.

צודק פונזי טעות שלי אדמה היא בהחלט לא מצע מנותק.
לגבי ייבוש בין מחזורי השקייה- אני חולק עליך וחושב שזה דבר חשוב מאוד. בראש ובראשונה בכדי לא להגיע למצב של עודף השקייה/ דישון, וגם מהסיבה שאנחנו רוצים מערכת שורשים ענפה, לכן, ככל שנשקה פחות כך הצמח ירצה לשלוח שורשים לחלקים התחתונים בעציץ שעדיין רטובים וגדל לנו צמח גדול וחזק.
לכן נמתין עד שהאדמה תתייבש לגמרי ורק אז נשקה שוב.

אני תמיד שמח ללמוד עוד ולשמוע דעות שונות.
אם תוכל להרחיב מדוע אתה אתה אומר שאין צורך בייבוש

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
בשביל למנוע השקיית יתר יש 2 אופציות; או שתוסיף חומר איורור כמו פרלייט למצע בכמות שאתה משקה או שתשקה פחות מכמה שאתה משקה.
אין צורך להגיע לנגר בעציצי אדמה גדולים אם לא מדשנים. מיותר.
עדיף להשקות כמה שצריך באופן קבוע ולשמור על רמת לחות מאוזנת כי ככה הצמח מקבל הכי הרבה מים וגדל הכי מהר. שחסר לצמח מים הוא בסטרס ומאט את הפעילות - מיותר.

אם אתה כן מדשן ומשקה באופן קבוע עד נגר כדי לשטוף מלחים (מה שאני חושב שלא חכם לעשות באדמה בעציצים גדולים כי אפשר בעציצים קטנים של קוקוס ולחסוך פול עבודה) אז עדיף להוסיף פרלייט למיקס ועדיין לא לייבש את הצמח.

Canaboiid

New member
פרלייט מטרתו היא אכן ספיחה טובה יותר של נוזלים ואוורור המצע. ועדיף להוסיף אותו למצע אדמה בכל מקרה גם אם מדשנים וגם אם לאו.
יציאה של נגר מהעציץ זהו מדד שהאדמה כבר רוויה במוזלים ולא יכולה לספוח עוד ולכן המים מחלחלים החוצה.
ושאמרתי "שמשקים על יבש" הכוונה היא שלא להשקות כל יום. מכניסים אצבע לאדמה כמה שניתן, אם האדמה יבשה נשקה, אם היא עדיין לחה נמתין יום נוסף ונבדוק שוב.
אי יציאה של נגר עלולה לגרום גם להצטברות מלחים ולהמלחת מצע הגידול מה שבטוח יפגע בצמח.
ואם עדיין לא תרצה שיופיע נגר ככל- גם מבחינת נוחות/ חסכון במים או דשן, הייתי ממליץ על השקייה איטית בעזרת טפטפות או מזלף.
התייחסת לעציצים גדולים וסביר להניח שאתה צודק, אין לי נסיון בגידול בעציצים גדולים מ 15L ודומני שהחבר פה שאל על גידול של צמח אחד אז כנראה שזה בערך גודל העציץ שהוא התכוון אליו או אפילו קטן יותר .
בקיצור- בשביל למנוע השקיית יתר, פשוט אל תשקה יותר מדי. הכמות הנכונה מנסיוני היא כרבע מנפח העציץ (באדמה, השקייה עם דשנים)

samisomo

Member
אהלן בהצלחה בגידול.

רציתי להוסיף רק שבגידול ביתי במיוחד בעציצים קטנים לא צריך מערכת שורשים ענפה , זה לא בחוץ ואין לצמח מתחרים
וחומרי ההזנה מגיעים ישר לשורשים.
הכי חשוב שתהיה סוג של ביוטה שתעזור לשורשים(לצמח) להוביל מינרלים וכדומה.

Canaboiid

New member
צמח בעל מערכת שורשים בריאה וגדולה יהיה בהכרח גדול יותר וחזק יותר. בגידול חוץ השורשים מתפתחים מהר יותר ועמוק יותר נטו בגלל שיש להם לאן וזו הנטייה הטבעית של
כל צמח.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
לא נכון
חשוב היחס בין נוף לשורש וחשוב שהשורשים יצליחו להזין את הצמח יותר מכמה ארוכים הם.
בהידרופוניקה אפשר לשים צמח של 4 מטר בעציץ רבע ליטר בלי בעיה כי אין לצמח צורך ביותר שורשים מזה.
באדמה בעציץ גדול אתה סומך על הביוטה שתעלה את הזמינות לשורשים יותר מעל השורשים.
באדמה אני משתדל תמיד להשאיר מקום לשורשים חדשים להתפתח ולא מנסה לתפוס את כל העציץ עם שורשים

wolf8800

New member
תודה רבה לכולם על העזרה!
בשבועות הקרובים אני מזמין את הזרעים, אעדכן כשיגיעו.