What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Φυσικά

kalamakias

Member
ρε μάγκες φυσικά δεν βάζει κανείς δεντράκια?
Αν όχι γιατί τα προτιμάτε τα σκανγκ?
Δεν είναι πολύ πιο βλαβερά για την υγεία ?Ασχέτως απο το πόσο βιολογικά μεγαλώνουν?
 

tjo

life gardener
Veteran
ρε μάγκες φυσικά δεν βάζει κανείς δεντράκια?
Αν όχι γιατί τα προτιμάτε τα σκανγκ?
Δεν είναι πολύ πιο βλαβερά για την υγεία ?Ασχέτως απο το πόσο βιολογικά μεγαλώνουν?


εγω εβαλα πρωτη φορα μετα απο χρονια το πρωτο φυτο που δεν
εχει καθολου σκανκ στο dna του:tiphat:
 

kalamakias

Member
και τι φάση ρε παιδιά πόσο βλαβερό είναι τελικά ξέρω μερικούς που δεν θέλουν να το βάζουν στο στόμα τους και ας είναι σπιτικό
 

kalamakias

Member
εγω εβαλα πρωτη φορα μετα απο χρονια το πρωτο φυτο που δεν
εχει καθολου σκανκ στο dna του:tiphat:

πόσο καιρό θα κάνει να τελιώσει με λάμπα δεν το έχω αναρωτηθεί ποτε
 
και που να χτυπήσεις και κανένα σκανκ με ένεση,
μπορεί να πεθάνεις από υπερβολική δόση.
 

panas1

Member
δεν παίζουν με τέτοια πράματα ρε
ένας μια φορά είχε καπνίσει ενα απ αυτά τα σκαγκ κ τον πήγαν νοσοκομείο
με πολλαπλά κατάγματα στη γλώσσα
κόντεψε να πεθάνει απο πολυλογία το παιδί
 

orfeas

Active member
Veteran
Λέτε, λέτε εσείς, αλλά πριν 3-4 (?) χρόνια στην Αγγλία είχε κυκλοφορήσει μια παρτίδα σκανκ φίσκα στο θρυμματισμένο γυαλί για να φαίνεται πλούσιο σε κρυστάλλους, δημοσιεύτηκαν προειδοποιήσεις και μάλιστα κάποιος είχε πει ότι είχε κυκλοφορήσει και στην Αθήνα...
 

weedolada

Member
εγώ πάντως εκεί ήμουν πριν 3-4 χρόνια δεν πήρε κάτι το αυτί μου..και το θρυμματισμένο γυαλί τι πειράζει την φούντα θα την κάπνιζες δεν θα την έτρωγες..:biggrin:
 

panas1

Member
καλα δεν είναι κ το καλύτερο σου μάλλον να καπνίζεις γυαλί :p

μόλις τελειώσουμε πάντως το τρολάρισμα.. ας εξηγήσουμε οτι και το σκανκ φυσικότατο είναι.. :D
 

weedolada

Member
καλα δεν είναι κ το καλύτερο σου μάλλον να καπνίζεις γυαλί :p

μόλις τελειώσουμε πάντως το τρολάρισμα.. ας εξηγήσουμε οτι και το σκανκ φυσικότατο είναι.. :D

:tiphat::dance013:
 

kalamakias

Member
ρε μαγκες εγώ έχω ακούσει διαφορά γιαυτο το λέω σκανκ δεν πείνω λογο καταστάσεων κυρίως οικονομικών . και απλα είχα ακούσει οτι γενικά σε καίει πολυ και σωματικά και στο μυαλο. γιαυτο αλωστε ανοιξα θέμα για μια γνώμη απο εσάς που το χρησιμοποιείται γενικως περισσότερο οστε να ξεκαθαρίσω στο μυαλό μου τις βρώμες που έχω ακούσει κατα καιρους
 

panas1

Member
http://www.gritweed.co.uk/gritweed_science.htm

Άμα ψάξτε λίγο θα δείτε ότι ότο το θέμα έχει μεγάλες διαστάσεις.
Όσο για το τρολ, μια χαρά σχετικά είναι αυτά που λέμε...

ναι αυτο με το γυαλί δε το αμφισβητώ.. και είτε περνάει είτε οχι στα πνευμόνια πάλι μαλακία είναι.. γι αυτο και βάζουμε δικά μας :)

για το άλλο εγω σίγουρα τρολάρω :D

βαρέθηκα να ακούω για "μεταλλαγμένους μπαμπουλες"
εδω στο ελλάντα λέμε σκάνκ οτιδήποτε "μη-αλβανικό"... οπου και τα αλβανικά πάλι μια χαρά και σκανκ μπορεί να είναι και λέμον χέιζ κ οτι θες..
άλλο είναι ενας ντοπιος αλβανικός σπόρος (που σιγα μην υπάρχει τώρα αλβανικό landrace) και άλλο αυτο που έχει επικρατήσει να λέμε αλβανικό (κακής ποιότητας χόρτο λόγω γρήγορης και απρόσεχτης καλιέργιας/συγκομιδής/ωρίμανσης)

το σκανκ είναι απλώς ενα απ τα πολλά στρέινς.. που οπως όλα τα στρέινς έχει προκύψει απο διασταυρώσεις των κύριων landraces..

είμαστε στο 2014 και ακούμε ακομα περι καψίματος κυττάρων και κουραφέξαλα
ΔΕΝ υφίσταται αυτό ως λειτουργία του σώματος.. δεν καίγεται κανένα κύταρο.. τα κύτταρα σε όλους τους οργανισμούς αναπτύσονται κάνουν οτι είναι να κάνουν.. γερνάνε.. πεθαίνουν.. και μετά δημιουργούνται νέα..
ο ρυθμός δημιουργίας/ανανέωσης μπορεί με την ηλικία να αλλάζει κ γι αυτό γερνάμε κ πεθαίνουμε (τουλάχιστον στο παρόν μοντέλο ανθρώπου)

@kalamakias.. αυτό που έχεις ακούσει στην ουσία είναι οτι είναι πιο δυνατά (υψηλότερη περιεκτικότητα thc) το οποίο έχει συνδεθεί με το "κάψιμο" σαν έκφραση..
προφανώς και θα χεστείς πάνω σου αμα πιείς καμιά σατίβα με 20%thc σε σχέση με ενα πρόωρα κομμένο κ κακά ωριμασμένο χόρτο με 3-4%thc
 

orfeas

Active member
Veteran
Καλαμάκια, επειδή βλέπω ότι δεν είσαι και πολύ του ψαξίματος, μάθε λοιπόν ότι το σκανκ είναι ένα υβρίδιο που έφτιαξε πάλε ποτέ ο Σαμ ο σκανκμαν, εξ ου και τ' όνομα, κι έκτοτε κυκλοφορούν δεκάδες υβρίδια με βάση αυτό. Το δε αυθεντικό νομίζω ότι είναι δυσεύρετο, αν υπάρχει δηλαδή...
 

panas1

Member
α μιας κ ειπε ο ορφεας για ψάξιμο..

καλαμάκια τσίμπα.. **********.eu
μπόλικο πράγμα και σου λέει πως συνδέονται τα στρέινς μεταξύ τους.. απο ποιες διασταυρώσεις είναι κτλ κτλ..


---εδιτ---

wtf? μου το βγάζει με αστεράκια.. παιζει λογοκρισία σε λινκς?
τεσπα είναι
seed finder (μια λεξη) [τελεία] eu
 

kalamakias

Member
ενταξει παιδια ευχαριστώ για την πληροφορηση απλά τώρα έχω χώθεί στον κόσμο σας και μπορεί να προκαλούν γέλια τα ποστ μου αλλα ξέρω οτί είστε κουλ.:smoke out:
 

weedolada

Member
εγώ πίνω τώρα ένα g13 το οποίο στην αρχή για μένα ήταν σκότωμα..αν και έχω καλή αντοχή στο πιόμα,αυτό με λίγο παραπάνω στο τσιγάρο μέσα σε "έβαζε" στον καναπέ και σου έλεγε άντε κουνήσου τώρα να δω που θα πας..είχε μείνει και καμιά βδομάδα παραπάνω και ήρθε και έγινε του σαραβαλιάσματος..!!αυτά kalamakias αν τα πίνεις συνέχεια,και μόνο τόσο δυνατά (thc 18+) κατά την γνώμη μου, θα σε έχουν σε μια μόνιμη ζαβούρα..όχι όμως να σου κάψουν το μυαλό,αυτό δεν μπορεί να γίνει..με την φούντα τουλάχιστον..άποψη μου πάντα..
 

Latest posts

Latest posts

Top