What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Full kezdő. Mars hydro ts1000 set autoflow Northern lights + White widow + Blueberry

f2obsession

Active member
Szerintem nem hülyeség az utolsó 1-2 hétben már nem tápozni, főleg ha ilyen sok tartalék van (sok zöld legyező). Meg szerintem neked a közegben is elég sok a tartalék, mintha részben enyhe túltáp okozná a tüneteid (méregzöld levelek, tip burn is jelen van az érintett leveleken). Illetve a kifolyó PH-kat is érdemes lenne tesztelni szerintem. Ízre egyébkén jó hatással van az is, ha a sötét szakasz közepén, vagy végén aratsz (tehát amikor már órák óta lekapcsolt a lámpa). Illetve ha lassan, kíméletesen szárítod ki a bugákat.

Amúgy jól beszél Blekketekk, ezek még zsengék, sokat fognak még dagadni, és gyantásodni, ha kapnak rá pár hetet. Ha minden jól megy, szerintem ezeket még egy hónapig is hagyhatod érni innentől.
 

Rúki

Member
Szerintem nem hülyeség az utolsó 1-2 hétben már nem tápozni, főleg ha ilyen sok tartalék van (ok zöld legyező). Meg szerintem neked a közegben is elég sok a tartalék, mintha részben enyhe túltáp okozná a tüneteket (méregzöld levelek, tip burn is jelen van az érintett leveleken). Illetve a kifolyó PH-kat is érdemes lenne ellenőrizni szerintem. Ízre egyébkén jó hatással van az is, ha a szakasz közepén, vagy végén aratsz (tehát amikor már órák óta lekapcsolt a lámpát). Illetve ha lassan, kíméletesen szárítod ki a bugákat.

Amúgy jól beszél Blekketekk, ezek még zsengék, sokat fognak még dagadni, és gyantásodni, ha kapnak rá pár hete. Ha minden jól megy, szerintem ezeket még egy hónapig is hagyhatod érni innentől.
Köszönöm.
Akkor csökkentem a tápot 4ml/L-re.
Jó hír, hogy még hízni a bugák, már kezdtem megbarátkozni a gondolattal, hogy ilyenek maradnak. Habár, ez a WW így első körre nagyon megdobogtatta a szívem, főleg hogy ezt még toppoltam is. Nekem már most is tetszik 😍. Mint egy apának a gyereke.
Plusz tanúlság az eddigiek mellett, hogy legközelebb csak egy fajtát ültetek egyszerre, csak szerettem volna, ha egyszerre több választék is van, de már látom, hogy biztos nem egyszerre beérni.
A jobb alsónak (Blueberry) a levelei nagyon sativásak, pedig papír szerint indica. Ez mitől lehet?
 

Blekketekk

Active member
Hello, látod ilyenkor ütközik ki leginkább hogy mennyire gagyi szar törvényeink vannak. Értem ezt úgy hogy szívesen meg kóstoltatnám veled vagy bárkivel akinek adok a szavára mindegyik gandzsám, hogy érezd nem kapar nincs szar íze, és patentul ég meg stb… igazából mai napig nem tudom milyenek lehetnek a virágaim mert rajtam kívül soha senki nem kostólta, én hiába gondolom baszott jónak, közben meg lehet egy batyu faszt nem ér 😃 szar hogy senki nem tudja véleményezni. 😕 Mindegy is. sok sok vita volt már erről hogy csak tiszta víz flush stb. Ezt mindenki maga érzi. Egyébként amit F2 mond, az tök logikus. Az hogy csak egy fajtát fogsz csak egyszerre a jövőben… biztos hogy ha csak WW-t ültetsz mondjuk 4-et, akkor mind a 4 full egyforma lesz, egyszerre érik stb? Ez szerintem csak clone-okkal kivitelezhető. Hidd el jó ha van minimum 2 féle gandzsa a spájzba 😃 F2! Én csak is sötét után szüretelek kivétel nélkül szinte, a gyantásodás miatt. Meg megszoktam a régi gerillázás miatti hajnali hadműveletek… 😃 hízni? Ezek még sokat fognak hízni, efelől nyugodt lehetsz! ✌️
 

f2obsession

Active member
Köszönöm.
Akkor csökkentem a tápot 4ml/L-re.
Jó hír, hogy még hízni a bugák, már kezdtem megbarátkozni a gondolattal, hogy ilyenek maradnak. Habár, ez a WW így első körre nagyon megdobogtatta a szívem, főleg hogy ezt még toppoltam is. Nekem már most is tetszik 😍. Mint egy apának a gyereke.
Plusz tanúlság az eddigiek mellett, hogy legközelebb csak egy fajtát ültetek egyszerre, csak szerettem volna, ha egyszerre több választék is van, de már látom, hogy biztos nem egyszerre beérni.
A jobb alsónak (Blueberry) a levelei nagyon sativásak, pedig papír szerint indica. Ez mitől lehet?

Már csak emiatt is érdemes több fajtával menni az elején, hogy megtaláld a magad ízlésének leginkább megfelelőt. WW-m volt outban még 2000 körül (greenhouse-os), szerintem az pl egy kiváló strain. Nem hiába tartja palettán már vagy 30 éve a magcégek többsége. Nem túl kényes, kint elég nagyra nőtt, nagyon szép, és nagyon jó (klasszik) aromájú portékát produkál (jó társaságban) igazi megőrülős, visítva, fetrengve vihogós high-al.
Hidróban (közös tartállyal), vagy közös cserépbe tényleg érdemesebb 1 klónanyáról származó klónokkal menni, de ha már organikus, külön cserepekkel, akkor szerintem jó dolog a fajtagazdag kert. Amikor manikűrözni, meg szárítani kell majd, még jól is jöhet, hogy nem egyszerre érik minden. Trimmelni órákon át nem egy kellemes elfoglatság, meg a szagot is könnyebb több, kisebb adag esetében menedzselni, mint ha száz vagy több száz gét kell egyszerre szárítani.
Nem törvényszerű, hogy egy indikának nag,y széles ujjú "lapulevelei" legyenek. Körülményektől is nagyban függ (pl páratartalom). Meg ugye az automaták X százalékban ruderálisok, ami szintén inkább keskeny levelű.
Egyébként ha a WW-be már most beleszerettél, ajánlom figyelmedbe a White Russiant (WW x AK47), az is hálás növény még nagyobb hozammal, meg régi outos tapasztalat szerint még butálisabb hatással...
 
Last edited:

Rúki

Member
Hello, látod ilyenkor ütközik ki leginkább hogy mennyire gagyi szar törvényeink vannak. Értem ezt úgy hogy szívesen meg kóstoltatnám veled vagy bárkivel akinek adok a szavára mindegyik gandzsám, hogy érezd nem kapar nincs szar íze, és patentul ég meg stb… igazából mai napig nem tudom milyenek lehetnek a virágaim mert rajtam kívül soha senki nem kostólta, én hiába gondolom baszott jónak, közben meg lehet egy batyu faszt nem ér 😃 szar hogy senki nem tudja véleményezni. 😕 Mindegy is. sok sok vita volt már erről hogy csak tiszta víz flush stb. Ezt mindenki maga érzi. Egyébként amit F2 mond, az tök logikus. Az hogy csak egy fajtát fogsz csak egyszerre a jövőben… biztos hogy ha csak WW-t ültetsz mondjuk 4-et, akkor mind a 4 full egyforma lesz, egyszerre érik stb? Ez szerintem csak clone-okkal kivitelezhető. Hidd el jó ha van minimum 2 féle gandzsa a spájzba 😃 F2! Én csak is sötét után szüretelek kivétel nélkül szinte, a gyantásodás miatt. Meg megszoktam a régi gerillázás miatti hajnali hadműveletek… 😃 hízni? Ezek még sokat fognak hízni, efelől nyugodt lehetsz! ✌️
Hali.
Ne is mondd..... Ezeket a törvényeket egyre jobban nem értem, amikor már ennyi tanulmány, kézzel fogható bizonyíték áll rendelkezésre, még mindig nulla tolerancia van a mariskával szemben. Mintha beszívna az ember, és utánna lekaszabolna egy kisebb falut.... WTF????? Pedig mi max a hűtőt pucoljuk ki, meg filmezünk, lazulunk xbox, stb.. nyugiban. De ez a törvényalkotók szerint maga a sátánizmus. És nem is említem ezek mellett az egészségre való hatását. Csak pozitív hatása van! De az, hogy úgy berúg az ember, hogy összefossa magát, elalszik az utcán, és megfagy, vagy rosszabb esetben hazamegy, és elkalapálja a családot, az rendben van. Ez a magyar társadalom számára teljesen elfogadott, sőt még büszke is rá, hogy előző este úgy berúgott, hogy filmszakadás volt a vége. És sajnos nem is nagyon látom szebbnek itt a jövőt, mert amíg az embereknek az a legnagyobb boldogsága, hogy éljen-éljen lehet otthon is pálinkát főzni, addig nem hiszem hogy változás lesz itt a törvényhozásban. Szívesen megkóstolnál, letesztelném a gandzsádat, de a fent említett okok miatt sajnos itt ez szinte lehetetlen.
Ui.: a hétvégén hatalmas sztori volt, mindjárt leírom.
 

Rúki

Member
Már csak emiatt is érdemes több fajtával menni az elején, hogy megtaláld a magad ízlésének leginkább megfelelőt. WW-m volt outban még 2000 körül (greenhouse-os), szerintem az pl egy kiváló strain. Nem hiába tartja palettán már vagy 30 éve a magcégek többsége. Nem túl kényes, kint elég nagyra nőtt, nagyon szép, és nagyon jó (klasszik) aromájú portékát produkál (jó társaságban) igazi megőrülős, visítva, fetrengve vihogós high-al.
Hidróban (közös tartállyal), vagy közös cserépbe tényleg érdemesebb 1 klónanyáról származó klónokkal menni, de ha már organikus, külön cserepekkel, akkor szerintem jó dolog a fajtagazdag kert. Amikor manikűrözni, meg szárítani kell majd, még jól is jöhet, hogy nem egyszerre érik minden. Trimmelni órákon át nem egy kellemes elfoglatság, meg a szagot is könnyebb több, kisebb adag esetében menedzselni, mint ha száz vagy több száz gét kell egyszerre szárítani.
Nem törvényszerű, hogy egy indikának nag,y széles ujjú "lapulevelei" legyenek. Körülményektől is nagyban függ (pl páratartalom). Meg ugye az automaták X százalékban ruderálisok, ami szintén inkább keskeny levelű.
Egyébként ha a WW-be már most beleszerettél, ajánlom figyelmedbe a White Russiant (WW x AK47), az is hálás növény még nagyobb hozammal, meg régi outos tapasztalat szerint még butálisabb hatással...
Igazad lehet, abba bele sem gondoltam, hogy egy strain nem egy időpontban fog beérni. Látszik, hogy mennyire zöldfülű vagyok még. A WW nekem meg azért a szívem csücske, mert a 2000-es éveket juttatja eszembe, és ízre, hatásra, nem szívtam még jobbat. Igaz, hogy az itteni viszonyok között minden vásárlás egy zsákbamacska. De majd nemsokára remélem megérzem az egyes fajták közötti különbséget. A white russian maggal sokat szemezgettem, vettem is volna, de sajnos ahonnan a többi van, ott nem árulták a WR-t.
 

Rúki

Member
Üdv mindenkinek.
Ismét égető problémába ütköztem.
Pár napja jelentek meg a WW-n ezek a foltok. Mi lehet a gond szerintetek?
Köszönöm a segítséget előre is.
 

Attachments

  • 20221204_224056.jpg
    20221204_224056.jpg
    2.8 MB · Views: 138
  • 20221204_224112.jpg
    20221204_224112.jpg
    3.4 MB · Views: 146
  • 20221205_072307.jpg
    20221205_072307.jpg
    2.8 MB · Views: 140
  • 20221205_072334.jpg
    20221205_072334.jpg
    2.4 MB · Views: 143

f2obsession

Active member
Nekem CA hiánynak tűnik. Kifolyó PH-t mértél? Egyik növénynek mintha a magnézium felvételével is komoly gondjai lennének. Szerintem ott elment a PH és/vagy kicsi neki a cserép.
 

Rúki

Member
Nekem CA hiánynak tűnik. Kifolyó PH-t mértél? Egyik növénynek mintha a magnézium felvételével is komoly gondjai lennének. Szerintem ott elment a PH és/vagy kicsi neki a cserép.
Köszönöm a válaszod.
Nem tudtam sajnos, mert megkergült a ph mérőm, az új meg még szerintem holnap sem fog megjönni, és már az őrület határán vagyok......
Holnap pedig locsolás.
0,6g calcium, 0,6g magnézium, 8ml bionova autoflower, 2ml bionova pk 13-14el/2liter vízzel locsolom őket.
Mit tegyek, min változtassak? Mert nem akarom most elrontani így a vége előtt.
 
Last edited:

f2obsession

Active member
Mindig legyen csepptesztered. Én is digi mérőt használok, de rendszeresen csinálok kontroll mérést, mert már többször megszívtam ezzel. Alattomosan tudnak elmászni, meg megdögleni ezek a szondák.
Nehéz így vakon mit mondani. Az is érdekes lehet, hogy a belocsolt EC és a kifolyó EC hogy viszonyul egymáshoz. Ha a kifolyó EC magasabb, mint a belocsolt, akkor tuti buildup van.
Ha viszont a kifolyó EC alacsonyabb, mint amivel locsolsz, akkor az eloszlatná a gyanút hogy túltáp lenne a dologban (akkor lehet próbálkozni a Ca/mg tápok emelésével). Nekem nagyon úgy festenek ezek a kontrasztosan bebarnult levélrészek a tipburn-ökkel mintha túltáp lenne, de nekem úgy látszik ez a mániám. A Cookies Gelato, ami vegben 1.5-ről is szépen lefele kajált DWC-ben, a virágzás felétől már 0,8 alatti EC-t kapott, mert különben mászott felfele az EC, meg lefele a PH (meg volt tip burn is). Most a vége felé jár, már 450-500uS közé kell céloznom, és még mindig zöld, nem sárgulnak a legyezők. Igaz, közben a nagy vastag csúcsokat már leszedtem, de ugyanakkor kb ugyanannyi zöld tömeg lépett a helyére (takarásból), mint amennyit eddig rendesen ért a fény. Szóval nem tudom, hogy van ez. A Szakirodalom szerint a Virágzáskor zabálnak sokat, nekem meg rendre az a tapasztalat, hogy amikor megáll a a növekedés (új levelek, illetve új rügyek képzése), és már inkább csak a meglévő virágzat dagad, és gyantásodik, onnantól sokkal kevesebb tápot vesznek fel, és ezzel együtt alacsonyabb EC-t kívánnak.
Igaz, nálam a virágzást dupla akkora tartályban kezdik, mint amekkorában vegelnek, valamennyire ez is belejátszhat nálam a jelenségbe...
 
Top