What's new

Feminizált magok how-to ezüst kolloiddal

GenerousGod

New member
Sziasztok, pár gondolat a feminizált magok otthoni előállításárol:

Hasznalhato szerek:
Ezust kolloid, ezust tioszulfat, gibberellinsav

A kolloid a leginkabb biztonsagos egeszsegugyileg es legkönnyebben beszerezhető. Nálam a 20ppm tomenysegu ezust kolloid szajviz, amit bioboltokban lehet kapni, bevált. Ezzel naponta min 1-2x kell befujni, magasabb ppm oldattal (30-77-100) ritkabban kell, egészen a him viragzat megjeleneseig. Tul gyakori fujassal kinyirhato a növény, igy inkabb vagy csak 1-2 ág (kozepes-nagy novenyen) vagy több kisebb teljes növényke befujasa ajanlott.

Az ezust-tioszulfat ezust-nitrat es natrium-tioszulfat keverékéből allithato elo, itt mindig friss oldatot kell kesziteni minden fujashoz, mert a keverek eltarthatosaga/hatasossaga korlatozott. Ezzel elég osszesen 1x, max 2x befujni a kivant területeket.

Gibberellinsavat borász boltokban lehet kapni. Erről kevesebb infóm van, mivel a kolloid olcsó és bevált, nem izgat a tovabbiakban.

Hatasmechanizmus:
Etilenkepzodes gatlasa, mely a termo virágzat fejlodesehez szukseges. Etilen hianyaban himivaru viragok képződnek.

Mikor fujjam es milyen gyakran?
A kolloiddal a 12/12 elott par nappal erdemes elkezdeni, auto növényeknél az első ivari jelleg megjelenesekor.

A pollen begyujtese:
A kis bananviragokat erdemes kiszaritani. Sok kozuluk nem nyilik szet, ezen a szaritast követően egy mozsárban vagy zacskoban torteno porítas segít.

Beporzas:
Ezt mindenki fantaziajara bizom, en fultisztito palcikaval szoktam.

Egyeb:
Megfigyelesek alapjan az igy "kikenyszeritett" himivaru viragok lassabban fejlődnek éretté, igy ha 1 növény alsó ágai vannak kezelve ezüsttel, az onbeporzas a termok korai érettsége miatt kétséges.
Hasznosabb 1 teljes növényt elkülönítve kolloidozni.
A - szerencses esetben - beérő magok, mivel nem tartalmaznak Y kromoszomat, feminizaltak lesznek.

Képeket nem szeretnek soha sehol feltolteni, ultraparán vagyok a kékektől - joggal, már volt randevúnk -, sorry. Kérdésekre szívesen válaszolok és remélem hasznos bejegyzés született, peace!
Tor, exif info, vpn stb nem ismeretlenek számomra de ezekkel is atomparán vagyok. :D
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
a kolloidot veszed vagy keszited ?
viragport keverni miert jo a viragmaradvanyokkal. csak rohadas lesz belole. a rezisztens is begombasodik. ez fix.
 

GenerousGod

New member
Az egeszseg market sima 20ppm szajvizet hasznalom. A 125ml spray mellé veszek 250ml utantoltot, de a spray kb elég. A sprayt érdemes megvenni mert üveg szifonja van.
A porítast pedig természetesen teljesen szaraz, ropogos allapotban teszem meg. Mikroszkopon keresztul latszik hogy a "banánok"-ban van a virágpor, nem a külső reszein...
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
jovan en elhiszem szimplan vsak aze m9ndom me berohasztja a berohaszthatalant is. szoval a bananokat ne poritsd bele kb ezt akartam mondani
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
épp kisérletezek kolloidgenerátorral csak kicsit lassan megy, mer 2 liter vízzel kezdtem el most tart 7-8 ppmnél kb két nap alatt :D
 

what_can_there

Well-known member
En egy suru szovesu konyhai szitan szoktam atszitalni a reverzalt viragokat, ugy a bananokat eleg jol szet lehet valasztani a pollentol.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
ez a kolloid cucc rohadt jó, 10 ppm elkezdtem használni (mármint magamon).
 

f2obsession

Active member
A pollen begyujtese:
A kis bananviragokat erdemes kiszaritani. Sok kozuluk nem nyilik szet, ezen a szaritast követően egy mozsárban vagy zacskoban torteno porítas segít.


Először is hálás köszönet a tutoriálért. Sikeresen eljutottam addig a pontig, hogy az eredetileg termős növény nagy bugákban növeszti a banánokat. 3x 200ml DrJuice márkájú kolloidot spricceltem rá a cél érdekében.

A kérdésem az lenne, hogy a lepottyant, illletve már kinyílva begyüjtött virágok milyen környezeti páratartalom mellett tudnak megfelelőképp kiszáradni a felhasznásláshoz?

40% RH-n 2-3 napot töltve már viszonylag ropogósnak tűntek, látni is véltem pollent kiszóródni, mikor a már bojtosodó termős "ikertestvérére" (azonos anyáról származó klón) morzsoltam, de bő 1 héttel később sem látom semmi jelét megtermékenyülésnek.

Ha valakinek van valami bevált házi praktikája a problémára, kérem ne tartsa magában.
 
Top