What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

értekezések a flushmítoszról

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ez a komment külön témát érdemel:

Na! Kezdem azzal, hogy nem hiszek neked. Mert magad sem bizonyítottad magadnak ezt az állítást, és én voltam annyira beteg, időmilliomos, hogy kipróbáltam ezt a flössös témát.


Szóval kérdeznék először. Ezt te vakteszttel próbáltad ki? Ugyan arról az anyáról szedett klónok esetében, teljesen azonos közegösszetétel mellett és azonos körülmények között nevelt növények esetében azt tudod mondani, hogy ahol te tápoztál végig, ott volt egy kellemetlen mellék íz , ahol tartottál flössöléses tudományt, ott bizony egy makulátlan gyom lett a végtermék? Mindezt visszatérve a vakteszthez, két különböző termés esetében egy azon időpontban vakon megmondtad? Vagyis a vakon azt jelenti ez esetben, hogy nem tudod, hogy melyik termény milyen ellátást kapott. Merthogy a placebo hatás egy létező jelenség, még mérhető is.


Azért kérdezem, merthogy egy havas téli napon, mikor a faszom is tele lett azzal a kijelentéssel, hogy ez a fű tápos ízű eldurrant az agyam. Magam nem éreztem ezt a tápos ízt. Fogtam és klónokból csináltam két azonos felületet soggal, hps 400 watt, azonos tőszám, azonos tápozás, azonos közeg, azonos potméret. A kör végénél az egyik kertnél ment tovább a tápozás, a másik esetében, ha jól rémlik flössöltem 1-1.5 héttel a szüret előtt, majd csak sima vízzel locsoltam. Szüret után szétporcióztam, ugyan nem dupla vakteszt volt, de érdekes következményeket tudtam levonni. Összességében kurvára nem tudta senki megmondani, melyik kapott flösst és melyik nem, volt egy-egy találat ami stimmelt, de ez tök véletlen volt. A legviccesebb az volt, hogy aki panaszkodott a tápos ízre, hát pont nem találta el, és jobb ízűnek találta a végig tápozottat. Mindegy is, saját tapasztalat, hogy én ne éreztem ízek között különbséget, viszont amit nem tápoztam és kapott flösst, na ott rendesen összeesett a virágzat szárítás után és mérlegen is kevesebb volt nem is kevéssel.

Az ízt nagy részben a terpének adják, minél patentebben van letermesztve egy növény annál dominánsabb egy adott növény terpén mennyisége, vagyis annál jobban kijönnek az ízek. Ezek lehetnek kellemetlen ízek is, ez fajta jelleg. Vajon miért nem flössölnek sehol se a mezőgazdaságban? Se a paradicsomot, se a gabonákat, se a dinnyét nem flössölik. A legjobb kérdés, hogy kint szabadföldben hogyan flössölsz? Ezekszerint az összes kinti növény kellemetlen ízű, merthogy ott nem tudsz mit tenni, hát ott vannak a tápelemek a végéig. Tényleg megismered ízről melyik a kinti? Tényleg annak rossz az íze?


Coco kezelésre áttérve ide írnám, hogy én nem mosom át a kókuszt, mert kerülöm a plusz munkát. A száraz kockát bedobom egy habarcsos ládába, feltekerem a kazán/bojler termosztátját 80 fokra és meglocsolom forró vízzel, mikor megszívta magát bekeverem perlittel és csinálok egy próba locsolást egy potban. Ha a kifolyó víz ph-ja és ec-je eltér attól, amit beöntöttem, akkor lehet mosni ésszel. Azt hozzátenném a CaN áztatós, lefolyóba öntő huszárok tanácsához, hogy ezt a vizet az unokáid fogják inni. 5 év alatt egyszer találkoztam olyan téglával aminek az ec-je 2.3 volt első locsolásnál, a többi rendben volt, elég sokat elhasználtam. Gazdaboltost grosoppost egyaránt.
 

Pillang

Well-known member
Aktuális téma nálam, még flöss szűz vagyok, most készülök az elsőre. Azért, mert legutóbb érezni lehetett valami ízt, ami nem odavaló, de nem biztos, hogy vegyszer, viszont más is érzi rajta, nem csak én. Ez egy fura, fémes íz, amit egy slukkbol nem jön elő, csak néha, ha sokat fogyasztok egyszerre és egymás után. Aztán persze lehet, h azért van, mert nem használok plagron green sensationt :(
 

kisgyerekke

Active member
Aktuális téma nálam, még flöss szűz vagyok, most készülök az elsőre. Azért, mert legutóbb érezni lehetett valami ízt, ami nem odavaló, de nem biztos, hogy vegyszer, viszont más is érzi rajta, nem csak én. Ez egy fura, fémes íz, amit egy slukkbol nem jön elő, csak néha, ha sokat fogyasztok egyszerre és egymás után. Aztán persze lehet, h azért van, mert nem használok plagron green sensationt :(

Most ironizálsz ha jól gondolom. :D

Én használtam green sensationt, tökre bejött, hogy milyen zsírul bezöldülte a tápoldatom. :D

De am tényleg ennyire túlárazott cuccok ezek a growshoppos tápok?

Am egyes tápok mitől színesek? Gondolom valami olyan ásványi sót tartalmaz, ami szinezi, vagy szimpla ételfesték design, megkülönböztetés?

Barnát, pirosat, zöldet láttam eddig kb. és ezek árnyalatait.

Jah és csak, hogy hozzá is szóljak a témának, és ne csak offoljak, tavalyi benti AK - mat én is flushöltem, és tökre tetszett ahogy sárgultak már levelek. :D Jó lett a portéka, de mondjuk flush nélkül nem kóstoltam. Kellett volna szednem flush előtt, nah majd most.
 

Pillang

Well-known member
De am tényleg ennyire túlárazott cuccok ezek a growshoppos tápok?

A green sensation litere 40ezer körül van.
Készülök tavasszal egy tesztre, ahol összeeresztek egy filléres tápot a plagronnal. Majd mondom...
 

Solon

Well-known member
Most nem akarok geci lenni, de az leszek. Ne egy plagront eressz össze egy olcsó táppal, hanem egy coco perlit közeget, egy aktív topfeed agyaggolyós hydroval. Az lenne az igazi, neked. Plagron vs. szervetlen olcsó komplextáp körte-alma, a felhasználás módja dönt. Számolj nekem egy baktérium tenyészetet és karbamid feltárulást, na ugye. Jó lesz neked az a top feed is. Ugyan itt zsákos sitt elvihető ingyen.
 

Pillang

Well-known member
Még mindig a cédrus fenyő ajtót kényezteted?
Nem baj, ha geci vagy, én igy is szeretlek!
Földes táp összehasonlítós teszt lesz, mert semmi hidro tapasztalatom nincs és nem is lesz egyelőre. Terveztem, de annyira elégedett vagyok a földdel, hogy tologatom az ötletet, bár amennyi perlitet belekeverek, az már kis híján az.
Viszont a tápok kivalasztasaban ki foglak kérdezni titeket is..
 

Latest posts

Latest posts

Top