What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Blueberry ,Amnesia Haze ;

DcSantos

Active member
Ma asteptam sa iasa vreo dihanie doua de prin boschetii din cort la secerare dar nu a iesit nimic din pacate! Daca s-ar fi intamplat,probabil as fi fugit mancand pamantul,nu inainte sa apuc sa iau in brate ceva recolta totusi :))))) De la ce v-ati luat cu bataie si clinch si knee ? stiu dihaniile din boscheti de astea ? :)))))
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Da, isi facusera o tabara de vara pe acolo, noroc ca eu eram matinal si ei probabil ascutisera la sabii si macete ziua precedenta pana tarziu si erau inca adormiti pe la ora aia, in jur de 10.00. Pana sa se dezmeticeasca primul de la o creanga ce am rupt-o eu calcand pe ea, pai am fugit de nu mai stiam de mine. Erau total camuflati baietii, eu am vazut tabara in momentul in care s-a miscat ala in boschetzi, ma rog el era in un cort camuflat de vegetatie, dar cortul nu avea perete pe o latura deci intr-o secunda am ajuns de la aaa.. e unu in boschetzi, la.. astia e mai multi (dupa ce am vazut primul cort, a fost usor sa zaresc ca erau mai multe) si au o tabara in boschetzi (si eu mai aveam putin si ii calcam pe cap inainte sa ii observ) ... si gandindu-ma ca au baietii un motiv sa fie camuflati in salbaticie, am decis sa fug inainte sa apuce ala se se intrebe ce caut la o aruncatura de topor de el, si sa se ridice sau sa isi alarmeze consatenii..
Mai mult nu stiu, decat ca nu am fugit si nici nu voi mai fugi atat prin padure si cu o asa viteza, niciodata! Pana nu am iesit la civilizatie nu m-am linistit. Nu de alta da erau cam bronzati baietii, semn ca faceau treaba asta cu camparea sub soare de ceva vreme..
 

didraro

Active member
Asa zicem toti, da cand suntem acolo, se pisha chilotii pe noi!
Nu zic ca am patit-o, da am fost aproape! Sa fumezi inainte sa sau cand navighezi prin jungla sigur nu ajuta..
Tu te referi la aia pe doua picioare. Pai asta schimba situatia nene, eu cand zice omu bazdaganie ma gandesc la total altcea. Acuma daca vorbim de oameni camuflati prin paduri nu stiu ce sa zic, o fi bun hybridu ala de-l ardeai pe drum :ROFLMAO:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ba, culmea, in ziua aia bausem doar cafea! Am patit-o si cu alte bestii, noroc ca alea is de obicei mai fricoase ele decat noi. Dar nu m-as baza ca e mereu asa. Au fost vreo 2 close-calls si la categoria imblanite!
 

didraro

Active member
hahahaha era o gluma man, referitoare la thread ul meu in care discutam despre asta. Daca chiar ar fi sa iasa ceva dintr-un boschet reactia ar fi total alta si crede-ma ca as prefera sa am o maceta. Ma bucur si eu sa stiu ca mai este un coleg pe forum pasionat de acelasi sport ca si mine :)
Ma asteptam sa iasa vreo dihanie doua de prin boschetii din cort la secerare dar nu a iesit nimic din pacate! Daca s-ar fi intamplat,probabil as fi fugit mancand pamantul,nu inainte sa apuc sa iau in brate ceva recolta totusi :))))) De la ce v-ati luat cu bataie si clinch si knee ? stiu dihaniile din boscheti de astea ? :)))
 

didraro

Active member
Daca s-a intamplat recent posibil sa fi fost imigranti. Daca zici ca erau si camuflati, inafara de vanatoare(unde nu stiu sa mearga mai mult de 4-5 deobicei) nu prea vad alt motiv. Apropo de intalniri close call, cel mai intens a fost cand am dat peste o turma de mistreti. Ca norocul ca erau doar in trecere si nu m-au observat, probabil iesea urat daca ma vedeau mai ales ca aveau si cativa pui printre ei
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
E clar, explo a dat de refugiati. :LOL: P-aci nu-s, c-as vrea sa testez noile fumigene pe ei... :biggrin:

didraro: kao-kao-sok! rupe-i ritmu' da-l dreaku' :laughing:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Colectionari de macete si sabii, daca ma intrebi pe mine. Un fel de ninjalai! Ma bucur tare ca am apucat sa dispar, ca nu mai stia nici dreacu de mine daca ramaneam pe acolo.
 
Top