What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Automata, feminizált magok kültéren

bat939

Active member
Úgy döntöttem, idén is kültéren próbálkozom, hogy kijavítsam a tavalyi hibáimat. Remélem senki sem gondolta, hogy lelépek, miután megszereztem a kezdő tudást. Denevér in the house. Akarom mondani in the garden
​​​
 

Attachments

  • photo2035127.jpg
    photo2035127.jpg
    139.3 KB · Views: 113

bat939

Active member
A tavalyi évről maradt 1 automata Widow és 3 auto Colorado magom. Az ő sorsuk egyenlőre bizonytalan, mivel az újakat szeretném először elvetni. A Coloradoval amúgy sem voltam elegedett.
Az idei évre van 2 feminizált magom:
Night Queen, Bubba Island Kush

És 3 automata:
Orange Bud, Daiquiri Lime, Blackberry Kush

A közeg ismét Oázis prémium virágföld lesz, perlittel. Táp is maradt tavalyról:
Wuxal Super, Dutch formula Bloom, keserűsó, kalcium-nitrát és van még itt egy Alfa Boost allinone, amit ajándékba kaptam a magokhoz.(flowering boosters, root stimulator, enzymes, vitamins, microorganisms and more) Fingom sincs, hogy szükségem van-e rá. Ezekhez csak akkor szeretnék nyúlni, ha nagyon muszáj.
Ismét készítek különböző napon rohasztott leveket, mert sokkal erősebbek lettek azok a növények, amiket ezekkel etettem. Öntözés esővízzel lesz.
Április közepén kezdem csíráztatni a magokat. Először palánta földbe kerülnek és egyből dobom őket fólia alá. Amint kiették a tápanyagokat belőle, mennek a 20-25literes cserepekbe, földbe ásva. Azon gondolkozom, hogy a cserepek alját kivágom, hogy tudjon terjeszkedni a gyökérzet.
 

f2obsession

Active member
Nem ismerem a DP csomagolását, de ha bontott csomagolásban vannak a tavalyi magok, és nem nedvességmegkötőt tartalmazó légmentes csomagba kerültek vissza, akkor már most sem biztos, hogy csíraképesek. Nyilván csalódást okozó fajtát nem vetnék el csak azért, mert "lejár", de legalább a WW-t szerintem érdemes lenne még az idén elsütni (ha egyáltalán kicsírázik még).

Az alul kivágott cserépnek nem látom értelmét. Ha legyökerezik a földbe, mozgatni már úgysem tudod durva gyökértépés nélkül, akkor meg már inkább eleve a földbe ásnék gödröt, és abba ültetnék (jobban védve lenne a közeg hőingás, illetve kiszáradás ellen)
 

Uzsidoboz

Well-known member
Ha ilyen lègmentesen zárható fiolában van tegyekmellè vattát esetleg ha idèn nem akarom felhasználni???
 

bat939

Active member
Köszi a tanácsokat!
Akkor nyár vége felé elültetem a tavalyi maradékot. Július közepe/vége felé érdemes még egy kör autot indítani?

Azt gondoltam, hogy a kivágott cserép valamennyire védeni fogja a gyökérzet egy részét a kártevőktől, de ez lehet hülye gondolat. Szabad földben nyilván sokkal jobban érezné magát a két fotos, de 2 méteres növényeket sem szeretnék. A termése jó lenne, de a méret miatti aggodalom nem hiányzik :D
 

f2obsession

Active member
Ha ilyen lègmentesen zárható fiolában van tegyekmellè vattát esetleg ha idèn nem akarom felhasználni???

Akkor már inkább azokból az átlátszó golyókból szórnék az aljára párat, amit nedvességre érzékeny áruk mellé szoktak papír tasakban csomagolni, illetve nadrágok zsebébe (szilícium-dioxid talán?), arra vatta, és arra a magok (hogy azért közvetlenül ne érintkezzenek a kemikáliával).

Kártevők ellen még gyári állapotában sem véd sokat a cserép, ha közvetlenül a földre/földbe van téve, de a túlméretesedést sem biztos, hogy elkerülnéd, ha hagyod belenőni a földbe a gyökereket.
Annyi előnye viszont lehet az elgondolásodnak a sima gödörbe töltéshez képest, hogy amennyiben a természetes talaj rossz minőségű (pl agyagos), az kevésbbé mosódik bele a földkeverékedbe.

Autókkal nincs tapasztalatom, de ha ősszel is játszik a fóliasátor, én próbálnám október végére, november elejére belőni az érést, hogy szeptemberben (mikor még jellemzően akad rudi pollen) még ne (nagyon) virágozzon.

Sok éve kb 15 centis fotós klónt raktam ki augusztusban, az sikeresen beérett, és 30-40g-t hozott kevés maggal (sajnos olyan helyen volt, ahol pont a déli órákban nem kapott közvetlen napfényt, ami ősszel már nagyon hiányzott neki).
 

bat939

Active member
Négy darab automata magot indítottam április 8-án. Másnap mentek nedves papírtörlő közé, ma reggelre ki is csíráztak.
A fotoperiodikus magokkal még várok. Június közepén tervezem őket elültetni, mikor az autok életük végéhez közelednek.
 

Attachments

  • photo2036254.jpg
    photo2036254.jpg
    82.2 KB · Views: 95

hobbi ur

Active member
na itt most az a kérdés hogy mia zisten hótkórós rongybatekert náthás túrós kis csikkfaszáér indul be az automata 24-ben virágozni????????? samsung ledcsk. képek hamarosan, má 4x monDTAM H LESZAROM A KURVA ANNYÁBAAZ AUTOMATÁT, DE VONZOTT A KIHÍVÁS DENEMSIKERÜL... #NEMÉRTEM
 

bat939

Active member
Április 12-én jött ki a Blackberry Kush(bal alsó). Ma reggelre kibújt a többi is, de az Orange Bud(jobb felső) nem néz ki túl jól. Remélem azért megmarad.
A föld, Oázis palántaföld. Locsoláskor egyenlőre csapvizet kapnak. Ha minden igaz, lassan itt az eső is.
 

Attachments

  • photo2036990.jpg
    photo2036990.jpg
    89.7 KB · Views: 93

bat939

Active member
Szóval ma 5 naposak. Az Orange Bud elhalt,ezért csíráztattam belőle még kettőt, mert az egyik magház sérült volt(nem lett belőle semmi) és egy Daiquiri limeot is. Ez a kettő holnapra kint van. Nem akartam ennyi növényt egyszerre, el is szerettem volna kerülni, de bazdmeg nem így alakult? :D
 

Attachments

  • photo2037921.jpg
    photo2037921.jpg
    146.5 KB · Views: 97

bat939

Active member
Az első három növény ma 23 napos. A második Daiquiri Lime és az Orange Bud 4 - 5 napos lemaradásban van.
Április 22-én lettek átültetve 25 literes cserepekbe és mentek fólia alá. Nem vittem túlzásba a dolgot, kevertem az oázis földbe perlitet, gilisztaszart és marhatrágya granulátumot. 2-3 naponta kapnak csalán, illetve pitypang levet, közötte pedig sima esővíz.
 

Attachments

  • photo2042655.jpg
    photo2042655.jpg
    132.4 KB · Views: 97
  • photo2042656.jpg
    photo2042656.jpg
    153.8 KB · Views: 107
  • photo2042657.jpg
    photo2042657.jpg
    119 KB · Views: 99
  • photo2042659.jpg
    photo2042659.jpg
    143.9 KB · Views: 95
  • photo2042658.jpg
    photo2042658.jpg
    123.9 KB · Views: 97

bat939

Active member
25. Nap

Egyenlőre szépen fejlődnek, bár az egyik daiquiri, szerintem nem bírta a nagy meleget, ezért csúnyák a levelei. Ugyan úgy lstztem őket mint tavaly. Továbbra is csalán, pitypang kombót kapják(1-2 nap szünet esővízzel), viszont tegnap megjött a denevér guano Széklet Nagyúr tanácsára és kevertem kör alakban a közegbe, illetve vízbe áztattam 24 órára. Leszűrtem, és ma kaptak sima locsolás után egy keveset.
 

Attachments

  • photo2043382.jpg
    photo2043382.jpg
    78.4 KB · Views: 100

Uzsidoboz

Well-known member
Varázskerttől rendeltem plagront 10k/5kiló kíváncsi leszek milyen csinálok egy organikus/ szintetikus kertet outba azt majd a végeredmény megmondja melyik a jobb
 

bat939

Active member
31. Nap

A recept változatlan, táphiány jeleit nem nagyon mutatták, 1-2 növényt kivéve, még mindegyiknek megvannak a sziklevelei.
A Blackberry Kush (bal felső) ledobott 3-5 alsó apró levelet, de nem úgy, mint tápanyag hiánynál, hogy elkezdtek sárgulni, hanem egyszerűen csak össze fonnyadtak. Ilyennel még nem találkoztam és csórót még a földibolha is betámadta, de nem vészes. Tavaly is volt ilyen. Ez az év miért is lenne szebb, jobb, kártevőmentesebb.. :good:
 

Attachments

  • photo2044731.jpg
    photo2044731.jpg
    89 KB · Views: 92

bat939

Active member
33. Nap

ööö semmi különös csak lst :D
 

Attachments

  • photo2045132.jpg
    photo2045132.jpg
    72.4 KB · Views: 109
  • photo2045133.jpg
    photo2045133.jpg
    79.4 KB · Views: 97
  • photo2045134.jpg
    photo2045134.jpg
    100.6 KB · Views: 96

bat939

Active member
Eddig csak a Blackberry Kush alsó levelein volt tapasztalható, de már egy másikon is megjelent ez a tünet. Betudtam annak, hogy a trágyalé valószínűleg locsoláskor ráment az alsó, földön fekvő levelekre és megégett. Csalán és pitypang lét kaptak higítatlanul, ill guano teát. Készül a banán és tojáshéj főzet, de még nem adtam nekik belőle.
Valaki?
 

Attachments

  • photo2045650.jpg
    photo2045650.jpg
    54.2 KB · Views: 99
  • photo2045651.jpg
    photo2045651.jpg
    46.1 KB · Views: 87
  • photo2045652.jpg
    photo2045652.jpg
    48.9 KB · Views: 89

Uzsidoboz

Well-known member
Ez pitypang lé meg csalán csak simán beáztatod azt leszüröd azt öntöd? Érdekelne és bocs az offért
 
Top