What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Aramfogyasztas

tejföl

Active member
Gondolod ennyire elszállnának az árak? Engem mondjuk ez a nyűg nem érint, voltam annyira ügyes. De gondolod 8-10 rongyra emelkedne /gramm? Az durva! 😃
Ha az áram bekerülési költsége az eddigi 2-3szorosa, akkor azt valakinek ki is kell majd fizetni. Vagy azért fog bárki eladásra termeszteni, hogy másoknak jó legyen? Az lenne a durva, ha ez igy lenne. Ahogy otthon mennek a dolgok, kb fűtésszezonra amúgy se fog sokat érni 8-10k huf...
 

f2obsession

Active member
Azért a villanyköltség viszonylag kis része egy g vételárának (már ha azt nézzük, hogy hány KWh-ból hány gé jön ki), de persze azért számít. Meg az infláció is számít. Én arra tippelnék, hogy olyan 5ezer körül lesz év végére, de csak tipp. Azért a piacról fogyasztók nagy részét is érintik a gazdasági fejlemények, a fű meg azért nem heroin. Értem ezt úgy, hogy ha 8-10K-ra menne az ára, szerintem a többség inkább nem szívna. Mondjuk így is úgy is esélyes, hogy sokan belevágnak az önellátásba a közeljövőben, akik eddig megvoltak az utcaival.
 

Solon

Well-known member
Ja-ja, szerintem se vennék meg olyan drágán. Itthon a kokain se fogy, mert drága. A jobb minőség már tavaly 5000 forint felett volt az ország pöcegödrében. Nem csak az áram ára szaladt fel, majdnem minden duplázódott 1 év alatt és még nincs vége az inflációnak, csak most kezdődött. Aki kábítószert fogyaszt, az nem azért teszi azt, mert stresszmentes és boldog életet van, menekülni akar az életéből, legalább egy kis időre, amíg a rekreációs idő engedi. Ha körbenézek, nem azt látom, hogy egy jobb és kiszámíthatóbb világ alakul ki, ha valamikor, akkor most fog felfutni tömegesen a szerhasználat. A fogyasztók azon köre, akiknek úgy áll össze az élete, hogy lehetősége van megtermelni a fogyasztását és a három legfontosabb dolognak is a birtokában van, vagyis van ideje ezzel foglalkozni, van idegrendszere ezzel együtt élni és edukált annyira, hogy ezt meg tudja valósítani elhanyagolható. Ha ez tömeges igény lesz a társadalomban, minden sarkon growshop lesz, de nem hiszem, hogy erre itthon tömeges igény jelentkezne.

Annyira nem bonyolult ez. Szétszakad a társadalom, akinek nincs pénze, veszi a biofüvet, albánt, meg még kitudja mit találnak, ami kitölti a piaci igényt az olcsó bódulatra. Akinek van pénze, az hozzájut a jó minőségű fűhöz. Mintha nem ez történne, az oktatással, egészségüggyel, élelmiszerekkel, lakhatással, satöbbi. Lehet kapaszkodni, nem csak a fű ára fog rohamosan emelkedi, most vagyunk a hullámvasút tetején, innen csak a mélybe vezet az út.
 

f2obsession

Active member
Jogos.
Végülis a kóla mifelénk már 35 akkor is ha 10-et veszel. Ez már majdnem a duplája a 2-3 évvel ezelőtti árának. Mondjuk állítólag sokkal tisztább van most, mint régen, de én bármennyire kíváncsi lennék rá, nem engedem meg magamnak, hogy belekóstoljak ennyi pénzért.
 
Hát srácok,én itthagyom ezt a tetves országot!Nálam most telt be a pohár.Voltam a villanyos-gázos kollégáknál,mondták hogy kinyithatom a pénztárcámat.Az áram nekem nem sok,mert néha-néha a betegségem miatt szigorúan 1db növényt nevelek.Az nekem bőven elég,beosztom sokáig.Eladni meg sosem adtam el,és nem is fogok,az biztos.Viszont a gázszámla havi szinten 200 ezer lesz,december,januárban az biztos.És ki tudja milyen hideg tél lesz!Úgyhogy felpakolok mindent,és irány egy szomszédos ország,ahol már megvan a szállás és munka is.Csak kicsit lesz para átmenni a zöldhatáron sátorral,meg mindennel.🙂
 

tejföl

Active member
A kokó nem azért nem fogy, mert drága is meg szar is? Van pár ismerősöm, akik ezt az életmódot továbbra sem tudják feladni, na ők néha néha megtalálnak, hogy milyen a kinti, hozzál már... Faszom se tudja, de persze rohanok vele azonnal.

Zöld füvet szívni manapság egyre több helyen luxus. Hallok olyanokat, hogy a berohadt albánt szórják 3-3,5be. Miivan?! Az értelmes legalább 2x annyit ér, mind hatásra, mind íz és illatélményre. De még jónak se kell manapság lennie, elég zöldnek. Szar világ jön. Ha viktórijó legeslegfeőbb feőespán nem hatóccsági árazza meg a zöldet, max a kereslet kínálat tarthatja kordában az árakat. Én mindenesetre elképzelhetetlennek tartom, hogy akiknek ez biznisz, azok ezen túl beérjék kevesebb profittal. Ez nem divat az üzleti világban. Ha a fele megy el az eddiginek dupa áron, a matek ugyan ott van.

Egyáltalán nem lesz para átmenni a zöldhatáron! Semmi illegális nincs a beltéri kertészeti felszerelésben. Chili paprikát nyomsz bent, csumi. Az egyetlen para, hogy az Osztrák és Német rendőr a helyszínen megpisiltet vagy leveszi a véred, ha olyan kedve van. Bármi erre utaló jel nélkül.
 

f2obsession

Active member
A kokó nem azért nem fogy, mert drága is meg szar is? Van pár ismerősöm, akik ezt az életmódot továbbra sem tudják feladni, na ők néha néha megtalálnak, hogy milyen a kinti, hozzál már... Faszom se tudja, de persze rohanok vele azonnal.

Zöld füvet szívni manapság egyre több helyen luxus. Hallok olyanokat, hogy a berohadt albánt szórják 3-3,5be. Miivan?! Az értelmes legalább 2x annyit ér, mind hatásra, mind íz és illatélményre. De még jónak se kell manapság lennie, elég zöldnek. Szar világ jön. Ha viktórijó legeslegfeőbb feőespán nem hatóccsági árazza meg a zöldet, max a kereslet kínálat tarthatja kordában az árakat. Én mindenesetre elképzelhetetlennek tartom, hogy akiknek ez biznisz, azok ezen túl beérjék kevesebb profittal. Ez nem divat az üzleti világban. Ha a fele megy el az eddiginek dupa áron, a matek ugyan ott van.

Egyáltalán nem lesz para átmenni a zöldhatáron! Semmi illegális nincs a beltéri kertészeti felszerelésben. Chili paprikát nyomsz bent, csumi. Az egyetlen para, hogy az Osztrák és Német rendőr a helyszínen megpisiltet vagy leveszi a véred, ha olyan kedve van. Bármi erre utaló jel nélkül.

Azért a kokó az más is (rendszeres használat esetén) mint a fű. Némelyik rendesen Hulkká változik, ha nincs. Én lehet hogy túlságosan magamból indulok ki, de még amikor hónapokon át egyfolytában be voltam tépve, akkor is simán le tudtam tenni 1-2 hónapra (vagy többre), ha valami okom volt rá. Mondjuk az ok általában az volt, hogy 1-2 hónap '"böjt" után az első cigi újra úgy szétcsapott, mint kezdőként :D
 

ZöldlombLegolas

Active member
Most lehet faszság de szerintetek a befizetett többlet áramszámla mértéke nem lehet lebukási tényező, hogy "mire fizet kedves xy ilyen tetemes mennyiségű áramszámlát"?
 

f2obsession

Active member
Az áramszolgáltató inkább akkor szokott gyanakodni (esetleg villanyórát ellenőrizni), ha valakinek jelentősen csökken a havi fogyasztása. De én is szoktam ilyeneken tűnődni, hogy vajon ezekkel az új digitális villanyórákkal milyen részletességig monitorozható a fogyasztás. Mert mondjuk a minden nap pont ugyanabban a percben 600W-tal (kinek mennyivel) megugró, majd 12 óra múlva 600W-tal leeső fogyasztás elég jól szemet szúrhat, ha valaki vizsgálgatná...
Nincs mese, szigetüzemű napelemes rendszert kell tenni a kert alá, ha másért nem, a drága áram miatt...
 
Top