What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

🎞️🎞️D60-60x60x120 90w Led 🎞️🎞️D80-80x80x160 150w Led

lumion

Active member
D80 53 z F. Au cam dat bolile in centrul plantei. Ma apropii usor de saptamana 8, o sa stopez hrana pentru ultimele doua saptamani. Dupa ce culeg planta din D80 o sa o pun in D 60 la reveg.Planta din D 60 o sa intre in D 80 pentru Inca 3-4 saptamani. Incep sa organizez/sincronizez dulapurile in asa fel incat o data pe luna sa pot recolta ceva.
Click image for larger version  Name:	IMG_20220125_161611.jpg Views:	12 Size:	50.9 KB ID:	18052996
Click image for larger version  Name:	IMG_20220125_162135.jpg Views:	12 Size:	56.1 KB ID:	18052997
Click image for larger version  Name:	IMG_20220125_161649.jpg Views:	12 Size:	100.4 KB ID:	18052998
Click image for larger version  Name:	IMG_20220125_161445.jpg Views:	12 Size:	138.2 KB ID:	18052999
 
Last edited:

DcSantos

Active member
Ar fi posibil si vreo 400 de g,uri intr-un d60,mi se pare ca am vazut era gen '' 2x2 tent pound contest'' parca.
 

lumion

Active member
Daca nu pui un Link imi este greu sa cred. Sa ne rezumam la 100w un 60/60/100 si o gama normala de nutrienti si fara hydro.
 

DcSantos

Active member
Poti sa bagi si 200 w intr-un 60x60 man! Adica plm,fiecare ce vrea acum . Ma gandeam ca incerci sa scoti cat mai mult de pe un spatiu mic. Haha,fuge lumea de hydro ca dreq de tamaie!😂 Eu is tare curios si interesat de sistemele astea hydro man. Adica mi se pare mult mai simpla si fara complicatii treaba. Acum vreau sa trec la DWC si o sa fie si mai simplu ca in coco..
 

DcSantos

Active member
Ahahaha,se vede ca is spart tot timpul! Era de fapt half pound challenge 2x2 grow tent si e unul pe youtube deci nu era pe un site cum am crezut . E ceva timp de cand am vazut "Din pacate eram spart si mancam cacat!" cum zicea si Dragonu' :joint:
 

lumion

Active member
Ahahaha,se vede ca is spart tot timpul! Era de fapt half pound challenge 2x2 grow tent si e unul pe youtube deci nu era pe un site cum am crezut . E ceva timp de cand am vazut "Din pacate eram spart si mancam cacat!" cum zicea si Dragonu' :joint:
De la Chimie citire:
fara bani, fara griji, fara acte
capitalismu' se raspandeste
si ma simt ager ca un peste
Brrrat!:headbange
 

lumion

Active member
Poti sa bagi si 200 w intr-un 60x60 man! Adica plm,fiecare ce vrea acum . Ma gandeam ca incerci sa scoti cat mai mult de pe un spatiu mic. Haha,fuge lumea de hydro ca dreq de tamaie!😂 Eu is tare curios si interesat de sistemele astea hydro man. Adica mi se pare mult mai simpla si fara complicatii treaba. Acum vreau sa trec la DWC si o sa fie si mai simplu ca in coco..

Eu unul nu fug de Hydro dar mi se pare o prostie, din punctul meu de vedere este ca si cum te-as lua pe tine si te-as hrani prin perfuzie viata intreaga, ti-as spune ca este mai simplu si ieftin asa. La ce sa mai murdaresti o farfurie si tot tacamul cand poti sa tragi din furtun mancarea, tu iti dai seama cata economie am face la apa si detergent. Ei bine lucrurile nu stau chiar asa, plantele sunt facute sa creasca in pamant iar oamenii mananca din farfurie ajutati de tacamuri. Plantele au nevoie de respect la fel si oamenii. Sa profiti de o planta nu este fain, ea nu are gura sa strige.
 

DcSantos

Active member
Dar cine zice ca profitam de plante man? :)) Eu zic ca le dai mai mult respect si dragoste cand le cresti in sistem hydro,nu mai trebuie sa caute ele nutrientii si isi trag ele cat au nevoie. Plantele is facute sa creasca in pamant dar o fac la fel de bine daca nu mai bine si in apa. De obicei ele nu isi dau seama in ce cresc si cred ca mai degraba ar striga de bucurie decat de necaz cand le cresti in felul asta. Asa imi dau si mie mai mult respect ca scap de niste munca in plus si ambele parti is fericite ,parerea mea..:joint:
 

lumion

Active member
Super, m-ai convins, o sa trec si eu la Hydro cand o sa termin de studiat pamantul, un 15-20 de ani o sa mai dureze. :)
 

lumion

Active member
D40 23z F. Treaba a devenit destul de stufoasa, mici deficiente (nu a venit hrana la timp). La cum se prezinta cred ca o sa-i fac vant in D60 in 2 saptamani. Stau prea ingramadite si au potential parerea mea. Mai ales ca sunt 7 plante in 3 poturi. Sper sa le pot tine in frau cu training-ul iar asta merge destul de greu cu ele, pentru ca au o structura diferita.
IMG_20220129_195834.jpg
IMG_20220129_195754.jpg
IMG_20220129_195751.jpg
IMG_20220129_195450.jpg
IMG_20220129_195507.jpg
E7AC2657 08E3 40FE 9EEC 4427EADCCA89
IMG_20220129_195513.jpg
 

DcSantos

Active member
Nu incerc sa te conving sa treci la hydro. Iti explicam de ce mie imi place,pur si simplu! Fiecare alege ce metode vrea atata timp cat iarba creste! :joint:
 

lumion

Active member
Bro...aici este cu pamant ....daca tie iti place hydro mergi la hydro...aici noi ne jucam cu putan-n tarana :)))​​
 
Top