What's new

alt incepator care vrea sfaturi , de preferat bune :-D

Status
Not open for further replies.

sorin

Member
Cineva cu ochi mai ageri ca ai mei :-Dma poate ajuta?oare ar trebui sa.i scurtez capul acestei "fetite"? Tind sa cred ca am fost pacalit...ca este travestit!?
 

sorin

Member
Si daca tot suntem la capitolul intrebari ma puteti ajuta, va rog, spunandu.mi daca aceasta fata este gata de recoltare?Este o autofloranta care a fost cultivata la 1 iulie si are 5 saptamani de flower...multumesc anticipat!
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Dupa culoarea pistililor pare sa mai aiba de inflorit. Pare si un pic subnutrita , dar poate genetica e de vina si e un fenotip mai 'alungit'.

Cel mai bine verifici cu o lupa sau un microscop, ca sa iti dai seama daca e gata in fuctie de starea tricomilor :
- toti limpezi - prea devreme ;
- majoritatea laptosi si cativa limpezi - poate fi recoltata ;
- majoritatea laptosi si cativa amber - exact cum trebuie ;
- majoritatea amber si cativa laptosi - efect narcotic ;
- toti amber - prea tarziu, potenta redusa.
 

sorin

Member
Si cu stabilirea sexului pt planta de mai sus ma ajuta cineva, va rog?!? Am scos.o de la lumina si nu vreau sa o stresez prea mult , in cazul in care totusi e fetita!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
eu nu vad nimic clar acolo. poate ar trebui poze macro mai clare sau sa ne indici tu unde ti se pare ca vezi pistili/coite..
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Si cu stabilirea sexului pt planta de mai sus ma ajuta cineva, va rog?!? Am scos.o de la lumina si nu vreau sa o stresez prea mult , in cazul in care totusi e fetita!

Cu intrebarea asta ne-ai lasat muti ... :wallbash:
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
ba sorine, esti de groaza! :laughing:
Dar un mare plus: vii cu poze. :good:
Pe aia cu sexu' incert nu vad decat lastari, nici o floare sau vreun coi, mai las-o o sapt pana iti arata clar ce e.
 

voxberry

Member
mascul = ceva material prost dar usor de utilizat .. cum ? il usuci la cuptor, iti iei un tub de gaz, o sticla de plastic de jumate si spuff ! ai niste honey oil un jay doua .. yummy ! :D
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
n-as recomanda sa se faca bho in recipiente de plastic... la temperaturile alea plasticul devine casant si incepi sa extragi si bucati din el + ceva parabeni si alte substante daunatoare. Un microscop lamureste problema (se vad cristale de plastic in bho), ca si eu am facut la inceput in plastic si am zis ca n-are nimic.. dar se aduna in timp treburile astea.
exista chiar si un dispozitiv din plastic facut special pt asa ceva de vanzare prin vest, ala cica ar fi din abs si nu devine casant, dar n-as baga mana in foc ca dupa ceva folosiri si inghetari/dezghetari mai e ala safe.
 

voxberry

Member
hmm ... acum trebuie sa fim si pragmatici .. la cate kkaturi sunt bagate in noi de la tona de zahar din produse (pana si in salam), conservanti, e-uri, etc etc etc ... un honey facut din an in pasti in sticla de plastic ... ce efecte negative are ?

... dar corect, este adevarat, raman urme infime de plastic .
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
pana la urma raman si urme infime de impuritati din tubul de butan, asa ca nu-i problema (mai ales daca nu iti pasa). am bagat si eu pana cand au inceput sa ma doara plamanii de la BHO, atunci am zis stop.
Mult mai bun un kief, un waterhash, si de ce nu un charas.
 

voxberry

Member
daca o iei asa .. orice-i mult nu-i bun . inclusiv fumatul, de orice fel ..pentru ca arde-n gat .. faci cancer ... si stim amandoi prea bine ca lumea asta nu e facuta cu alb si negru .. totul este in nuante de gri :)

in plus ... poti sa faci kief / waterhash sau altceva dintr-o singura planta mascul ? :)) iti ajunge ? i would love to see that !
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top