What's new

250W HPS ALLin Cabinet #1

kips0n

Member
Witajcie, po d³ugim czasie postanowi³em, ¿e zrobiê fotorelacjê tutaj (jedna jest te¿ na # ale tam panuje kolesiostwo i mnie ogranicza czego ja tego nie lubiê) mimo, ¿e raczej ma³o ludzi tutaj przesiaduje, ALLin growbox jest w fazie budowy ale, ¿e zajeba³em siê i zamówi³em automaty zamiast regów to ju¿ je w³o¿y³em a w miêdzy czasie dokupujê i dorabiam niezbêdne elementy tak by by³o wszystko cacy na przysz³y grow. Czyli mo¿na powiedzieæ jest to test ale nie na sucho

Teraz mo¿e specyfikacja.

Box:

Wysoko¶æ 180cm, szeroki na 70cm i g³êboki na 60cm
Kabinê zbudowa³em w³asnorêcznie z p³yt MFP 18mm, zrobi³em 2 wloty pasywne na dole ¶rednica ok 50mm u góry jeden ok 90mm. Ca³o¶æ wy³o¿ona foli± Diamond 99%. Trzeba jeszcze popracowaæ nad do³em.
Jak wcze¶niej wspomnia³em wszystko jest w trakcie budowy jak i testów na zdjêciach zobaczycie, ¿e nie wszystko jest jeszcze zamontowane.


S³oñce:

HPS 250W - balast magnetyczny GIB + ¿arówka Lumateka dual

Wentylacja:

Wentylator TD Silent 250 + filtr PrimaKlima EcoLine 240-360 m3/h

Nawozy i gleba:

Wszystko od biobizza, gleba BioBizz ALLmix dodatkowo CANNABOOST oraz Plagron Start up.

Donice:

Jako, ¿e siê zajeba³em i kupi³em automaty donice mam 5L

Fotoperiod:

od pocz±tku do koñca 18/6


Trening:

Lekkie lst, u mnie maj± sporo miejsca tak¿e naginanie ograniczê tylko do tego aby poods³aniaæ dó³

Pestki:

5x AF Sweet Coffe Haze CBD od f2seeds

Dodatkowe akcesoria:

Wentylator mieszaj±cy , termometr z higrometrem, nawil¿acz powierza.


Warunki:

Jak na pierwszy dzieñ po wykie³kowaniu stan siê ma bardzo dobrze w nocy temperatura nie spada poni¿ej 18 stopni natomiast w dzieñ jest max 26
Wilgotno¶æ jest ma³a jak na razie gdy¿ testuje nawil¿acz ale oscyluje w granicach 40%, gdy tylko solidnie wyjd± ro¶linki podkrêcê na pewien czas.

Teraz kilka fotek z komentarzem bo jak na razie nie ma zbytnio co fotografowaæ

Papu dla panienek
picture.php


Tak siê prezentuje boxik
picture.php


wszystkie razem


To s± zdjêcia z wczoraj, pope³ni³em maly b³±d i da³em lampe za nisko na jeden dzieñ przez co mia³y dzieñ ekstremalnej temp 34 stopni i wilgotno¶ci 14% ale z tego co widzê bardzo nie ucierpia³y

dodatkowo jeden kie³as nie wyszed³ tak¿e na szybko wrzuci³em star± pestkê z dinafem AF Roadrunner fem ju¿ kie³ek siê pokazuje czyli jutro wyl±duje w tej pustej donicy.

pozdrawiam u¿ytkowników icmaga i zapraszam do dyskusji i komentowania, chêtnie pos³ucham rad :tiphat:
 

kips0n

Member
czas na mały up












panienki jak widać po treningu, dostały 1ml bio-growa i 2ml start up od plagrona wszystko razem dodane do 1,5L wody
 
D

DLOC

elo kipsonik :D dobre masz nawozy biobizz rulez pamietaj zeby miezyc ph pozdro
 

kips0n

Member
elo kipsonik :D dobre masz nawozy biobizz rulez pamietaj zeby miezyc ph pozdro

mierzę mierzę ;) właśnie głównie roztwór ale nie mam instrukcji jak tym miernikiem od GHE mierzyć ile tych kropli tam wlać 1?

ten tester
pol_pm_GHE-TEST-KIT-KROPELKOWY-TEST-DO-POMIARU-PH-732_1.jpg


wieczorem postaram się updejta jebnąć bo już kwitną elegancko i te odrosty kozacko odchodza aż się prosza żeby odgiąć jednak najpierw muszę przesadzić je do tych 11L

wczoraj przyszło kolejne 50L ALLMIXa i inne pierdoły :biggrin:
 
Z tym testerem z tego co pamiętam to dajesz 3 krople na połowę fiolki (na fiolce powinna być kreska ile wlać wody). Ogólnie ten tester jest po h fest.

Powodzenia
 

kips0n

Member
Z tym testerem z tego co pamiętam to dajesz 3 krople na połowę fiolki (na fiolce powinna być kreska ile wlać wody). Ogólnie ten tester jest po h fest.

Powodzenia

mhm jest na pół fiolki 2 krople, kreski nie ma na fiolce ale to wiadomo i tak mniej więcej, a tester wydaje się być ok jak na razie nie miałem problemów odpukać z pH z resztą to chyba widać, mam teraz jeszcze taki do pomiaru ph gleby

coś takiego
pc582ytka-helliga.jpg


dzisiaj sprawdzę, muszę się zadowolić tym co mam bo nie stać mnie jeszcze na porządne mierniki elektroniczne ;)
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
Tuptam sobie do Ciebie bracie malymi kroczkami :D ladnie sie zabrales za ta szafeczke , schludne prijekny zawsze ciesza oko , nie myslalem o nagieciu tych 2 kobitek co tak wystrzelily do gory , , malym drucikiem zawsze mozesz je sprowadzic do poziomiu ty pozostalych , lub podstawic tamte 2 na czyms , ja sam bym sugerowal nagiecie , ale to Ty tam jestes panem swego podworka ;) w ktorym rosna zacne odmiany , jak juz o AF mowimy to rosliny czuja sie te bardzie kofortowo gdy dostaja calodobowe swiatlo .

jestem w szeregu , dont panic its organic :D

picture.php


roslinki lubia gdy sie je fotografuje to im na dobre zawsze wychodzi :D

ZZ
 

kips0n

Member
powiem ci szczerze, ¿e 24 nie op³aca siê ni jak, max to 20/4 jednak 18/6 daje spokojnie to czego mo¿na oczekiwaæ a naginanie? hmm trochê z pocz±tku teraz to niech leci jak chce daje im woln± rêkê ;)

next bêdzie lepsze dokoñczê kabinê i lecê z regularnymi af to zabawa dla beginnerów chyba, ¿e las af to co innego ale w moim przypadku gdzie tylko 4x11L siê mie¶ci to s³abo ;p
 
Top