What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

2021 Első próba

aBZSK

New member
Sziasztok
Tavalyi kudarc után idén ismét szereztem 5 magot
Csírázás végig ment be ültetve általános virágföldbe perlittel keverve.
SeedsMaffia magoncok
  • 1x Auto Amnesia x3
  • 1x Auto Green Devil
  • 1x Auto Bloody Skunk
  • 1x LSD
  • 1x Totaly Amnesia
Úgy gondoltam hogy ki ültetés előtt 2hétig lámpa alatt nevelkednének , ha kicsit meg erősödnek Wuxal Super Tápot kapnának.

Kiültetés a 3Auto háznál lenne
  1. 25literes cserépben
  2. Virágföld +perlit+marhatrágya keverékben
  3. +tápot kapna adagolás szerint
A Maradék kettő erdős rész közelében lenne , hasonló keverékkel a föld előkészítve.
 

f2obsession

Active member
Cserépbe én inkább nem raknék marhatrágyát (de ez lehet, hogy az én hülyeségem). Kintre az erdő szélére gondolom lehetőség szerint nem akarsz gyakran szaladgálni, oda hasznos lehet valami szilárd műtrágya, amit egy-egy vizit végén ki tudsz szórni, és a következő eső belemossa a földbe (az oldatban belocsolt Wuxalt már inkább kifele mossa egy nagyobb eső, meg az amúgy is inkább lombtrágyázásra jó szerintem)

Az gerillába szánt növényeket (ha van kapacitás) szerintem érdemes lehet 2 hétnél tovább előnevelni. Nem árt, ha lehetőség szerint minél fejlettebbek, mikor kikerülnek a "vadonba".

Szerintem majd ha már van miről, publikálj képeket, úgy könnyebb hozzá szólni.
 

aBZSK

New member
Túlságosan megnyúlt a szára, ki kötöttem ne hogy el dőljön 2naposak .
gondolom a fényviszonyok nem felelnek meg neki.
Csinaljak kint fólia sátrat nekik?
ilyen borús időben is jó?
 

Attachments

  • photo2045642.jpg
    photo2045642.jpg
    104.4 KB · Views: 96

f2obsession

Active member
Ennyire zsenge magoncot kockázatos még átültetni. Ha eléri a palántakort már anyira ülteted be, amennyire jónak látod.

Pontosan milyen típusú az a 3000 lumenes hideg fehér izzó?
 

aBZSK

New member
Otthonról le írom neked, az biztos hogy a szár nyúlás meg állt . Levelek kezdtek el fejlődni , képet is csatolok majd
 

aBZSK

New member
Sziasztok.
így állnak most 9. Nap
eddig semmi extrát nem kaptak.
Még mindig aggaszt a túl hosszú száruk de már az nem nyúlt vészesen tovább.
Tápozás kezdődhet vagy még várjak velük , illetve az átültetés a szár miatt ?
Került be nekik egy párásító illetve egy nem túl nagy teljesítményű ventillátor ami mozgatja őket is és a levegőt is.
A másik fontos kérdésem , most 24/0 fény alatt voltak a szár miatt , ki ültetés előtt mennyivel és mennyire csökkentsem a fény időt?
( következő hónap 8. át néztem ki időpontnak az ültetésre)
 

Attachments

  • photo2047257.jpg
    photo2047257.jpg
    59.3 KB · Views: 88
  • photo2047258.jpg
    photo2047258.jpg
    57.6 KB · Views: 89
  • photo2047259.jpg
    photo2047259.jpg
    52.3 KB · Views: 91
  • photo2047260.jpg
    photo2047260.jpg
    62 KB · Views: 93

f2obsession

Active member
Szerintem inkább nagyobb mennyiséggel locsolj (legyen kifolyó), mint gyakrabban.

Jó dolog az átlátszó pot, én is szeretem látni, hogy állnak a gyökerek, de a nézegetés időtartamán kívül jó, ha le van takarva (én belül fekete, kívül fehér fóliából szoktam nekik palástot ragasztani, de alufólia is meteszi), hogy ne érje fény oldalról a földlabdát. Bealgásodhat, ami el is vesz a tápból, aztán meg rohadást indíthat.
 

aBZSK

New member
Szerintem inkább nagyobb mennyiséggel locsolj (legyen kifolyó), mint gyakrabban.

Jó dolog az átlátszó pot, én is szeretem látni, hogy állnak a gyökerek, de a nézegetés időtartamán kívül jó, ha le van takarva (én belül fekete, kívül fehér fóliából szoktam nekik palástot ragasztani, de alufólia is meteszi), hogy ne érje fény oldalról a földlabdát. Bealgásodhat, ami el is vesz a tápból, aztán meg rohadást indíthat.
Megfogadom a tanácsod haza érek ragasztok is valamit köré amit ha kell le bírok szedni
többi kérdésre tudsz némi választ adni? 😁
 

aBZSK

New member
12.nap
Napról napra szebben fejlődnek , azt hiszem be értünk a vegetációs szakaszba.
Az egyik auto kicsit alul maradt a többitől 1 szik levele maradt meg a másik el fonnyadt , de már rajta is látszanak a kicsi levelek.
 

Attachments

  • Paris full canopy
    Paris full canopy
    110.3 KB · Views: 105
  • photo2047764.jpg
    photo2047764.jpg
    66 KB · Views: 87
  • photo2047765.jpg
    photo2047765.jpg
    72.5 KB · Views: 95
  • photo2047766.jpg
    photo2047766.jpg
    75.2 KB · Views: 90

aBZSK

New member
16. Nap
kezdik ki nőni a helyüket , közeledik a 8.-a
van egy nagyon hosszú szárú, kicsit tőle félek hogy nem e lesz kint veszélyben a törés miatt.
kint is ki köthetem?
 

Attachments

  • photo2048531.jpg
    photo2048531.jpg
    88.4 KB · Views: 93

bat939

Active member
És ha átültetésnél mélyebbre rakod, hogy ne kelljen kikötni? Én így szoktam. Sziklevélig leültetem
 
Top