Register ICMag Forum Menu Features
You are viewing our:
in:
Forums > IC Magazine > International Forums > Nordic Countries > Finland > webehigh.com Suomiartikkelit :)

Thread Title Search
Click to Visit Sweet Seeds
Post Reply
webehigh.com Suomiartikkelit :) Thread Tools
Old 10-04-2006, 03:24 PM #1
Guest
Guest

Posts: n/a
webehigh.com Suomiartikkelit :)

Quote:
Tampere

Updated:31/01/06

Smoking tolerance level: 3

Legislation: Categorized as a narcotic (not a hard one) since the sixties. Illegal for all purposes.

Law Enforcement: possession will get you fined, unless police happens to be busy or in a really good mood.

Where to Buy marijuana in Tampere:
Tampere is such a small city in such a anti-drug country, as Finland is, that finding cannabis on sale on street is virtually unheard of. There are some sellers during summer festivals, like Tammerfest. The best bet is to ask politely around from dreadlock people in parks (summertime), you might get lucky. There are reasonably many homegrowers in this town so that most night-life happenings propably have people with some stock, but they never sell openly.

Marijuana and Hashish prices: 10-15€/g for bud is common, hash is rare these days, but costs 10€/g if you can find it.

Brands:
All bud is homegrown, high-quality dutch brands with no seeds or stems, so price/quality is good if you happen to find anyone selling buds. Hash on sale is most likely crappy soap.
Mitäs mieltä Tamperelaiset ootte? Kai sieltä ny jotain PLää irtoo?
Ja toi all weed is high quality.. En menis vannoo.. Viime kesänä poltetiin jotai Hervanta iso budia ja kyllä semmosta hötöä oli

Quote:
Helsinki

Updated: 30/09/06

Smoking tolerance level: 3

Legislation: Categorized as a narcotic (not a hard one) since the sixties.

a new law determains that Any attempt of growing,even attemptin to grow,owing pots! owning seeds,ligts ,is now illegal.

Law Enforcement: A small fine for use or possession of less than 15g marijuana or 10g hashish (the minimum penalty is 60€)

A properly behaving (and lucky) adult may avoid any penalty if he/she is not causing any trouble, and the police officer has a good day. Some of the police know that they have more important things to do than harrassing somebody with a joint on his lips. Public smoking is not rare during weekends in the city centrum, but generally not recommended except for in reggae concerts and similar events.

Where to Buy marijuana in Helsinki: Street dealing concentrates around the central railway station, but most likely nobody is coming to sell you anything, instead you have to ask suspicious-looking people (usually coloured) if they know where you could get something.
Hehe toi kyllä aika totta, mutta kannattaa miettiä 4 kertaa enneku niiltä Yön-Timoilta mitää ostaa Laatu ja hinta ei yleensä päätä huimaa ja saattaahan siinä tulla ryöstetyksi

Kukas nää on kirjottanu? Käsi pystyyn, jos uskaltaa

https://www.webehigh.com/
Quote


Old 10-04-2006, 04:13 PM #2
sinsemilla
just one more user

sinsemilla's Avatar

Join Date: Jun 2006
Posts: 308
sinsemilla has disabled reputation
Talking Aika paha

Kylläpä pisti naurattaa kun kukas läpi noi
sinsemilla is offline Quote


Old 10-04-2006, 07:36 PM #3
Stardust
Member

Join Date: Sep 2005
Location: Finland
Posts: 78
Stardust is on a distinguished road
Heh, hauskaa luettavaa tosiaan Tampereella pitää hätyytellä locksipettereitä ja Helsingissä yön Timoja

Se on kyllä totta, ei sitä tavaraa kenellekään tyrkytetä. Voisinpa sanoa että pitää olla jotain suhteita ennen kuin on mahdollisuus ostaa mitään, tai sitten pokkaa kysellä rohkeasti tuntemattomilta. Mulle ei oo koskaan kukaan mitään tarjonnut, enkä kyllä ois ostanutkaan. Tai no kun tarkemmin ajattelee, niin kerran kun olin lapsukaisena Kaivarissa ryypiskelemässä ja kysyin jossan porukassa et "oisko kellään myydä röökii" (yritin olla cool ) niin sain vastaukseksi että 80 markalla ois. Se tais siis olla myyntiyritys Myyvä poikakin oli ehkä 15v. Livistin paikalta kun alko pelottamaan Huumehörhö.

Mistä muuten toi Helsinki-osion 10 ja 15 grammaa on revitty?

Pitääkin selata enemmän noita paikkakuntien kuvauksia. Jostain muistasin lukeneeni jopa Keravasta vastaavanlaisen.
Stardust is offline Quote


Old 10-10-2006, 03:43 PM #4
Farmer John
A humble dirt farmer

Farmer John's Avatar

Join Date: May 2005
Location: In the shadows
Posts: 4,136
Farmer John is a glorious beacon of lightFarmer John is a glorious beacon of lightFarmer John is a glorious beacon of lightFarmer John is a glorious beacon of lightFarmer John is a glorious beacon of lightFarmer John is a glorious beacon of lightFarmer John is a glorious beacon of lightFarmer John is a glorious beacon of lightFarmer John is a glorious beacon of lightFarmer John is a glorious beacon of lightFarmer John is a glorious beacon of light
Vittu soikoon tuo Yön-Timo on niin loistava sananparsi ettei paremmalla väliä.. ollu päämajakaupungissa yleisessä käytössä jo vuosia, mistäköhän tuo on lähtöisin..hahahaa..muuten, oisivat saaneet tehdä tilastoaan täällää..haha.
Farmer John is offline Quote


Old 10-31-2006, 12:56 PM #5
Dreadlokk
New Member

Join Date: Apr 2006
Posts: 8
Dreadlokk is on a distinguished road
heh, juurikin elämäni ensimmäisen katusäätöni 13-14 vuoden harrastejakson ajalta helsingissä (tosin en rautatieasemalta, enempikin kalliolta :p) tuossa keväällä onnistuneesti tehneenä voi todeta että yön-timotkin toimii kokeilumielessä, jos yhtään osaa päiväntasaajan kaupankäyntitapoja ja vähän tietää laaduista. suomalaisissa on vaan se vika että me ei oikein osata pitää puoliamme noissa kaupankäyntitilanteissa, kun ei tuo tinkaaminen ole täällä mitenkään yleiskäytäntö. tuossakin säädössä toki aluks tarjottiin ehkä neljäsosaa siitä mitä sovittiin mutta pienen väännön jlk päästiin sopimukseen ja grammahinnaksi jäi sen 8e ja laatukin oli vielä suhteellisen tuoretta, pinnasta hiukan kovettunutta marokko/espanja-laatua, ei priimaa mutta suomisaippuaa kevyesti parempaa. että toimii se homma tääläkin kun vaan osaa pitää puolensa :p

itteäkin vähän kyllä huvittaa toi budin laadun hehkuttaminen, laatuahan löytyy jos jonkun saa tarjoamaan mutta empä kyllä kauheasti kasvattajia tiedä joilta sitä priimaa myyntiin asti irtoaisi yleensäkkään ainakaan siinä määrin että sitä randomeille puistossa poistelis. tai sit ollu vaan huono säkä. ja toisaalta, itse en muutenkaan osta kuin ulkomailla ollessa yleensäkään, ehkä muutama kymppi saattaa vuosisäteellä suomessa moisiin kulua (jos sattuu kriisitilanteita) niin ei kyllä niin kivien alta ole tarvinnu kaivellakkaan. kaappiin mars ja päivä pelastettu

Last edited by Dreadlokk; 10-31-2006 at 12:57 PM..
Dreadlokk is offline Quote


Old 08-29-2007, 03:28 AM #6
neoobik
Guest

Posts: n/a
kerran on lyhyehkön elämäni aikana ollut randomeillekkin irrottaa oikeesti priima gugua..juurikin puistossa istuskeleva hippi pariskunta aivan mutkalla (ilmeisesti tatteja popsinu) poisti joillekin jäbille nyrkin kokosen tollon budia ja käytiin sieltä kysäseen vaivihkaa niin kyllähän sieltä samanmoinen tollo erittäin mehukasta dutch dragonia jäi matkaan.. tosin 13euroon g.
Quote


Old 08-29-2007, 12:19 PM #7
sinsemilla
just one more user

sinsemilla's Avatar

Join Date: Jun 2006
Posts: 308
sinsemilla has disabled reputation
Post

jätin ajatsitten nuo säädöt vittuun, ei niistä oikeesti tuu lähes koskaan sitä mitä pitäs tai sitten kiskotaan aivan tosissaan. omat poltot on asia erikseen.
senpä takia sitä kasvattaa itse ettei tukea igoreita etc...
sinsemilla is offline Quote


Old 09-05-2007, 12:44 PM #8
neoobik
Guest

Posts: n/a
Omaa kukintoo siis miäkin mielelläni lesautan. eihän siitä pääse mihkään.. kaikki jotkaa pajaa arvostavat polttavat sitä homegrown shittiä. Eikö? näin meillä mites teillä :P
Quote


Old 09-05-2007, 01:33 PM #9
sinsemilla
just one more user

sinsemilla's Avatar

Join Date: Jun 2006
Posts: 308
sinsemilla has disabled reputation
Quote:
Originally Posted by Farmer John
Vittu soikoon tuo Yön-Timo on niin loistava sananparsi ettei paremmalla väliä.. ollu päämajakaupungissa yleisessä käytössä jo vuosia, mistäköhän tuo on lähtöisin..hahahaa..muuten, oisivat saaneet tehdä tilastoaan täällää..haha.
onhan tuo yön-timo melko tuttu nimi vaan.
ei siitä voi parempaa kehittää enää paljoa.

time to sleep or try even that...
sinsemilla is offline Quote


Old 09-05-2007, 03:16 PM #10
Matti
Member

Matti's Avatar

Join Date: Aug 2005
Posts: 275
Matti is on a distinguished road
Quote:
Originally Posted by neoobik
Omaa kukintoo siis miäkin mielelläni lesautan. eihän siitä pääse mihkään.. kaikki jotkaa pajaa arvostavat polttavat sitä homegrown shittiä. Eikö? näin meillä mites teillä :P
NO mut entäs jos ei voi kasvattaa, kun asuu ties missä. ja Mieli on näin: nuori, kokematon ja päihteisiin päin.
Matti is offline Quote


Post Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off


All times are GMT +2. The time now is 02:17 PM.


Click to visit Twilight Labs


This site is for educational and entertainment purposes only.
You must be of legal age to view ICmag and participate here.
All postings are the responsibility of their authors.
Powered by: vBulletin Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.