What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

HIDRÓ TÁJGER

Status
Not open for further replies.

Széklet Nagyúr

Active member
MAG : Golden Tiger ( ACE SEEDS ) Huszonakárhány százalékos THC kontent? agyonbaszós-trippel?s szatíva. Meglátjuk ebb?l mit sikerül megvalósítani.

KÍNZÓKAMRA : 60*60*180 cm térfogatú SZÉKLET JARDIN.

KÖZEG : Aprított GRODAN k?zetgyabot cafatok. Magát a kosár méretét majd menet közben kitalálom, függ?en attól els?sorban, hogy hogyé száll meg az ihlet. ( egynel?re egy szanaszét liggatott 850 grammos tejfölös kosárban mereszti a tomporát a csaje )


LUFT : 2 db 12 cm-s noctua PC venti ( befújó-kifújó )

FÉNY : 54W OPTIC1 3500K COB ( virágzásra meg az el?z? körben is alkalmazott MARS HYDRO TSW 2000 )

F?TÉS : Terráriumokban használatos termosztát/100W teljesítmény? szilikonborítású vízálló talalyf?t?kábel

TÁP : GH FLORANOVA BLOOM illetve keser?só/szilikát lombtrágya kb kéthetente. Tervek szerint nem fogok egyenl?re semmi csicsás etetési módszerrel szarakodni, az érpotszer?en likasztott vedret simán tápoldatba mártogatom majd olyan fél-egy percre, amolyan manuál ebbenfló szerüen ( perpillanat kétnaponta, egyrészt, hogy ekll?képpen száradjon a k?zetgyapot, íyg kényszerítve a gyökérzetet a fejl?désre, másrészt, meg azt se akarom, hogy az állandó nedvesség miatt szétalgásodjon a cucc ). Magát a lötyit, meg hetente cserélem, mártogatás el?tt PH korrigálom öszt csecs.
Mondjuk ami aztilleti ezu gye a növény terebélyesedésével egyre körülményesebb megoldás lessz, így ha teleméjnláknolódik a sátor valószínüleg majd leváltom egy másik módszerrel.


TÉNING : Méjnlájn, supercropping, mint eddig.

:skiiing:

picture.php


picture.php


picture.php


Egyenlr?e 0.8 EC-vel kapja cumót 5.6-5.8 PH-ra kalibrálva ( ahogy sikerül ) ha már megcombosodott egy kicsit majd emelem az Ec-t kb 1 körülire.


 

Széklet Nagyúr

Active member
Átültettem a növényt a végleges helyére, illetve megkapta az els? topolását a harmadik nódusz magassábában. Láthatóan kevésbé viseli meg a zellert az operációval járó stresszhatás hidrokultúrában, mint t?zegben ( már kb 12 órával az átültetés/topolás után olyan mérték? gyarapodást mutattak az alakulóban lév? új vezércsúcsok levélpárjai mint amihez t?zegben napok kellettek ).
Átpattintáskor ( amit megjátszhattam volma korábban is mivel eléggé körbefutotta a kosár alját a gyökérzet, ugye t?zeghez szokva nem gondoltam, hoggy ilyen brutál gyorsan fejl?dik hidróban ) sajnos nem csináltam képet a gyökérzetr?l, de ránézésre "talaj"szint alatt is minden a legangyobb rendben folyik egyenl?re ( gyönyör? egészséges hófehér sejemszer? szálak ).
Mártogatni már nemigen fogok ezután, helyette beizzítom a permetez?t, aztán szórogatom a gyapotot 20-30%runoffig mintha t?zeg lenne, runoff meg megy vissza a rezervörbe.
:skiiing:

picture.php


Kiváncsiságból most egy darabig csepteszterrel állítom a PH-t ( 6 körülire mivel nincs köztes jelölés a színskáláján 5 és 6 között - elméletileg 5.8-6.2 között az ideális - ) egyenl?re nincs gáz, EC 1.2 körül.
 
Last edited:

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
aszt a nádat basszad onnan kifele semmi rohadnivalónak nincs helye a közelben se.
nem hallgacc hobbire ? ha aszondják legyé tiszta, úgy nyomjad mint Szemmelweisz Igi.. mer rábaszodás lesz.


sose feledd e a kacsákok mindig figyelnek

picture.php
 

Széklet Nagyúr

Active member
Bambusz nem rohad, meg el?z? körben majnemvégig belevolt szúrva a közegbe négy szár, oszt nemvolt semmi baja, inkább attól parázok, hogy elgurl rajta vlamerre a kosár a sújánál fogva osz beborul a sátor sarkába

dog%2Bfound.jpg
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nem rohad ? jovan akko csak penészedik ? asztán rohad majd ? víz + élettelenszervesanyag = nem rohadás ?
 

Széklet Nagyúr

Active member
Nem rohad, még a penész se ment rá amikor tiszta genyó volt a kosár alfele, még a ventillátorkábel is megoxidálódott, miközbe a bambusz meg ott vihogott. Meg asse feledje, hogy a vietkongok is bambuszketrecben mártogatták az eflogott ameriaki pilótákat a mekongdeltába.
Mondjuk stabilitási okokból id?vel ugyis nézek valami kézenfekv?bbet, úgyhogy csak átmenetileg van az ott.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
a különbség, hogy az ott nött a mekongdeltában, ez meg itten a dunatiszaközibe,,, vagy akárhol máshol.. de hogy nem fog importálni neked onnan bambuszkarót sokmindenki, az is biztos :D
de majd mutatok neked kokuszperlites bambuszt, jo penészest rohadtat.. nekem magyarázhatod, te kerted..


nekem az jobban tetszik, mikor csak átnövesztik rajtuk, élni és élni hagyni.. minek ketrec?
 

Széklet Nagyúr

Active member
Amúgy amir?l most beszél az kókuszperlitben termesztett ÉL? bambusz növíny volt vagy ilyen kerti használatra szánt/kezelt ( mondjuk ez nemtudom mint takar , de gondolom azért vlahogy kezelik miel?tt elaggyák fenyít?eszköznek ) bambusz szár amit énis használok.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
kerti lófasz karonak véve nem lett termesztve, chromebamboofactory még nem látja el az országot, szóval esélyes hogy jött a nádvágó és adott neki, ki kezelné ugyan mivel és miért fektetne plusz pénzt a semmibe?
 

Széklet Nagyúr

Active member
Akkko jóvan, mondjuk mint korábban írtam, úgyis lecserélem, viszont a jöv?ben körültekint?bb leszek a használatukat illet?leg.
 

Széklet Nagyúr

Active member
Tarolni fog mint Hitler papa dobozvágó kése

B586EB10F749C1A579D2F6F9E89E9A9BFE096366


Mint a képen is látható kicseréltem a bambusz pálcákat ( miel?tt WHIPED úr idegb?l kipeckeli vele a száját és éhenhal emiatt, ki fogja akkor offolni a naplómat hehhe ) pvc csövekre meg egy kinthasznált nemtudommit tartó szanaszét rozsdásodott rácsos id?közben lábait vesztett állványszer?séget.

Eddigi gondolatok a Hydro Life - al kapcsolatban :

Lényegesen gyorsabb és zükken?mentesebb illetve sokkal több lehet?séggel kecsegtet, mint a t?zeg/földi termesztés amiben csak az leli örömét aki a kihívásokkal teli természetszabta türelemjátékra flessel. Ha az ember belejön és képes kiaknázni azt, hogy a földdel ellentétben ( ugye ott a munka nagyrészét anyatermészetnéni végzi, neked csak annyi a dolgod, hogy békénhagyd a zellert a picsába és hagy, hogy tegye a dolgát ) minden föllött totális kontrollal rendelkezik akkor aztán lehet feszegetni a növény genetikája szabta fels? határokat. Bizonyos szempontból kevesebb stresszel jár, mivel gyors eredményt produkál, amire t?zegnél tobb mint egy hetet kell várni az hidróban lezajlik pár nap leforgása alatt, meg amíg f?dben az természet káoszának megfelel?en összevissza n?, addig hidróban gyönyör? szimetrikus már-már laboratóriumi flessel gyarapodnak a növények. Eddig pozitív ugyan a megitélés, viszohnt amit negatívumként felhozhatok, az pont a tisztaságából ered, valahogy úgy vagyok a dologgal mint amikor a vépelést kellett a jointhoz mérnem, jó az a vép de valahogy hiányzik bel?le,az joint tekeréssel járó ceremónia illetve az elpöfékeléssével járó hangulat. Ez amúgy igazából akkor t?nik fel amikor betépve csekkolom a sátrat, amikor t?zegben n?tt a bébi, akkor majd egy órát el tudtam flesselni egy cserépnyi anyatermészeten, hidróban, meg lecsekkolom minden rendben van e aztán kábé ennyi. Amúgy eddig maximálisan megvagyok vele elégedve ( azért t?zegben is nyomok majd ezután, csak úgy nosztalgiából )

[youtubeif]3TNK916Pjto[/youtubeif]

:skiiing:

picture.php


PH állítva csepteszterrel WHIPED úr sztájl, GH-csepteszterrel ( amúgy legutóbb kalibrálás után az aparáttal kiváncsiságból leteszteltem mennyire hiteles a csepteszt és a csepteszterrel 6.5-nek beazonosított lötty a szerkezettel is 6.54-et mutatott ) EC meg valahol 1.3-1.7 körül ezutóbbit egyzer sikerült, megszaladt a kezem amikor kimértem a tápot, viszont a növény meg nem bánta, úgyhogy lehet emelem az adagot 1.5-re, végülis fullos vegetatív fejl?dési szakaszban - amit a néni szerintem már elért - elméletleg 1.8 EC-vel is mehet a buli.
 
Last edited:

Coldplay001

Active member
oh mester bearanyoztad a napomat. nah csak gyorsan tajger allitolag nagyon flesseltetos emiatt nekem is majd projektbe lenne.. VISZONT! had adjak tanacsot azonkivul amit Wajped magyarazott?mert az szentigaz. Ezt a TAJGERT AZONNAL kapcsold most 12 be mert akkorat fog noni h nem tudod a satorba befejezni. valamint gondolkodj el a nagxobb gyokerzonarol nehogy osszeszedj valamit, FOLYAMATOSAN h202 menjen. minden kurva nap. kaccsoljad 12 be de izibe mert asszem 13het korul van a flo. de lehet 15 is. nyirjad kotozzed a szajat mert a hidro miatt amugyis robbanasszeru lesz a novekedes. hajra es sok sikert a tajgerhez., A zamaldelicat is erdemes lenne az ACE-tol kiprobalni :D
 

Széklet Nagyúr

Active member
Hát még egszer legalább topolnám meg supercroppinggal kialakítanék egy, az el?z? körhöz hasonló sorospentagramma kanopét ( hellyel-közzel többkevesebb 80 cm belmagassággak tudok még gazdálkodni )
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top