What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Arena (micro)growerilor 2020

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Dupa cum s-a discutat, dam drumul la o competitie prieteneasca intre groweri.
Singurele cerinte vor fi ca growul sa fie indoor, update-ul* sa fie saptamanal (ca sa avem la ce ne uita) si finalizarea growului pana la finalul anului 2020.
*Chiar daca faceti si thread separat pentru grow-ul inscris in concurs, update-ul trebuie postat in acest thread.
Locurile premiate sunt 1, 2 si 3, in ordinea numarului de voturi valabile acumulate la final.
Votul se va intampla dupa ce toti cei inscrisi au terminat grow-ul, sau la inceputul anului viitor, prin vot deschis la care se iau in calcul toate voturile romanilor ce au cont creat mai devreme de 19 aprilie 2020. Adica cont existent la inceperea concursului.
Puteti planta cate plante doriti sub ce lumina doriti si sa le cresteti prin metoda dorita. Acum, sa inceapa distractia. Puteti sa anuntati ca va inscrieti sau sa intrati direct cu primul update, dupa ce semintele germineaza. Spor la treaba!
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
header13.fw_-2.png


Premiile sunt oferite de Urban Legends.
Sunt prezenti pe SeedBay:
https://www.seedbay.com/vendor/urban-legends/
Puteti vedea ce strainuri au si cum arata in growurile de pe forum in urmatoarele threaduri:
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=365449
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=371441
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=371801
https://www.icmag.com/ic/forumdisplay.php?f=65873
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?p=8535699#post8535699

Pana acum au lansat 4 strainuri, dar urmeaza sa mai apara cateva anul acesta.
Locul 1 va primi 2 pachete de 5 seeds de la Urban Legends.
Locul 2 va primi un pachet de 5 seeds de la Urban Legends.
Locul 3 va primi un pachet de 5 seeds de la Urban Legends.
 
Last edited:

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Ma bag si eu. :headbange

Intru cu doua din cele trei strain-uri ca sa evit repetitia, ca cadavruslos (m-amuza cacofonia:biggrin:) ne-a incantat cu Pure AK.
Wedding Cake a.k.a. WC/veceu' :biggrin: si Cheese Berry sau Haschis Berry cum i-au zis mexicanii de mi l-au vandut a.k.a. cizberi.
Daca se misca bine lucrurile intr-o sapt incep si eu cu poze, tineti-mi pumnii va rog. :tiphat:
 
Last edited:

deepstate

Member
Ok, intru si eu, why not?

2x CBD Stress Killer Automatic
1x LED Hoff 20W 1850lm 7000K
1x LED Hoff 20W 1850lm 3000K

Cortul e un SilverboxDr supradimensionat 100x100x200.

Ventilatia nu e necesara, am doar un ventilator USB inauntru. O sa-i fac poza pe saptamana viitoare la update.

 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Deepstate , deocamdată plantele tale sunt mici deci cred că au destulă lumină momentan, dar când se vor mai mări un pic ți-aș recomanda sa scoți acele domuri din plastic de la becuri !
Acele domuri din plastic oprește aproape jumătate din puterea luminii!!
Noroc!
 

cadavruslos

Well-known member
Salut si bine v-am regasit , credeati ca ati scapat de mine ? NO FUCKING WAY !
Intru si eu in concurs nerabdator si cu sanse mari de castig (haha)
Voi intra in concurs cu o planta , e vorba de ICE ca soi , photoperiodica . si akm sa vedem ce e ICE :
The ICE® cannabis strain is a selected phenotype from a Skunk Special x White Widow hybrid that was then crossbred with a Blueberry to improve the taste. She was selected out of 500 females, because of her amazing yield, resin production, taste and smell. Years of backcrossing and cubing were spent to stabilize this cross before we had the perfect phenotype. Ice was first introduced as a regular strain through another seedbank Ferry used to breed seeds for. In 2003 at the start of Female Seeds he launched the Ice as a female strain.

Ice is short and has a stocky build. You will find huge, tight buds covered in frosty, snow-white tricomes. This bud structure stems from its Skunk Special origins. The Ice has the potency of its White Widow ancestral roots. Ice was bred primarily for indoor growing, but can also be easily grown outdoors in a Mediterranean climate, as she is a very heat resistant cannabis strain.

The highest THC-levels were measured in the High Times Cup of 1998, showing a THC content of 22%. The smell and taste is strong and intense; earthy, diesel and fuel with a hint of licorice. The high is very balanced with a hard indica body stone effect and an activating Sativa head high.

picture.php
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Mooaa, acu' am pus-o ca cadavru' ia premiu' al mare! :laughing:
Aveam p-aicea o lista cu seminte - seed wish list - si n-o mai gasesc... De ce-ai furat-o mah? :biggrin:
Pan-acu' avem gusturi comune cu Pure AK si Ice, nu m-ar mira sa mai avem cateva strain-uri preferate in comun.
 

cadavruslos

Well-known member
Mooaa, acu' am pus-o ca cadavru' ia premiu' al mare! :laughing:
Aveam p-aicea o lista cu seminte - seed wish list - si n-o mai gasesc... De ce-ai furat-o mah? :biggrin:
Pan-acu' avem gusturi comune cu Pure AK si Ice, nu m-ar mira sa mai avem cateva strain-uri preferate in comun.

Piramidoane ca sa iti rasp la intrebare , daca crezi in astre si in zodiace sa stii ca in zodiacu chinezesc sunt dragon de pamant , poate avem unele lucruri in comun , si aceste seminte care sunt de la femaleseeds sa stii ca tot la un concurs la ei le-am castigat , si am ales din catalogu lor persoanal aceate soiuri , eu sunt un mare fan hibrizi si indica cu high puternic, si avand in vedere ca tot ce am creacut pana akm a fost numai hibrizi cu gena majoritara indica , sunt curios cum o iesii akm tura asta AK asta sativa dominant , nu prea le am cu sativele .. uite aici Ak cu miros si gust de cirese fenotip mov
picture.php
 
~ | ~

~ | ~

Am pus la germinat 4 semințe regular Honduras din fenotipul Rare, late flowering așa e numele pe site.
Lumină, 3lampe Led Cob 100+100+80 (W) dar mai am o plăntuță deci lumina va fi împărțită, asta nu o bag în Arenă că e mai veche ca threadu.
Dacă nu am dat destule detalii trageți-mă de urechi.
P. S. Program de lumină 11/13 din sămânță.
 

Attachments

  • IMG_20200428_175551.jpg
    IMG_20200428_175551.jpg
    118.3 KB · Views: 100
Last edited:
Ok, intru si eu, why not?

2x CBD Stress Killer Automatic
1x LED Hoff 20W 1850lm 7000K
1x LED Hoff 20W 1850lm 3000K

Cortul e un SilverboxDr supradimensionat 100x100x200.

Ventilatia nu e necesara, am doar un ventilator USB inauntru. O sa-i fac poza pe saptamana viitoare la update.

[URL=https://www.icmag.com/ic/attachment.php?attachmentid=529498&thumb=1]View Image[/url] [URL=https://www.icmag.com/ic/attachment.php?attachmentid=529738&thumb=1]View Image[/url] [URL=https://www.icmag.com/ic/attachment.php?attachmentid=529737&thumb=1]View Image[/url]
Salut Deep, update se face odată pe săptămână, sper că nu ne-ai abandonat...
 
Am pus la germinat 1 samanta de Puple Punch (Barney's Farm).
Lumina DIY 8xLed 14W Cald, 4xLed 14W Rece, 4xLed 13W Natural (220W in total)
Dupa ce scoate capul, o voi pune in ghiveci cu program 18/6. Nu stiu exact daca sa o pun in ghivecel mic si cand incepe sa dezvolte frunze sa o mut in cel mare sau sa o pun din prima in cel mare.

"The delicate fusing of its Indica dominant parents Larry OG x Granddaddy Purple has provided a real tantalising gem. The exquisite smooth sensual tastes of Baked Apple Pie with cloves glazed with caramelised blueberry and cherries blend perfectlywith the sedative calming effects that PURPLE PUNCH™ oozes. Expect a Short stocky plant with numerous astonishing trichome laden, high yielding branches just dripping with resin tested at 25% THC."
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
U00

U00

Eu mi-am facut azi timp si am pus la germinat, nu mai retin fix ce, da 4 crossuri/strainuri, le am notate si cand fac primul update spun mai multe.
Am pus la pregerminare in pahare cu apa cate 5-7 srminte din fiecare. Cum toate is vechi din colectie (min 10 ani vechime) nu ma astept sa am mai.mult de 2-3 plante din fiecare, deci le pun in acelasi ghiveci pe toate din o varietate si aleg cea mai frumoasa femela si aia e.
Mai ma gandesc daca amenajez inca un box sau le bag 12/12 direct in un colt din flower room. Acum am un bec led de vreo 10 w pregatit pentru prima saptamana, dupa mai adaug un cob cheap de 30W, si vedem intre timp daca mai e nevoie de alte lumini si ce lumini mai gasesc prin casa. Precizez ca growul asta va fi very cheap, adica nu cumpar nimic, folosesc ce am prin casa. :tiphat:
 

deepstate

Member
Am fotografiat ventilatorul meu USB si marioarele care par sa evolueze binisor. Nu am idee in ce saptamana sunt, teoretic termina in 11-12.

Am mai aruncat in ghiveci niste turba (aia aveam la indemana) in care am omogenizat vermicompost din Dedeman, singurul ingrasamant pe care il voi folosi.

In rest, apa. Nu stiu ce o sa scriu saptamana viitoare.
 

Attachments

  • IMG_20200501_125148.jpg
    IMG_20200501_125148.jpg
    69 KB · Views: 101
  • IMG_20200501_125138.jpg
    IMG_20200501_125138.jpg
    60.8 KB · Views: 89

cadavruslos

Well-known member
ICE 5 zile vegetatie

ICE 5 zile vegetatie

Salut , am revenit cu un mic update , ICE are acum 5 zile de vegetatie si creste frumos , astept harvestu sa eliberez spatiul de crestere , dupa cum se vede sunt cam aglomerat.. :biggrin:
 

Attachments

  • CA30CEE5-279F-41FA-979D-C23D720CCF03.jpg
    CA30CEE5-279F-41FA-979D-C23D720CCF03.jpg
    92.9 KB · Views: 101

Latest posts

Latest posts

Top