What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

1st Hempy round, 400w -RQS Bubble Kush + Special Queen #1

Lethal

Active member
Ahoj,

dovolte mi se podělit o moje první kolo s pasivním hydrem alias Hempy. Nejdřív specifikace growu:
Stan:1*1*2m
Světla: 400w MH na růst, 400w sodík na květ v úvaze jsou doplňkové led pásy na květ pro bohatší spektrum
Předřadník:lumantek nastavitelný až na 600w
odtah:TT 280 m3/h
Kýble: 12,8 litrů
Mix: perlit - vermiculit v poměru 4:1
Hnojky: Hesi Hydro

Osazenstvo: Bubble Kush a Special Queen femky

Plán je jednoduchej ideálně 6 kousků rovnoměrně rozmístit a zaplnit síť. Klíčit jsem jich nechal 7 abych měl prostor v případě že něco nevyleze. Včera večer před spaním jsem nechal ve vodě jemně obohacené o super vit. Dnes ráno jsem přendal do krabičky mezi vlhké papírové utěrky. Takže jsem mírně řečeno nervózní jak to dopadne, kdyby ne tak mám z čeho doplňovat, ale chtěl jsem se vyhnout přílišné rozmanitosti abych neměl problém to tam porovnat přes scrog.

Až se nám začnou ukazovat první listy tak přidám i fotky. Případné zkušenosti s pěstováním pomocí Hempy buckets vítám stejně tak jako otázky na cokoliv.

Díky Lethal:plant grow:
 

Lethal

Active member
Nakliceno!

Nakliceno!

Menší update všechna semínka úspěšně naklíčena! Bubblekush byl znatelně rychlejší ale nakonec to dohnala i SQ. Všechna už si užívají svého nového přechodného domova v plechovko-kvetinacich jak jinak než v hempy úpravě médium na začátek 100% perlit. Perlit jako takovej jsem propral a připravil slabým roztokem s grow složkou a root-complexem s upraveným pH na 6.

Takže zatím dobrý ;)
Lethal :tiphat:
 

Lethal

Active member
Drobnej update z růstu sazenic. Všechny kromě jedné BBK (v pravo dole) se mají celkem k světu.

Smutnej příběh při instalaci výbojky - byla nějaká umatlaná tak jsem se jí jal očistit. Všechno včetně stínidla otřu montují ji na zpátek a co se nestalo. Špatne jsem jí napasoval do závitu párkrát otočil a chtěl jsem si přehmátnout - chyba gravitace je svině a i když jsem byl rychlejší a chytil jí před dopadem vnitřek švihl do skla a rozbil ho. Dlouho jsem takhle nenadával. :wallbash:

Tady jsou obrázky těch trpaslíků.

picture.php

picture.php
 
Last edited:

Lethal

Active member
Update 1. týden

Update 1. týden

Tak po prvním týdnu to vypadá, že se má moje osazenstvo celkem k světu. Nicméně došlo k několika málo změnám. Jedna BBK šla z kola ven - byl tam problém se separací obalu semínka. Nechtěl jsem do toho zasahovat, nicméně došlo k zastavení růstu a vývoji na minimální úrovni lístky měli kolem 5-10 mm víc ne. Docela mi to i vyhovuje se 6 (3-3) s mi to bude asi lépe prostorově řešit.

Druhou změnou je pořízení zvlhčovače. Snažím se v rámci svých možností držet VPD tabulky (nevím jaký je český ekvivalent) takže tam mám okolo 70% rv.

Tady už jsou obrázky (ty jsou z poslední neděle - dnes už jsou na tom jinak ale to bude zase součástí příštího updatu, který bude dřív než za týden :woohoo: )

Na poslední fotce je vidět drobný problém na listu jedné SQ malinko mi na ní ukápl živný roztok při zalévání, tak to přisuzuji tomu. Případné nápady co za tím stojí vítám.

V anglické mutaci padl nápad na příliš silnou zálivku. Jedu teď 0,4 ec a nezvedám. Uvidíme jak se to vyvine.

Díky Lethal:tiphat:

 

Lethal

Active member
Update 2.týden - Přesazení

Update 2.týden - Přesazení

2. týden byl ve znamení zrychlení růstu a jeho závěr v přesazování do finálních kýblů.
Celková nálada byla dobrá kytky před vlastním přesazováním dokončovali 4 den od poslední zálivky. Perlit byl tedy velmi lehký a dobře se kytky daly dostat ze svých dočasných příbytků.
Mix jsem předpripravil tak, že jsem ho propral normální vodou a po kompletním vylití ještě jednou tentokrát s upraveným pH na 5,9. Při vlastním přesazování jsem byl mile překvapen tím jak vyvinuté a krásně bílé kořeny byly a také tím, že nám holky začínají lehce vonět.

Po prvním testovacím jsem musel uznat, že bude lepší udělat díry dvě kousek od sebe protože jsem nechtěl řešit problémy s případným ucpáním odtoku nějakým neposedným kouskem perlitu.
Udělal jsem fotky alespoň první dámy v celé kráse (sorry za ten rozmazaný detail všiml jsem si toho až když bylo po všem). Nebyla to ta největší ale i tak se ukázala pěkně co se týče kořenů - začaly se stáčet takže to šlo přesadit už dříve no poučení pro příště - vykašlat se na malé plechovky a mrsknout to rovnou do finální nádoby. Kytky jsem v novém vždy zahrabal o trochu hlouběji včetně stonku - těším se na víc kořenů.

Poté co se všechny dámy vrátily do stanu namíchal jsem klasickou zálivku s poctivou dávkou kořeňáku, enzymů a super vitu navíc pro lepší vzpamatování. Zřejmě se vše povedlo protože ranní kontrola mi vykouzlila úsměv na tváři. Byl znatelný lehký růst takže se holky oklepaly rychle.

Jestli dnes uvidím zase pokrok tak budu topovat ostatně už je na čase.

Lethal

picture.php
picture.php

picture.php

picture.php

picture.php
 

Mightyka

Active member
Veteran
Zajmavý, v životě jsem neviděl pěst v perlitu a vermikulitu. Jsem dost zvědav jak to v tom pojede.
Good luck!
 

Lethal

Active member
Tak první část v čistém perlitu byla v klidu tak to snad to bude pokračovat na stejné vlně. Co jsem si tak zjišťoval je potřeba akorát poskytnout oporu na to ale budu mít síť :)
Budu podávat častá hlášení ať o nic nepřijdete.

Díky Lethal :tiphat:
 

Lethal

Active member
Takže hnojíš jednou denně prakticky jak v kokosu?

No v pozdější fázi kdy začnou víc pít tak se to dá. Šlo by to asi i teď ale částečný wet/dry cyklus je vhodnější hlavně ve vegetační fázi navíc ještě po přesazení. Jakmile se kořeny natáhnou až dolů dá se klidně zalévat každý den hlavním benefitem pak bude čerstvá dávka kyslíku s výživou. Je to moje první kolo v tomhle stylu takže je to takové učení za pochodu, nicméně přípravu jsem ndpodcenil, v hydro tématu je celkem obsáhlý thread věnovaný čistě tomuhle stylu. Můžu jen doporučit.
 

spachal

Well-known member
Veteran
NU, vypada to fakt zajimave, take jsem tenhle system jeste nevidel, drzim pesti a budu sledovat! :]

Dotaz: kdyz jsem videl ten stan, myslel jsem si, ze pojedes EBB, predpokladam, ze ta vana je prave ze zaplavoveho systemu. Pokud to spravne chapu, zalevas ruco, mas tam nejaky odtok, je to 'drain/drip to waste'? Nebo to proste nechavas vyschnout?
Do budoucna planuji prave DTW system s kokosem (a automatizovanou tlakovou zalivkou), toz uz shanim nejake info :] ..
 

koles[cz]

Active member
Ahoj, nedávno jsem četl klasické vlákno "Hempy buckets" a chtěl to taky vyzkoušet. Jsem rád, žes to stihl dřív a můžu si vzít nějakou inspiraci.. :)

Jak často tedy zaléváš? A je to tak, že zálivka, co zůstane v dolní části vzlíná nahoru a udržuje medium vlhké, nebo prostě ta větší vrchní část proschne a kytky případně pijou jen zespoda (když tam dosáhnou kořeny)?

Držím palce a sleduju!
 

Lethal

Active member
NU, vypada to fakt zajimave, take jsem tenhle system jeste nevidel, drzim pesti a budu sledovat! :]

Dotaz: kdyz jsem videl ten stan, myslel jsem si, ze pojedes EBB, predpokladam, ze ta vana je prave ze zaplavoveho systemu. Pokud to spravne chapu, zalevas ruco, mas tam nejaky odtok, je to 'drain/drip to waste'? Nebo to proste nechavas vyschnout?
Do budoucna planuji prave DTW system s kokosem (a automatizovanou tlakovou zalivkou), toz uz shanim nejake info :] ..

Ahoj diky za prispevek, snad se ti bude sledovani libit :dance013:
Odhadl jsi to spravne nicmene EBB jsem pred tim nejel. Koupil jsem si tuhle vanu místo podmisek prakticky. Věděl jsem, že pojedu větší kýble a nechtěl jsem kvůli tomu jít kupovat další větší podmisky. Zalévám ručně přebytečná voda z rezervoáru ve spodu kýble odtéká přes dvě dirky co jsem navrtal na boku v úrovni 5 cm ode dna. Odtékající vodu zachytávám do připravené houby (koupil jsem takovou velkou na mytí auta) cokoliv co nepojme zústává ve vaně odkud to pak postupně vytáhnu houbou - stačí jí pořádně zmáčknout a dost toho pak do sebe nasaje. Určité množství nechám jen tak na výpar nevytírám to úplně do sucha - problém v tom nevidím mám tam jinak čisto.

Zde foto kýble z boku s pohledem na vyvrtané odtokové dirky.


Jo jen tak pro zajímavost při přípravě kýblů jsem si vyzkoušel velikost rezervoáru a vešlo se tam přesně dva litry ale to bylo samozřejmě na prázdno takže je otázka kolik to tam udrží vyplněné mixem.

Lethal :tiphat:
 

Lethal

Active member
Ahoj, nedávno jsem četl klasické vlákno "Hempy buckets" a chtěl to taky vyzkoušet. Jsem rád, žes to stihl dřív a můžu si vzít nějakou inspiraci.. :)

Jak často tedy zaléváš? A je to tak, že zálivka, co zůstane v dolní části vzlíná nahoru a udržuje medium vlhké, nebo prostě ta větší vrchní část proschne a kytky případně pijou jen zespoda (když tam dosáhnou kořeny)?

Držím palce a sleduju!

Ahoj, co se týče frekvence zálivek o tom ti můžu předat přesné informace. Na úplném začátku po nasazení do plechovek jsem to zalil než to vyteklo z boku díru jsem dal na polovinu výšky finálu takže 2,5 cm. Vydrželo to takhle 4 dni pak už to bylo fakt lehký tak jsem zaléval. Co jsem teď koukal do poznámek tak jsem zaléval co 3 dny do toho než to začalo vytékat. Na těch 6 kousků my stačilo cca 800-900 ml. Teď v těch vetších budu pokračovat stejně dám tomu tak 3 dny než to proleju znova. Hlavní rozdíl je teď mnohem větší plocha na odpar (bylo to znát i na rv přes noc kdy zvlhčovač vypínám) takže to asi půjde trochu rychleji.
Řídím se tím co mi kytky ukážou, ani jednou neukázali vyloženě nedostatek vody, ale cítil jsem že před tím přesazením to bylo na hraně.

Jinak co se týče mechaniky tak ano voda vzlíná tímhle mixem. Perlit se o to stará celkem obstojně. V čistém bylo znát že vršek více vyschnul, nicméně tam byla pořád cítít vlhkost odspodu - kořeny to tahá dolů dost rychle.

Kdyby tě cokoliv napadlo tak se ptej jsem připraven sdílet ;)

Lethal :tiphat:

Ps: dneska jsem je topnul tak se těším na větvení.
 

Lethal

Active member
Tak tu máme další update

Tak tu máme další update

Ahoj,tak další týden za mnou a je tu pár věcí co je potřeba zmínit.
Holkám se celkem daří, ale objevily se nám i první výraznější trable.
Celkem jsem zaznamenal po transplantační stres. Přibližně dva až tři dny mi přišlo, že se tak nějak rozkoukávájí. Druhá věc světlo -> po přesazení jsem ho nezvedl pořádně což při přechodu z plechovek na 12,8 l kýble nebyl nejlepší nápad. Nedivím se, že se jim moc nechtělo růst - po napravení tohoto omylu se zase rozjeli.

Bohužel se mi také rozjelo ph a to zejména u dvou SQ - viditelé poblednutí a výskyt drobných nekrotizujících teček na listech. Bohužel jsem naměřil 7,6 pH na výtoku při vstupních 5,9-6,0 pH. Zkrátka našw voda se i po úpravě pořád chce vracet na původní hodnotu. Flushnul jsem je pořádnou dávkou vody upravené na 6,0 Ph abych to trochu normalizoval. Současné zálivky provádím s hodnotou 5,5 abych dal květinám delší čas na absorbci všeho potřebného a frekvenci teď držím na každý druhý den. Snad se mi díky tomu podaří vše udržet ve správných mezích. EC hodnotu zálivky jsem trochu zmenšil abych vyrovnal častější frekvenci a moc je nepřecpával.

Všechny jsou topnuté a vypadá to na to, že se nám už zase dostávájí do ráže. Růst začíná akcelerovat, zřejmě už se stačili dobře usadit a kořeny dotáhnout až do vody. Hlavně se teď snažím udržet stabilní prostředí a hlídat si pH snad se z toho vymaní. Začal jsem pošilhávat po nějaké variantě jak si pomoc od kohoutkové vody a zatím jsem se nerozhodl. Používat dešťovku bohužel nemůžu, takže přichází v úvahu asi jen destilka respektive voda z RO. Na druhou stranu se mi nechce nic napevno montovat. Někdo nějaké nápady?

Checkněte fotky - rady a dotazy jsou vítány.
Pěstu zdar Lethal :tiphat:

picture.php
picture.php
picture.php
 

metracek

Active member
Veteran
Cau, te osmozy se neni potreba bat. Ja nejsem vubec zadnej kutil, ba naopak, a instalovanou i demontovanou ji mam do 5 minut. Stve me ze sem si ji neporidil daleko driv, mel sem z toho podobne obavy jako ty, usetril bych si spoustu zbytecnych problemu.
 

Lethal

Active member
Cau, te osmozy se neni potreba bat...
V jaké cenové relaci jsi vybíral? Já jsem si tak projížděl net a většinou to začíná kolem 2,5k. Tak jako tak vím že to budu muset nějak pořešit ostatně problémy, které se dají vyřešit tí, že si něco pořídím nemá smysl obcházet. :thank you:
 

Lethal

Active member
4./5. týden update + fotky z průběhu růstu

4./5. týden update + fotky z průběhu růstu

Ahoj všichni přátelé konopí,

po delší odmlce přidávám update z Hempy projektu...

Těch 11 dní od posledního příspěvku uteklo jak voda a s tím se taky náležitě změnila situace ve stanu i v úrovni mých znalostí a zkušeností. Zaznamenal jsem několik pozitivních změn - zdá se mi, že už se mi +- povedlo stabilizovat pH. Vodu upravuju na pH 5.5 ještě před tím než jí nechám odstát - pak jí v den zalívání po promixování s výživou jí zase poupravím na 5.5 - zdá se že to funguje na výtoku jsem zaznamenal 6.35 jako nejvyšší hodnotu takže by to mělo být vše v pořádku. Další věc je že jsem začal přimíchávat hořkou sůl do zálivky pro dohnání deficitu Mg co se začal trochu projevovat.Kytky teď dostávají okolo 0,9 ec a zdá se že jim to celkem vyhovuje pro jistotu bude další zálivka o trochu nižší aby se mi to tam nehromadilo.

Většinu osazenstva už jsem topnul 2x a hojně je ohýbám a trochu mučím super croppingem tak aby se mi pokud možno rozrostly do šířky. Ostatně ve stanu mám místa ještě víc než dost. přemýšlím jak dlouho je ještě nechat růst. Bohužel nemám zkušenosti s touhle genetikou, takže nemůžu odhadnout jak moc se pak budou natahovat...

Následuje celkem 15 obrázků kde se můžete podívat jak se mi to vyvíjelo za posledních 11 dní na prvních třech jo dobře vidět jak se pěkně roztahují. První sada je z pondělí, dále následuje čtvrtek a pak jsou tam ukázky z dneška.

Tak ať vám to roste!
Lethal

ps: už mě štvalo, že ať už jsme si přinesli bazalku odkudkoliv vždy byla něčím nakažená a šla rychle do hajzlu tak jsem si koupil semínka a vysadil svojí tohle je výsledek asi po třech týdnech od vysazení...
picture.php
picture.php
picture.php

picture.php


Pondělí:
picture.php
 

Lethal

Active member
Dnešní fota

Dnešní fota

picture.php
picture.php
picture.php


A nakonec fotka zahojených zlomenin, škoda že se já takhle rychle nehojim...

picture.php
 
Top