What's new

Όψιμη αρχή .

scourouhi

Member
Καλημέρα σύντροφοι αυτοκαλλιεργητές .
Αρχίζω αυτό το νήμα για να μοιραστώ την προσπάθειά μου να βγάλω λίγο βοτάνι έστω και πολύ αργά στη σαιζόν .
Ο λόγος που αναγκάζομαι να καλλιεργήσω τόσο αργά είναι επειδή η βασική μου καβάτζα ξεθεμελιώθηκε από την δίωξη και έμεινα με την ψωλή στο χέρι ...


Μου μακέλεψαν 8 Satori , πάλι καλά που έχω 2 σπόρους ακόμα .
Στο γκιώνη μου ,πάμε για άλλα ...

Τα σχέδιο είναι να παλέψω με 5 ErdPurts από την ACE και 2 αυτόματα Sour Bubbly από Mephisto Genetics .
 

scourouhi

Member
Ναι οι κερατάδες , που να τους ξεραθεί το σκατό στον κώλο !
 

scourouhi

Member
Θα φυτέψω τα σποράκια που έσκασαν σε αρκετά μεγάλο κύπελο και θα τα βάλω στη ντουλάπα ,κάτω από μια μικρή cfl . Τις ώρες 12 με 6 θα τα βγάζω στη βεράντα που θα τα βαράει ο ήλιος .
Δεν έχω αποφασίσει ακόμα για το που θα τελειώσουν ,μάλλον θα κρατήσω 2-3 στη βεράντα και στη ντουλάπα και τα υπόλοιπα στην εξοχή . Θέλω να βγάλω σπόρο από τα EdPurt για να πειραματιστώ .
Ακούγονται πολύ ενδιαφέροντα φυτά . Τα Sour Bubbly έχουν μεγάλες δυνατότητες αλλά ένα που έβαλα πριν κάμποσο καιρό έχει
μείνει νάνος από την εγκατάλειψη και το λιγοστό φως που πήρε .



Τα άλλα που φένονται στη φωτό είναι ένα Malawi x PCK και 3 αγνώστου πατρός και μητρός που φύτρωσαν στο παρτέρι μου .
Αυτά δεν ξέρω τι θα τα κάνω ,κάππου θα τα βολέψω για μπακ απ .
 

Papastroumf

Member
Καλη συνεχεια αδερφε,ελπιζω να πανε ολα οπως τα θες! Δοκιμασα skunk #1. Πολυ φρουτωδης γευση,το στομα δεν στεγνωνε καθολου. Στην αρχη τα πρωτα 5 λεπτα δεν καταλαβαινες τιποτα και ξαφνικα βαρουσε και αρχιζες να τρεμεις σαν κομπρεσερ για κανα μισαωρο. Μετα παρολο που εφευγε το τρελο κεφαλι παρεμενες πολυ χαλαρος. Εντυπωσιακο high μιας και πρωτη φορα δοκιμαζω strain. Θα το ξαναεπελεγα ανετα!
 

scourouhi

Member
Σκάσανε μύτη όλα τα μωράκια μου .Τα έχω κάτω από μια cfl 120 watt 24/7 . Σιγά-σιγά θα τα βγάζω και στον Ήλιο στην βεράντα . Το χώμα είναι biobizz light mix ,περλίτης και worm humus . Αργότερα θα τους ρίξω biobizz grow . Στα άλλα ,τα no name ,θα πειραματιστώ με ούρα για ανάπτυξη . Το αυτόματο το έκοψα ,μυρίζει υπέροχα και θα το πιώ με συνοπτικές διαδικασίες .
 

scourouhi

Member
Τα μωρά έγιναν περίπου 10 ημερών . Είχα 2 απώλειες από τα ErdPurt , το ένα από δική μου μαλακία και το δεύτερο μου βγήκε σκάρτο δηλαδή σταμάτησε να αναπτύσεται μετά τα πρώτα 2 ψευτο -φυλλα . Το ένα από τα ErdPurt που απόμειναν εμφάνισε κάτι που δεν έχω ξαναδεί ,έγινε ''δικέφαλο'' .



Εδώ είναι όλα μαζί ,μπροστά τα ErdPurt και πίσω τα Sour Bubbly .

 

scourouhi

Member
Ημέρα 21η .
Πρώτα τα ErdPurt . Μεγάλη διαφορά στην ανάπτυξη ,το ένα απ'τα 3 είναι πολύ μικρότερο και ο κορμός του είναι μωβ .



και τα 2 Sour Bubbly



Αύριο - μεθαύριο θα χώσω τα αυτόματα στις τελικές γλάστρες .
 

weedolada

Member
Καλημέρα!Τα αυτόματα καλό είναι να μπαίνουν απευθείας στις τελικές γλάστρες,γιατί κατά τη μεταφύτευση το στρεσσ που έτσι κι αλλιώς υφίστανται τα φυτά όταν την κάνεις,λόγω μικρού χρόνου ανάπτυξης ανθοφορίας των αυτομάτων,έχει επιπτώσεις στο τελικό αποτέλεσμα..
Άσχετο αλλά μόλις μου τελείωσε ένα erdpurt το οποίο βέβαια είχα indoor,ενώ δε το συστήνουν για indoor από τον Άσσο,δεν ήταν τόσο καλό όσο περίμενα..Θα περιμένω εντυπώσεις μήπως το δικό σου βγει πιο καλό,να δω αν όντως έφταιξε το indoor.
 
Top