What's new

Τα τελευταία outdoor

*outman*

New member
Γειά σας και χαίρομαι που σας ξαναβρίσκω. Τα είπα στο πες ενα γεια όμως αυτα, στο ζουμί τωρα. Η τελευταία outdoor καλλιέργειά μου ήταν τα εξής: super silver haze (θηλυκοποιημένο), afghan kush (θηλυκοποιημένο) και MALAWI GOLD (regular). To malawi το εγραψα με κεφαλαία γιατι ήταν η πρώτη μου επαφή με αγνή σατίβα, και μπορω να πω ενθουσιάστηκα. Τώρα καταλαβαίνω τον Αγιο Αντ. με τις σατίβες του εκεί κάτω. Εξαιρετικό άρωμα,"άκουσμα" για σεμινάριο. Είχα ξεχάσει ότι η φούντα είναι δυνατόν να μη σε νταγκλάρει καθόλου. Αυτή η απογείωση, το τριπ. Το μαλαουι τέλειωσε τον Δεκεμβρη αρχές, έφαγε παρα πολλη βροχή και πολλη αέρα, έτσι έχασα πρώιμα μια κλαρα κανα μηνα πριν. Το είχα βάλει απο Ιούλιο και παλι δε μαζευοταν, εφαγε πολυ lst , χωρις lst θα ειχε φτασει το 2,5μετρο. Φανταστείτε να έμπαινε απο Ιούνιο...Δυστυχώς λογω της τεμπελιάς δεν έχω φωτογραφίες, θα άξιζε να σας το δείξω. Μεγάλωσε σε 30λιτρη χωρις ίχνος λιπασμα, με χώμα και κομποστ μόνο. Ειχε ελλειψεις, κοντεψε και να μου ξεραθει αλλά τελικα μου έδωσε καμμια 150άρα . Για τα άλλα δυο βαριέμαι να γράψω, η σατίβα με κερδισε. ΤΟ θέμα είναι ότι πρέπει να δώ πιο σοβαρά το θεμα φαγητο των φυτων γιατι εκει που τα βάζω παιρνουν ήλιο ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ χωρις σκιά, που σημαίνει πως ότι υπάρχει στη γλάστρα το "Τρώνε" σε ένα μήνα.Αυτά, τώρα που σας βρήκα θα τα λεμε!!!
 

*outman*

New member
ΝΑ προσθέσω ότι το ωρίμασα μόνο ένα μήνα, ενώ μου φάνηκε ότι θέλει κιάλλο, ειδικά για τη γεύση. Απλά κάποια στιγμή είπα και εγω αυτο το χιλιοειπωμένο "δε γ@μιέται" και άρχισα να το στρίβω..
 
Top