What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

הכנות להפרחה

Scroggy B

Active member
שלום לכולם,
בעודי מתכונן להפריח שני צמחים (סילבר הייז וצ'יז) התעוררו אצלי מספר שאלות. אני מניח שאלו שאלות מעט חרושות, כמו כן גם חיפשתי באינטרנט ומצאתי תשובות לכאן ולכאן. הייתי רוצה לשמוע את דעת חברי הפורום, בשפת הקודש :biggrin:
נתחיל:
1. החשכה לפני הפרחה? האם למישהו ישנן תובנות לגבי העניין? הבנתי שהחשכה של 24 שעות משמשת להעברת מסר לצמחים של - "יאללה תתחילו לפרוח".
האם זה באמת מזרז את הופעת הפרחים?
2. האם כדאי להחליף ישר את נורת הצמיחה, או לתת להם להמתח קצת ורק אז להחליף לנל"ג? בכל מקרה הנורה אצלי מחוזקת בעוד 100 וואט של סי אף אל.
3. לגבי דשנים, מתי כדאי להתחיל להוסיף דשני הפרחה? ישר מההתחלה או מרגע הופעת התפרחות? או אולי בכלל אחרי פרק זמן כלשהו? אשמח גם להמלצה על דשן הפרחה משובח. כרגע אני עם ביו-ג'יז והבנתי שהוא לא משהו... המטרה שלי היא עוצמה ויבול מצידי שיהיה לזה טעם תחת.
4. לקחתי מכל אחד מהצמחים כ-10 ייחורים. אני נותן להם לנוח כשבוע. האם זה נחוץ\ מיותר לזנים הנ"ל?
5. אין ברשותי כרגע מסנן פחם לאוויר, יהיה לי כסף רק בעוד כשבועיים. מתי הצמחים מתחילים להסריח? האם אוכל להעביר שבועיים ללא המסנן? הבנתי שצ'יז די מסריח..

בתודה מראש =)

samisomo

Member
1. לא מע=כיר מישהו שעושה זאת וגם אם כן נשמע לי תמוהה.
אני בדרך כלל עושה את זה במדורג כל יום עוד שעה חושך, כמו בטבע.
2. תלוי בגודל של החדר ואיך אתה רוצה לעצב את הצמח.
3.לא מבין בדשנים.
אבל יש טבלאות מסודרות לכל אחד, עדיף לעבוד לפיהם.
4.תן תמונה של הצמח, לא רשמת בין כמה הוא
5.אחי מסנן פחם חובה לפני גידול, גם בווג' יש ריח
אני לא הייתי מסתכן
בהצלחה.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
1. כן
יממה של חושך עוזרת לצבירת הורמונים מעודדי פריחה אם כי יוצרת סטרס
אם הצמח בריא זו אחלה שיטה
אם הצמח ככה ככה אל תכניס אותו לפריחה

2. אפשר להחליף לנורת 600 וואט כבר מרגע הנביטה. כמה שאתה מתעכב עם זה אתה גורע מהצמח ותורם לחשבון חשמל

3. באיזה מצע אתה משתמש? דשני הפרחה בכללי נותנים מרגע שמתחילים לראות פרחים
לקוקוס אני אוהב את אהוס אנד גרדן בשילוב בלומבסטיק
לאדמה ביונובה עובד טוב
טעם תחת בעיקר אומר שהגידול היה תחת. אין סיבה שליבול לא יהיה כמות וכח (שלרוב כן מתנגשים באיזה שהיא רמה) וטעם

4. זה הגיוני לכל זן בהנחה שהורדת חלק מהותי מהצמחות

5. תלוי בהרבה פקטורים. שהם יתחילו להריח אתה תדע
בינתיים אתה יכול לשים מבשם אוטומטי או לשים פחיות ריח לאוטו של קליפורניה או את הבקבוקונים עם המקלות שעושים ריח במשאיות
אם אתה מחכה שבוע מעכשיו לפריחה ועוד שבועיים יהיה לך כסף אני לא הייתי מודאג - בשבוע בתוך הפריחה הריחות לא קיצוניים

Scroggy B

Active member
אולי לא הייתי מספיק ברור בשאלה 2.
הצמחים כרגע תחת נורת מטל-הלייד (אור לבן).
האם עליי להחליף אותה לנורת נתרן (אור צהוב) ישר עם תחילת משטר 12-12
או שכדאי לי לחכות שבוע-שבועיים?
מה תהיינה השלכות של כל אחת מהאפשרויות?
תודה לעונים

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
עדיף להחליף
בנל"ג יש יותר אדום ואדום רחוק מאשר במטאל וההבדל בצבע עוזר להגברת ההורמונים שמעודדים פריחה

Scroggy B

Active member
הכנסתי לפריחה, עם 250 וואט של אייץ' פי אס ועוד 100 של סיאףאל לבן... נראה איך יגיבו היפות שלי.
או שמא עליי להחליף את הסיאפאלים הלבנים בצהובים?
המחשבה הייתה לתת לצמחים ספקטרום נרחב יותר של תאורה.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
באדומים, לא צהובים
אין צורך בספקטרום רחב, הצמח מנצל ספקטרום מאוד מצומצם

Scroggy B

Active member
באדומים, לא צהובים
אין צורך בספקטרום רחב, הצמח מנצל ספקטרום מאוד מצומצם

אז אתה אומר שאין טעם להוסיף נורות של 6500 קלוין בפריחה? רק את ה-2700 ?

Scroggy B

Active member
תודה רבה על ההתייחסות פונזי,
כשיופיעו תפרחות אתחיל להעלות תמונות בצורה סדירה =)~

Scroggy B

Active member
טוב, אז הפרחתי בסוף אפריל. הצמחים ממש אהבו את זה, כי הם היו בגדילה ארוכה יחסית וכבר הראו מלא פיסטילס בכל מקום.. הם פורחים בסבבה שלהם:

מצד ימין זה הצ'יז:

ומצד שמאל סילבר הייז, שיצא מאוד אינדיקי למראה בהתחלה, והפך להיות דחוס להפליא:

ככה זה נראה באוהל של 60*60 :

וכמו שכולם עושים, גם אני ניסיתי להביא בתקריב על איזה באץ :

בטח שמתם לב שפספסתי עם הסקרוג בצמח הימיני. זה לא שהוא קיבל סטרץ' מוגזם, אלא פשוט התקנתי את המסך מאוחר מדי. כמו כן, הורדתי כמה ענפים שהיו ממש בתחתית הצמחים, שלא יבזבזו אנרגיה על ניסיון להמתח עד האור. הצמחים קיבלו טופינג כשהיו קטנים, ובגלל שזאת פעם ראשונה שלי, החלטתי לא להגביל את מספר התפרחות (הבנתי שזה מומלץ בסקרוג) אלא לתת להם לגדול וללמוד את הדרך שבה הם גדלים. יש לי שמונה ייחורים, שאני מקווה שיהפכו להיות שיחים נחמדים עד סוף המחזור ואז אני אדחף אותם מהר לאוהל בסוג. אני מקווה שהפעם התמונות קצת יותר טובות, אני לא יודע לצלם בשיט.. מה אתם אומרים? נראה סביר? יש הערות כלשהן? הכל יתקבל בברכה.

Last edited:

Don-roni

Member
עבודה טובה חבריקו
תגיד יש לך חלל יותר גדול להצמחה? כי ,,,יש מצב
שאת היחורים תחת הפלורו אתה צריך להעביר כבר כעת לכלים יותר גדולים
שים גם בשרשור הזה שלך את התמונה של היחורים
שנוכל לעקוב אחרי ההתנהלות שלך ולהנות מההיתפתחויות אצלך
סבבה :biggrin:

Scroggy B

Active member
עבודה טובה חבריקו
תגיד יש לך חלל יותר גדול להצמחה? כי ,,,יש מצב
שאת היחורים תחת הפלורו אתה צריך להעביר כבר כעת לכלים יותר גדולים
שים גם בשרשור הזה שלך את התמונה של היחורים
שנוכל לעקוב אחרי ההתנהלות שלך ולהנות מההיתפתחויות אצלך
סבבה :biggrin:

קודם כל תודה רבה על העניין שגילית בשרשור שלי
אני יודע שאני צריך מקום גדול יותר עבור הייחורים אך זו איננה אפשרות כרגע לכמה חודשים. אני גם ככה חדש בכל עניין הגידולים ייחורים והשטויות =)
הדבר שאני הכי טוב בו זה להתאמן על דברים. על עישון אני מתאמן כבר יותר מעשור.. ונהייתי תותח! חבל שאין לי את אותו ניסיון בגידול... אבל אני ממשיך ולומד.
בכל אופן, אני מקווה לשמר לפחות 5 ייחורים מאלו שבתמונה :
attachment.php

ארבעה ייכנסו לאוהל, והחמישי יהיה לניסוי בתמיסת כסף על מנת לייצר זרעים.

לפני כשעה קלה זרחה השמש באוהל הגידול שלי, יום פריחה 27. הטמפרטורות נעות בין 23-28 בתחתית האוהל
ובין 22-24 בתוך העלווה העליונה. הלחות 60% רוב היום, על פי שלושה מדים.
כמו כן פילטר פחמן הותקן, ובעקבות כך הריח הנפלא שהיה לי בחדר התחלף בריח הטחב והעובש של חיי המשעממים... אבל האחרון לפחות לא מפליל,אז דאגה אחת פחות. כמו בכל פעם, אזכיר שאני לא צלם טוב... וזה לא תירוץ, באמת פשוט אין לי מושג איך להחזיק את המצלמה ואיך לכוון. אני רק יודע שאור צריך לבוא מאחורי העדשה חחח. הנה מה שהולך באוהל
attachment.php
attachment.php

הצמחות מקבלות בכל השקייה שניה ביו-ביז לפי הטבלה - גרו, בלום וטופ-מקס. אני מבין מה הגרו והבלום עושים, את הטופ-מקס אני מוסיף סתם בשביל הכיף, כי נראה לי שזאת התועלת היחידה ממנו.. אולי למישהו יש רעיון טוב לאיזה דשן או תוסף, יש לי כסף עודף =) ובא לי להוציא אותו על היפות שלי..
לסיום יש לי גם שאלה... היה ולא תכננתי את הגובה כראוי, והצמחים שלי יפתיעו בעוד סטרץ' משמעותי - האם יש דרך יעילה לכופף את התפרחות מבלי לפצוע אותן?
ולסיום, גבינה פורחת
attachment.php

Attachments

• 20140519_233306.jpg
    20140519_233306.jpg
    102.3 KB · Views: 8
  • 20140519_233531.jpg
    20140519_233531.jpg
    92.4 KB · Views: 13
  • 20140519_233656.jpg
    20140519_233656.jpg
    106 KB · Views: 10
  • 20140519_233610.jpg
    20140519_233610.jpg
    51.5 KB · Views: 9
Last edited:

kamikaza

Active member
אל תדאג, הצמחים לא יפתיעו בשום סטרץ'. נראה שהם מתחילים להתנפח עכשיו

ואם כבר, אז הבאצים יגדלו עוד

אבל הצמח לא יימתח יותר

אפשר להוסיף בלומבסטיק, ובשלב יותר מתקדם שוטינג פאודר

רק בזהירות עם האיסי, ותחשב את שאר הדברים שיש בהם פי.קיי

Don-roni

Member
היי סקרוגי
התחביב שלי זה גידולים-& אז אני מתעניין גם אצל אחרים
שאפו על הסבלנות שמביאה היתקדמות, ותיתן גם מצב רוח והנאה
חברינו קמיקזה צודק וראה את הנולד, זה הזמן שהצמחות יתנו התנפחות
אני חשבתי להציע לך לחדול ממתן דשן צמיחה( גרוו) זה לא נכון לעשות
היחורים נראים נהדר מולטו ריספקטו
:tiphat:

נראה מצויין סקרוגי......אתה באמצע הדרך,מכאן נשאר רק לראות את הצמחים מתנפחים ואז להתאפק איזה שבוע שבועיים לא להוריד פרח לפני הזמן:)

בהצלחה.

Latest posts

Latest posts