What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

עידכון אל יומן גידול חדש

Pop A Molly

Member
עידכון אל יומן גידול חדש

טוב אז אחרי שאני פה באיזור החודש פלוס מינוס החלטתי להתחיל לשטף אותכם
התחלתי להנביט ביום שבת בלילה ב 4:20
לקח להם דיי הרבה זמן לנבוט ככה שרק ביום שלישי העברתי לאדמה. ולקח להם עוד כמה ימים להיתעורר

קודם כול נתחיל מהסאטאפ שלי
משנק דיגיטלי קומפקטי
picture.php

הנורות הדיגיטליות שלי. שיא הטכנולוגיה בתאפרתה
picture.php

picture.php

היפות שלי תחת השמש מישתזפות טיפה .. 3 ימים מאז שהם היתעוררו

picture.php

טמפרטורה ולחות .. נראה תקין ?

שיהיה שבוע נוצץ לכולם

orev

Active member
טמפ ולחות נמוכים
קרא פה על לחות בשלבים השונים של חיי הצמח
לחות

איפה אתה בודק את הטמפ בדיוק בחלל הגידול ?

Pop A Molly

Member
הטמפרטורה היא 28 בתוך האוהל. שזה תקין עד כמה שאני יודע. מה שכנראה ראיתה זה הטמפרטורת חוץ
ולחות כן אני מעודכן שזה דיי נמוך, הלחות באיזור כנראה יבשה. בידיוק שמתי קערת מים באוהל מקווה שזה יעזור להעלות את הלחות

orev

Active member
באזור שלי הלחות היא גם נמוכה, מגיעה בחוץ למקסימום של 30%
ברגע שהעברתי את הצמחים לעציצים גדולים יותר אז זה לגמרי שינה את אחוזי הלחות בחלל הגידול בצורה חיובית
אולי תשקול לשים סתם עציץ עם אדמה רטובה (בלי שום זרע בפנים) רק על מנת שהעציץ יעלה את אחוזי הלחות בחדר

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
פחות תחלופת אויר = יותר לחות.
יש פתיל עם הרבה מידע על לחות מלפני כמה שבועות אם בא לך לחפור בנושא.

אני מחכה שבועיים לזרעים שיראו את עצמם. זה שזרע מתעכב לא אומר כלום על מה יצא ממנו בהמשך.

kamikaza

Active member
הלחות נמוכה בצורה קיצונית

בטח בשביל נבטים

ובטח ובטח אם הטמפ גבוהה

אני ממליץ על מכשיר אדים קרים מהסופר פארם

תבקש את הדגם של החמש ליטר

attachment.php

Pop A Molly

Member
פחות תחלופת אויר = יותר לחות.
יש פתיל עם הרבה מידע על לחות מלפני כמה שבועות אם בא לך לחפור בנושא.

אני מחכה שבועיים לזרעים שיראו את עצמם. זה שזרע מתעכב לא אומר כלום על מה יצא ממנו בהמשך.
היתעמקתי טיפה אל הנושא .. אני מקווה שמה שעורב אמר שאני אעביר לקונטיינרים יותר גדולים זה יפתור את בעיית הלחות. בנתיים אני מרסס כול כמה שעות ככה שהלחות נשארת במצב דיי מתאים
הלחות נמוכה בצורה קיצונית

בטח בשביל נבטים

ובטח ובטח אם הטמפ גבוהה

אני ממליץ על מכשיר אדים קרים מהסופר פארם

תבקש את הדגם של החמש ליטר

View Image

במקרה אני חולה אסטמה אז האדים עוזרים לי לנשום אז יש לי כאן בידיוק את הדגם של ה5 ליטר, לא חשבתי אל זה , תודה אל העצה אני יכניס אותו לתוך האוהל

טוב יש לי בשורות טובות ובשורות רעות, הזרע שהיתקשה לצאת החוצה מת היום. אז נשארתי אם 3 עציצים מתוך 5
והחדשות הטובות שה Soil Tabs - Flowering Tabs
הגיעו אליי היום, מישהו מכיר או שיש לו ניסיון ?
picture.php

picture.php

אתם חושבים שאפשר לשלב את זה אם דישון של ביוביז בלי מנת יתר לצמחים?
עוד כמה שאלות שאני אודה להיתייחסות
אני נתקלתי בבעיות טמפרטורה , המעלות יכולות להגיע ליום ל31 אפילו שהמשנק אל 75%
עכשיו שמעתי שמ27 מעלות ומעלה הצמח פשוט מתקשה לעכל כול כמות של אור שהוא מקבל. יש מזגן בחדר אבל הוא בידיוק בצד השני והוא על 17 מעלות אבל זה עדיין לא כזה עוזר כנראה. יש עוד איזהשהם דרכים להוריד טמפרטורות באוהל?

היו לי עוד כמה שאלות אבל נימחקו לי חח .. מקווה שיחזרו

Pop A Molly

Member
ועוד שאלה מתי אפשר להתחיל לדשן ? הצמחים נבטו ביום שלישי מחר הם יהיו בני שבוע
ואם אני כבר שואל .. אז מתי צריכים להעביר אותם לקונטיינרים הסופיים שלהם כי כרגע הם עדיין בפלסטיק השחור הקטן הזה ואני מפחד שתהיה נעילת שורשים..

orev

Active member
במה אתה הולך לדשן ? בדשן מינרלי או אורגני ?
אם אתה מתכוון להעביר אותם עציץ אתה יכול לעשות את זה שהם בני שבוע-שבועיים.

Pop A Molly

Member
להעביר אותם לעציץ 20 ליטר לא יהיה בעייתי שהם בני שבועיים?
והדישון שלי הוא אורגני כול הליין של ביוביז
אגב מישהו יכול להענות לי אל השאלות למעלה
מתי להתחיל לדשן ומה האפשרויות במצב של טמפרטורה גבוהה ?
ואפשר להישתמש
Soil Tabs & Flowering Tabs
בתוספת לדישון של ביוביז או שזה יהיה מנת יתר לתינוקות ?

kamikaza

Active member
במקרה של טמפרטורה גבוהה צריך להוריד אותה. או להעלות את הלחות דרסטית, לרמות של 70% ככה

קפוץ לסופרפארם תביא עוד שני מכשירי אדים

למה לחכות שבועיים להעביר עציץ? אתה יכול גם לפני כן אם אתה רוצה. הם גם עלולים להיות גדולים מדי לעציץ ההתחלתי שלהם

אם יש לך בעיית לחות וטמפ, אתה יכול להפחית את תחלופת האוויר, להשאיר את האוהל פתוח ולתת למזגן לקרר

כדי להתגבר על זה שהמזגן מפחית לחות, תפעיל את המכשיר אדים קרים על המים שאספת מהנגר של המזגן

אם בתקופה הזאת יש לך בעיות טמפ, אתה חייב לפתור את זה איכשהו אם אתה רוצה לסיים גידול

מה נפח האוהל? כמה מק"ש המפוח?

מתי להתחיל לדשן זו שאלה שאני לא חושב שמישהו יכול לענות לך
פה קבור הכלב. ואתה חייב לדעת לנהוג בעצמך

תתחיל לדשן כשצריך. מתי צריך? תסתכל על הצמחים

זה תלוי בכל כך הרבה גורמים שאין כאן תשובה אבסולוטית

תנאים סביבתיים, סוג אדמה, גודל צמח, זן, תאורה, איוורור. הכל בקיצור

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אפשר לשלב הכל, תלוי במינון. תתחיל עם הטבליות האלו ותוסיף בהתאם לצורך. לא משנה איזה דשן.

טמפ' גבוהה בשלב הזה אומר שהאיורור אצלך לא פועל כמו שצריך. פרט על כל המערך איורור ונראה מה אפשר לסדר שם.
בשביל להוריד טמפ' אפשר להעלות את הלחות - כמו דזרטקולר. ומוכרים כאלו ביתיים בכמה מאות שקלים ספורים.

אין בעיה להתחיל בעציץ 20 מזרע. הבעיה היא לבזבז 20 ליטר מצע על זרעים שיכולים להיות זכרים או דפוקים.
אני נגד קמצנות בדברים האלו.

Pop A Molly

Member
במקרה של טמפרטורה גבוהה צריך להוריד אותה. או להעלות את הלחות דרסטית, לרמות של 70% ככה

קפוץ לסופרפארם תביא עוד שני מכשירי אדים

למה לחכות שבועיים להעביר עציץ? אתה יכול גם לפני כן אם אתה רוצה. הם גם עלולים להיות גדולים מדי לעציץ ההתחלתי שלהם

אם יש לך בעיית לחות וטמפ, אתה יכול להפחית את תחלופת האוויר, להשאיר את האוהל פתוח ולתת למזגן לקרר

כדי להתגבר על זה שהמזגן מפחית לחות, תפעיל את המכשיר אדים קרים על המים שאספת מהנגר של המזגן

אם בתקופה הזאת יש לך בעיות טמפ, אתה חייב לפתור את זה איכשהו אם אתה רוצה לסיים גידול

מה נפח האוהל? כמה מק"ש המפוח?

מתי להתחיל לדשן זו שאלה שאני לא חושב שמישהו יכול לענות לך
פה קבור הכלב. ואתה חייב לדעת לנהוג בעצמך

תתחיל לדשן כשצריך. מתי צריך? תסתכל על הצמחים

זה תלוי בכל כך הרבה גורמים שאין כאן תשובה אבסולוטית

תנאים סביבתיים, סוג אדמה, גודל צמח, זן, תאורה, איוורור. הכל בקיצור
הכנסתי את המכשיר אדים קרים אם מים מינראליים בפנים, הלחות כרגע אל 54% אני עדיין מרסס כול כמה שעות בישביל ליהיות בראש שקט. הטמפרטורות כרגע אל 27 אבל זה ביגלל שהמשנק הוא אל 50%. מתוך 600 וואט
שזה יוצא באיזור ה300וואט. נראה לי שהתינוקות יכולים להיסתדר אם זה להתחלה ואין צורך כרגע לעלות ל75% . תקנו אותי אם אני טועה
והקטע של להשאיר את האוהל פתוח,זה אפשרי אבל ימשוך תשומת לב כי רואים את האור , ניסיתי. למרות שזה בשטח פרטי ללא שכנים בלילה רואים את זה מרחוק וזה יכול לתפוס עיניים אפילו מרחוק. אז זה בעייתי הקטע.
האוהל הוא
80x80x160
אם הייתי יודע שהייתי נתקל בבעיות חום הייתי מביא מהראש יותר גדול, טעויות של חוסר ניסיון.. ואני לא משתמש במפוח , אומנם יש לי קולטיוב חדש, כי הקודם נשבר. אבל הנורת מטאלהיילד שייבאתי מחול היא עצומה בגודלה ולא נכנסת , לא נורת מטאל היילד רגילה היא מיועדת לגידול וורטיקאלי לפי מיטב הבנתי. אבל הנורת נלג היא רגילה ואני אשתמש איתה בקולטיוב בשלב הפריחה.
כרגע אני אם רפלקטור פתוח כנראה ביגלל זה גם החום גבוהה ככה...
ואני אתחיל לדשן שאני אעביר אותם לקונטיינרים הסופיים שלהם..
אפשר לשלב הכל, תלוי במינון. תתחיל עם הטבליות האלו ותוסיף בהתאם לצורך. לא משנה איזה דשן.

טמפ' גבוהה בשלב הזה אומר שהאיורור אצלך לא פועל כמו שצריך. פרט על כל המערך איורור ונראה מה אפשר לסדר שם.
בשביל להוריד טמפ' אפשר להעלות את הלחות - כמו דזרטקולר. ומוכרים כאלו ביתיים בכמה מאות שקלים ספורים.

אין בעיה להתחיל בעציץ 20 מזרע. הבעיה היא לבזבז 20 ליטר מצע על זרעים שיכולים להיות זכרים או דפוקים.
אני נגד קמצנות בדברים האלו.

יופי , פחדתי שזה יהיה מנת יתר של דישון לתינוקות , אני פשוט אשים את הטבליות ואדשן אם ביוביז אל מינונים מינימאליים.
ואכן כרגע אין לי איוורור באוהל,אני מחכה למאוורר קליפס שהזמנתי שיגיע עד אז החלונות של האוהל פתוחים אם מקום לכניסה ויציאה של אוויר
והסופרסויל שיבאתי מחול היא 50ליטר כלומר שאני אצטרך למהול אותה באדמה של טוף מרום גולן , בישביל שיספיק לי ל3 עציצים של 20 ליטר
והזרעים שלי הם פמיינזד

תודה אל התגובות חברים מת אל הפורום הזה

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
יש אחלה מאוררי 16 אינץ' רוטוריים שגם עושים את העבודה בניגוד למאוררי קליפס...
לא צריך למהול את האדמה, שים 10 ליטר פרלייט או הידרוטרון בלמטה של העציצים ויהיה לך בדיוק.
קח בחשבון שסופרסויל מתאים לצמחים מגיל 4 שבועות ושאין שום צורך להוסיף לו טבליות דשן ולרוב גם שום סוג של דשן אחר.
שחכתי שאתה עובד עם סופרסויל.

Pop A Molly

Member
יש אחלה מאוררי 16 אינץ' רוטוריים שגם עושים את העבודה בניגוד למאוררי קליפס...
לא צריך למהול את האדמה, שים 10 ליטר פרלייט או הידרוטרון בלמטה של העציצים ויהיה לך בדיוק.
קח בחשבון שסופרסויל מתאים לצמחים מגיל 4 שבועות ושאין שום צורך להוסיף לו טבליות דשן ולרוב גם שום סוג של דשן אחר.
שחכתי שאתה עובד עם סופרסויל.
הזמנתי 2 מאווררי קליפס 8 אינץ כול אחד, אחד שיהיה אל התינוקות שלי ואחד שידחוף את האוויר החם מהמנורה לבחוץ.
וכן זאת הסיבה שאני התחלתי אם אדמה מטוף גולן ולא אם הסופרסויל שלי. ולפי מה שהבנתי הדישון של ביוביז אורגני ועדין ביגלל זה הלכתי לכיוון הזה.
אבל עד שאני אעביר לסופרסויל יש אפשרות לדשן אם הטאבס וביוביז ביחד ?

kamikaza

Active member
אם אין לך מי מזגנים או גשמים למכשיר אדים, שים בו מים מהברז

אין שום ייתרון במים מינרלים, כי האיסי שלהם לא שונה בהרבה ממי ברז. וכלור גם ככה לא משנה פה

ganesh5000

Member
הטבליות שלך הן דשן לשחרור ארוך, זה לא יעזור לך.
אין לך מה לדשן בשבועיים הראשונים, בשום דשן, למעט מאיץ השרשה. וכשאתה מתחיל לדשן תתן כמו שישרא אמר לך.

הכלל הזה נכון אלא אם כן אתה רואה שהעלים מאבדים את הצבע הירוק הבריא שלהם לכיוון הצהבה.
וגם אז תתחיל כמו שישרא אמר לך. אל תנסה להשלים חוסרים במתן עודף.

דשן זה קסם כשעובדים איתו נכון, לא כשרצים לדשן כי רוצים צמח יותר גדול ויותר פרחים. תתן יותר מדי תהרוג את הצמח מהר מאוד ומה שיצא לך לא יהיה שווה.
פחות זה יותר, משפט שחוק בפורומים של הקנביס, אבל כל כך נכון.

kamikaza

Active member
פופ אמולי, אני חושב שטעית איפשהו בסדר עדיפויות

הזמנת מנורת מחו"ל, טכנולוגיות קצה

אדמה מחו"ל, הכי טובה שיש
טבליות דשן לשחרור איטי...

אבל לא השקעת בסאטאפ בסיסי

אין לך כניסת ויציאת אוויר מסודרת , מוצנעת ויעילה

ואין לך תנאים מתאימים - לחות טמפרטורה ואיוורור

שזה יותר חשוב מרוב הדברים

לא באמת משנה אם יש לך נורה רגילה או דיגיטלית, אם הלחות טמפ ואיוורור לא בטווח הנכון

אם התנאים נכונים, גם סי.אף.אל יכול להוציא תוצאות טובות יותר

אין לך אפשרות לחסום את החלונות בצורה מסודרת? כמו שראית בתמנות אצלי למשל?

זה לא כל כך קשה. קרטונים, פיילה מפלסטיק וקצת קרשים אם צריך

כשחושבים על זה, מברגה פשוטה יכולה להיות יותר מועילה בגידול מהרבה ציוד איכותי ויקר

Pop A Molly

Member
קמיקזה צללתי את התגובה שלך , ופתרתי את הבעייה אם החלונות ככה שהאוהל פתוח כרגע והמעלות לא עולות אל 26 .
בנוסף חבר השאיל לי מזגן קומפקטי שיעזור לי להתאים את הטמפרטורות למצב הכללי . המזגן לא מייבש את הלחות ככה שזה מסתדר לי יופי
אני עף לגמריי אל הקטע הזה . בנוסף הכנסתי מכשיר אדים קרים ליד האוהל הלחות באיזור 55 ביום ומגיעה עד 73 בלילה.

לא יצא לי לעדכון את הלוג ובכללי ליהיות בפורום כמה עיניינים שהייתי צריך לסדר .. אבל חזרתי אם עידכון
יום 14 הבייבי שלי בני שבועיים היום

album.php
picture.php

טמפרטורה ולחות נראה לי תקין לא ?
picture.php

בנוסף כמה שאלות חברים
כמו שאתם רואים העברתי לאירפורט 3 ליטר כרגע . התחלתי לדשן שבוע שעבר אם רוט גוס ביו הבן וליף קואט של ביוביז
אני משקה אותם ליטר וחצי פעם מהולים בביוביז רוט גוס וביו הבן לפי הטבלה של האתר
כרגע המשנק אל 75%
שזה 430וואט.
יש צורך להעלות אותו ל 100% ?
או שהם יסתדרו כרגע גם אל 430 וואט
בנוסף אני מדשן כול השקייה , פעם ביומיים-שלוש . זה תקין ? כי עד עכשיו הצמחים לא הראו סימני דישון יתר

כמו שאתם רואים יש אחת שדיי באיחור , רציתי לדעת אם זה מראה על בעיות עתידיות איתה ?
יש לי עוד כמה שאלות אבל כרגיל נמחקו לי מהראש .. בעייתי הקטע חחח

kamikaza

Active member
הי פופ אמולי

כמה הערות - קודם כל, המכשיר אדים לא צריך לעבוד בלילה, אלא רק ביום

אני מחבר אותו על הטיימר של התאורה, כך שהוא נדלק וכבה עם המנורות

אם בא לך לשמור באור על לחות של מעל 60%, תביא עוד אחד כזה. רצוי להשתמש במי מזגנים, מי גשם, או מים מזוקקים. אם אין אז לא נורא, מי ברז יעבדו

את המשנק תשאיר על 75%, ואין מה להעלות אותו בכלל עד סוף הגידול

אם אני זוכר נכון האוהל שלך הוא 80*80, כך שהוא מתאים למנורת 400

אפשר בפריחה להעלות ל-600, וזה כבר להפציץ באור, אם הטמפ יאפשרו לך. סביר להניח שלא

בכל מקרה, לא לפני שבוע שלישי לפריחה

הצמחים שלך לא מראים סימנים של דישון יתר, וגם לא יראו. כי עוד לא התחלת לדשן

ביו-הבן, רוט ג'וס וליף קואט הם לא דשנים אלא תוספים. תבדוק מה הם באתר של ביוביז

בטח שמת לב שהאיסי לא עולה ביותר מ-140 מיליסימנס אחרי שאתה מוסיף אותם

אני לא רואה צורך בליף קואט אם הטמפ והלחות איפה שהם צריכים להיות

תשתמש בו רק במקרים של חום ויובש קיצוניים, לזה הוא נועד