What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

750W LED grow Diary (UKCH, CC, SD, WD)

Kaya-man

Member
Zdarec všem!

Postupně tu s Vámi budu sdílet životní cyklus šesti slečinek.

3x UK Cheese - mooc se těšm na tuto čistou skunkovinu
1x Coastal Collision - favorit posledních let
1x Wreck D
1x Strawberry Diesel - sice došly reference že přes její krásu je to model "na vyřazení" ale šanci dostane.

Slečny mají ted 3 týdny. Z toho první týden chcípaly ve vadném kokosu. Tak dostali Biobizz Lightmix, kde se skoro týden oklepávaly a nyní už zdárně přes týden jedou. Už jsem nejel čistou hlínu ani nepamatuju a musim říct že ten růst je fakt o kousek pomalejší než s namíchaným kokosem.

prostor: homemade, laťková konstrukce, rockwoolová výplň a zevnitř i zvenku sololit.
vnitřní rozměr: 111x164x205 cm tj 1,8m2

ventilace: 430m3 odtah s regulací, pacháč 450m3 (zatím neni potřeba tak neni nasazen), ofuk stojanovej bez stojanu zavěšenej zezhora na gumách, přítah podlahový pasiv

osvětlení: 750W LED Full Spectrum s třemi dimmery, osazení 1284W

Cílem není zaplnit box a vyrvat z něj co to jde, ale spíš dát prostor pár individualitám at se plněji ukážou. Otázka g/W nebo g/m2 tedy asi nebude zjištěna, to bych jich tam dal 20.

Tak nějaké foto...

picture.php


jednotlivé dimmery na 10% a výsledné spojení
picture.php


celkový pohled
picture.php


UKCH
picture.php
 

ZeeGun

Member
Čau Kayamén, Jak se pozná závadnej kokos??
Já měl sem problémy s bio novou, ty jejich lisovaný kostky a rohože mě vždycky vypekli kytky žlutý, hůř větvený a o půlku menší než v rohožích plagron atd. Jsou to ony příznaky??

Ta Ledka vypadá našláple, nechal jsis jí poslat z čongu nebo se dá pořídit i u nás??
Za kolik se dá sehnat?? Našel jsem jí nebo teda aspon podobnou za 500 dolarů z číny.
Jak je to s teplotou Led panelu kdybys to přirovnal k sodě je to jako 250w nebo spíš 600w??
Další věc, nechápu to osazení 1284w když je to 750w zkoušel jsi to zapojit na měřák el. energie..??? Nebo to má náký přepínání a rozsvítí se jen růst/květ část panelu??
 
S

smallgardener

zeegun - viz téma o led, ten panel prostě žere 750w ale jinak je značenej na 1284w ty diody jedou na +- 60% nikdy ne na 100% předepsanýho výkonu (třeba můj panel "288w" žere 165w) ... tak to sem hodně zvědav takovou sluneční lázeň to se určitě projeví , jak plánuješ tu regulaci v jakých fázích ? btw nemáš fotky z minulýho kola jestli si pod tím už dojel buds?
jsou tam tři přepínatelný dimmery, něco jako růst/květ a růstokvět :D ne tak doslova, ale dá se s tím hrát
 

Kaya-man

Member
něco málo k panelu:

rozměr: 84 x 38 x 10 cm

váha: 13,5 kg

výkon: 750 W (měřený 746W)

osazení:
1. dimmer - 8x 90W (30x3W) - 630nm, 660 nm, 2700k
2. dimmer - 48x 5W - 395nm, 430nm, 450nm, 470nm
3. dimmer - 48x 5W - 530nm, 570nm, 590nm, 610nm, 740nm, 3000k, 12000k


picture.php
picture.php
 

Kaya-man

Member
ZeeGun: koukni se třeba do spáchalova threadu :)
jj nechal sem si ji poslat a da se i u nás :)
Teplota záleží na setapu pěstírny. já ho mám zaizolovanej takže když dám na půlku výkonu tak tam za chvíli bez odtahu je 30°C.
 

Kaya-man

Member
smallgardener: moc neplánuju, spíš testuju, v různých podmínkách je to také jiné (plocha, teploty, ...) Ted třeba jedu poměr 15-30-20 při výšce cca 45cm. Mám dost tendenci to přepalovat takže se musim krotit. Když je čas tak jim dělám i přirozenej den, ráno slabě, víc modrá, pak víc, odpolední výpek a červený západ slunce :D
Ale plánuju minimálně v růstu nejít nad 50%. Pak bude pro potřeby květu dost velká připékací síla, ale i tak nechci jet úplně naplno. Ve finále do 80%, mno uvidíme. Dojetý buds byly u kámoše ale ten nechce vydat fotky. Měl to jako hromadnej výsev vlastních femin, takže tam bylo třeba 150 kytek každá jiná ves, ale Některý phena byly doost luxux a takoá pryskyřice pod mikroskopem pfffff!! Nutno podotknout že jeho vlastní kokotností mu většinu sežrala plíseň :laughing: , ta cukernatost je výrazně vyšší a plný fotosyntetický spektrum asi chutná nejenom konopí, ale všemu co dostane příležitost :D
Přepínatelný, no jdou vypínat, regulovat 0-100 a mixovat - Spectral DJ :dance013:
 

Kaya-man

Member
a aby bylo na co koukat

WRECK D - děsnej zakrslík v růstu, ale v květu se celkem slušně roztáhne, tak snad dožene UK wave :punk:
picture.php


COASTAL COLLISION - zapoměl sem v úvodu že byl dodán asi o týden později (namísto mrnavé SD), doufám že jakožto největší sativa ve vrhu to v květu dotáhne
picture.php


UK CHEESE - to je prostě nádherná a navíc inteligentní kytka. Bez zásahu si sama uhybá větvičkama, vyplnuje prázdný místa,..
picture.php


:tiphat:
 

Kaya-man

Member
tady je na 60% tj cca 450W vs 600W HPS

Kombinace jsou stejně nejlepší. Původně sem ty ledky chtěl kombinovat s CFL pro boční svit a teplo, uviíme zda na to dojde..

picture.php
 

spachal

Well-known member
Veteran
Zdar, krasne fotky, ten UK CHEESE upravdu neni ani ohybany, takhle se to vetvi bez stressingu samo? [:
 

Kaya-man

Member
jj samo, větvičky jdou do boků kde jsou díry, nemačkaj se a netáhnou se nahoru, upravujou si internoidy,.. oproti tomu Wreckovi, kterej dělá 2 patra na centimetr :)
 

spachal

Well-known member
Veteran
No, oba dva strainy me zaujaly, trochu premyslim o nejakem microgrow jen pro radost, z jake to seedbanky? :]
 

Kaya-man

Member
No, oba dva strainy me zaujaly, trochu premyslim o nejakem microgrow jen pro radost, z jake to seedbanky? :]

no myslím, že ani jeden neni ze seedbanky. Možná ten Strawberry Diessel je ze selekce z banky, ale to musim ověřit. Jinak Cheese je prý orig Exodus cut. Coastal je naše selekce ECSDxOG(viz FMS) a Wreck ani nevim :D
 

Phuuu Ad

Active member
Cheese "exodus cut" se da sehnat v semenech od Kaliman seeds
ma v nabidce bud Cheese #1 ( Pure unhybrised Exodus ) nebo Rocksters Cheese ( Rockster's Cheese is the product of a 3 times back cross to the 1989 UK Exdous Cheese clone mother with a Skunk#1 father )
Regular samozrejme.
tot vse co vim
 

spachal

Well-known member
Veteran
Parada, dekuji obema, osazeni matkarny se mi pomalu zacina rysovat :] (pokud to je tedy k sehnani, vecer bude ten spravny cas na hledani ..)
 
D

Dogon

Kaya-man z té tvé zahrádky čiší pohoda plná elit :biggrin:
UK Cheese(exodus)je ceněn hlavně pro jeho neobvyklý terpenický profil který je uzamčen a do potomku se nepřenáší,jen výjimečně se podáří najít něco vzdáleně podobnýho,docela dost daleko se dostal Rockster se svým UK Cheese Breeding Projectem,ale v chuti je originál pořád výjimečný ta Chuť sýra je nakažlivá.
SM dělal cross uk cheese(exodus)x ECSD x sfv og kush Bx1 jinej samec než používál ra2,
ted se chystám že to Bxcrossnu aby bylo zčeho vbudocnu vařit.

tady je The Exodus Collective: History of UK Cheese https://www.icmag.com/ic/showthread.php?threadid=131757
 

Kaya-man

Member
Jo na trhu v seedbankách je spousta variet at už blížících se originálu nebo úplně vzálených jen jméno nesoucí.. Ale originál je jen jeden :)

Dogon: děkuji :) takže ty más když to zkrátim UKCH kroslý Coastalem? Jaký to je? no na pm ještě nemáš přízpěvky tak kdyžtak kaya.man@seznam.cz
 
D

Dogon

Sori za zasírání :biggrin:
ano mám UKCH x coastal collision ale jaký to je ti budu moc říct až tak někdy v červnu dřív je nevykvetu byl jsem trochu divokej a nechal jsem naklíčit celkem dost věcí a místa málo tak jsou pořád v matkárně.
doufám že se povede samec ukch fenotypu mám nutkání ho znovu pověsit na exodus cut věřím v tyhle geny však i cc je uplně jinde než většina evropských modýlku člověk si pří hulení doslova mlaská :biggrin:
 

Kaya-man

Member
Dost zajímavých věcí? To mě zajímá :D Tuším že máš v matkárně věci nad kterýma bych zaslintal :)
Jj Coastal je opravdu chutový unikát, proto jsem si ho také okamžitě oblíbil. Ovšem ještě zajímavější byl Sour Collision (CCxSD), to bylo něco na pohár, naprosto skvělý lískooříškový likér, vůně kterou jsem nikdy předtím necítil. Bohužel v průběhu dalšího vrhu selekce (první matka nepřežila) se vyskytly problémy (vadný kokos) a asi žádná nepřežila :( grrr
 
D

Dogon

Se Sour Collision jsem trochu pracoval protože tahle generace mě zas tak moc nenadchla velká ruznorodost a jen jedna rostlina nesla mnou očekávanej sour smell,navíc se tam projevoval lehkej hemafrodismus a ne všechny fenotypové variability byli kompaktní : Zamračení:
přišlo mi jít nejschůdnější cestou backcrossu tedy spátky na cc tentokrát matku byli dvě 1,2 a udělal sem(sour coastal collision Bx1)a (sour coastal collision Bx2):biggrin:na oba fenotypy
zrovna opětovně testuji Bx1 a výsledky předčí moje očekávání v rustu i samci jsou hodně jednotní,některé rostliny jsou pokrytý velice slušnou nadíkou žláz :biggrin: ale nechci předbíhat čas ukáže jestli tam bude něco výjimečnýho:tiphat:
 
Top