What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

zapraszam do kroliczej nory!

NKOTS

follow the pink rabbit!
Veteran
witajcie,

PM-owalem sobie tu wczoraj ze starym druhem, ktory uswiadomil mi, ze moje wypociny w anglojezycznej czesci forum dla niektorych rodakow to zwyczajna niezrozumiala paplanina... ;)

wziawszy pod uwage, ze nie kazdy rodak posluguje sie jezykiem szekspira, postanowilem zaprosic was do kroliczej nory i opowiedziec o niej w jezyku sienkiewicza (no dobra.. piekna polszczyzna moze to nie jest ale przynajmniej kazdy zrozumie hehe).

rownie wazne jak chec opowiedzenia o moich skromnych wyczynach jest potrzeba konsultowania z wami roznych biezacych pytan / problemow / pomyslow / radosci / watpliwosci / etc.
dlatego mam nadzieje, ze bardziej doswiadczeni userzy ode mnie czasem tu zajrza i cos podpowiedza?

tym samym zapraszam w odwiedziny do kroliczej nory!

picture.php


a nora wyglada tak:

szafeczka
jest to adaptacja istniejacej szafy, poddanej lekkim modyfikacjom (a moze mutacjom? - masakratorze, jak sadzisz?) ;)



wymiary
40 x 30 cm
wysokosc 45 cm (minus 5cm na abazur)

oswietlenie
8 x 23W CFL = 184 W
rurki zamontowalem w multi-CFL-odblysniku, a zaplonniki (? tzw. ballast) sa w oddzielnej skrzyneczce, o ktorej napisze kilka slow pozniej. tym sposobem udalo mi sie zmiescic tyle lampek w takim malym abazurze.

wentylacja
wentylatorek osiowy wlasnej roboty (pisalem o nim wczesniej w tym threadzie) zbudowany z wiatraka komputerowego 100mm. do tego pasywny wlot.
skrzyneczka z zaplonnikami do CFL ma swoje wlasne aktywne chlodzenie z uzyciem wiatraka komputerowego 50mm.

 

NKOTS

follow the pink rabbit!
Veteran
slow kilka o budowie szafeczki:

jak mowi przyslowie - jeden obraz wart jest 1000 slow wiec zamiast pisac 5000 slow, wstawie 5 fotek:

 

NKOTS

follow the pink rabbit!
Veteran
skrzyneczka z zaplonnikami do CFL:



celem budowy tej rozdzielni bylo:

1. zmniejszyc rozmiary CFL aby zmiescic ich wiecej w odblysniku przy minimalnej stracie wysokosci szafki (udalo sie to tak zrobic, ze lampki nie wystaja poza foremke do ciasta, z ktorej powstal abazur)

2. pozbyc sie elementow CFL, ktore teraz grzeja sie poza boxem - i zmniejszyc temperature w przestrzeni uprawowej

3. umozliwic latwe wlaczanie kazdej CFL aby kontrolowac swiatlo i temperature


ponadto system jest tak skonstruowany, ze kazda czesc moge latwo wymontowac do naprawy/konserwacji.

w tym miejscu wielkie podziekowania naleza sie ironCELLowi za fachowa pomoc i doradztwo przy konstrukcji (przede wszystkim odnosnie wentylacji rozdzielni, ktora sie troche grzeje). pozdro bracie, jedna milosc!
 

NKOTS

follow the pink rabbit!
Veteran
jeszcze wiatraczek miksujacy (100mm) i mala platforma zeby planty byly blisko swiatla i zeby nie blokowac powietrza pudlami etc.

 

NKOTS

follow the pink rabbit!
Veteran
a co w kroliczej norze rosnie mi?

obecnie:
1. Hot Mix


(tutaj maja 13 dni)

2. ChemdoggDD-x-SD ibl


(tutaj maja 6 dni)
 

drLSP

Member
Uwielbiam takie majsterkowanie, piękna robota qliku :)

Nie przesadzasz trochę z tym naginaniem kiełków, w tym stadium powoduje tylko stres..

Życze powodzenia :D
 

NKOTS

follow the pink rabbit!
Veteran
hej doktorku, dzieki za odwiedziny i za zyczonka!

no juz mnie inni pytali po co to LST tak wczesnie. mialem zamiar utrzymywac planty jak najbardziej kompaktowe bo szafeczka jak widac niewielka...

ale ostatnio ktos mi doradzil, ze mozna przy pierwszym przesadzaniu zakopac rosliny nizej az do poziomu liscieni i w ten sposob odzyskac ten dystans. ponadto roslina wytworzy z lodygi nowe korzenie pod poziomem gleby.

dlatego zdjalem juz druciki z ChemDogow i pozwalam im rosnac swobodnie a przy przesadzaniu zakopie glebiej.

wczoraj przesadzilem wieksze HotMixy. zorientowalem sie ze za dlugo je trzymam w malych doniczkach, zaczely zolknac i zobaczcie jak wygladaly korzenie:

 

NKOTS

follow the pink rabbit!
Veteran
po przesadzeniu (ktore nastapilo w 14 dniu zycia):



i 36 godzin pozniej:



te HotMixy maja bardzo krotkie dystanse miedzy pietrami. i to jest super bo szafeczka mala...
ale z drugiej strony ciezko mi je LST-owac bo nie ma jak zlapac drucikami, hehe.
 

NKOTS

follow the pink rabbit!
Veteran
a tymczasem ChemDoggDD-x-SDibl:



przy HotMixach rozwoj byl bardzo rownomierny podczas gdy Chemdogi - jak widac powyzej - charakteryzuje zroznicowanie pod tym wzgledem.

i cala banda:



tu musze dodac, ze po dosc poznym przesadzeniu HotMixow postanowilem przesadzic Chemdogi wczesniej tj. po ok 10 dniach zycia (teraz maja 8). zorientowalem sie, ze w szafce nie zmiesci sie 6 tych wiekszych doniczek. czesc roslin musi sie wyprowadzic do innej nory.

wlasnie koncze prace nad wieksza szafa z lampa HPS i gdy bedzie gotowa to przeniose tam HotMixy.

do nastepnego :tiphat:
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
Witam i sie w norce rozgaszczam ;)

Jak wiekszosc lubie ladne schludne projekty , taka praca warta jest uwagi bo poswieciles sie temu i w czasie i serca duzo w projekt wlorzyles , roslinki lubia jak sie o nie dba i troszczy , wynagrodza Ci to w owocach :D Jak nie ma jak drucika wbic w ziemie to warto wytopic male dziurki w plastkowej doniczce i tam drucikiem je drutowac ...warto karmic odpowiednimi dawkami rosliny N P K , ja osobiscie polecam od paru lat algi morskie , zapodasz a za 2 dni zobaczysz jaki wigor w nie wejdzie ... wszystko bedzie GIT

Jak moge to zawsze pomoge ...


poZZdro .

picture.php
 
S

Simon Templar

Hello!

Ja również skorzystam z zaproszenia.

Zajebista ta Twoja norka. To pudełko z elektroniką jest przechujem :D

:respect: :respect:

Kawał zajebiście dobrej roboty. Zaklepuję miejsce w 1szym rzędzie!

:lurk:

Powodzenia & przesyłam pozytywne wajbsy! :smoke:

Simon
 

NKOTS

follow the pink rabbit!
Veteran
siema siema,
dzieki panowie za slowa zachety :biggrin:

dzis odbyla sie akcja przesadzania Chemdoggow.
przed akcja:



i po akcji:

 

NKOTS

follow the pink rabbit!
Veteran
i jak widac na powyzszej focie, Hot Mixy juz znikly i poszly do duzej szafy.

oto one przed przeprowadzka:



mysle, ze od przesadzenia 3 dni temu ladnie sie juz rozwinely.

a tu juz w nowej norze:



komentarze?

pozdro :smoke:
 

NKOTS

follow the pink rabbit!
Veteran
aha, zapomnialem pokazac nowa duza nore!



musze jeszcze popracowac nad wentylacja, ktora teraz jest wydajna ale troche za glosna...
 

NKOTS

follow the pink rabbit!
Veteran
Znajdzie się miejsce dla starego żelastwa w drugim rzędzie?
hehe siema iron!
jesli bedzie trzeba to wlasnymi rozowymi lapkami zmajstruje specjalnie dla ciebie dostawke :)
albo jakis zydelek z napisem VIP na oparciu :biggrin:

a przy okazji, obczaj kolezko co znalazlem na strychu u wujka googla:



;)

pozdr
 

masakrator

Well-known member
ICMag Donor
Veteran
Ale wydajnosc bardzo slaba ,widac to po grubosci wychodzacych z niej kabli/drutow heheee
 

Latest posts

Latest posts

Top