Register ICMag Forum Menu Features Search Today's Posts Mark Forums Read
You are viewing our:
in:
Forums > IC Magazine > International Forums > Romania > Utilizari ale Cannabisului in scop medicinal

Thread Title Search
Post Reply
Utilizari ale Cannabisului in scop medicinal Thread Tools
Old 03-08-2012, 12:07 AM #1
exploziv
pure dynamite

exploziv's Avatar

exploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivor
Utilizari ale Cannabisului in scop medicinal

hey, stiti persoane in romania care se trateaza sau ar vrea sa se trateze cu cannabis? si daca da, stiti cumva si ce strainuri, sau ce tipuri de strainuri prefera?

asteptam cat mai multe contributii!

If the whole world smoked a joint at the same time, there would be world peace for at least two hours. Followed by a global food shortage.

Last edited by exploziv; 03-13-2012 at 03:05 AM.. Reason: split from thread "presa". edited accordingly.
exploziv is offline Quote

Old 03-08-2012, 04:23 PM #2
exploziv
pure dynamite

exploziv's Avatar

exploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivor
tocmai de asta intrebam aici, sa iau pulsul situatiei.
ma gandeam ca cineva de pe aici are pe cineva drag care foloseste/a folosit cannabisul in scop medicinal, sau macar pe cineva care creste pentru cineva care foloseste.

in nici un caz nu ma gandeam ca ar fi posibil sa te tratezi cu ce gasesti pe acolo pe la dealari.

voiam sa initiez un mic side project, cu scopul de a selecta si ceva specimene de interes pentru anumite afectiuni. dar pentru asta e nevoie de pareri din partea celor cu probleme care au folosit. de asemenea era util de stiut si in ce conditii cresc cei care ii ajuta cu partea aceasta. daca nu apar raspunsuri pozitive/utile, arhivam toata treaba si incepem mai tarziu, nu e problema.

If the whole world smoked a joint at the same time, there would be world peace for at least two hours. Followed by a global food shortage.

Old 03-08-2012, 06:32 PM #3
pagabboy
Member

pagabboy's Avatar

pagabboy will become famous soon enoughpagabboy will become famous soon enough
si eu si prietena mea folosim in scop medical tratamente naturiste ea are o problema la mana dreapta cu doi nervi care dupa o fractura langa cot s-au prins in spuma poroasa care se formeaza cand se vindeca osul si a luat tot felul de medicamente si analgezice care o da peste cap insa cu tratament natural sta fara dureri cam o aptamana dupa consum ...apropos se poate si de la dealeri daca ai unul anume care stii ce are de oferit dar asta numai in cazuri urgente si la inceput asa am incercat .
pagabboy is offline Quote

Old 03-08-2012, 06:45 PM #4
exploziv
pure dynamite

exploziv's Avatar

multumesc pentru raspuns in primul rand.
ce merge mai bine pentru voi, indica, indica dominant, hibrid echilibrat sativa-indica sau sativa dominant?
daca mai crezi ca ar fi ceva de adaugat, ce ne poti spune ar fi super, daca nu discutam mai mult cand vei putea intra pe chat sau primi mesaje private.

take care!

Old 03-10-2012, 03:12 PM #5
dalin
Member

dalin's Avatar

dalin is on a distinguished road
eu sunt bolnav de epilepsie.....si in spania am facut tratament cu cannabis.Stiam ca e sativa ...si doctorul ma punea sa trag vapori cred eu ca sunt dar chestia respectiva nu stiu daca era vaporizator....sau altceva oricum au trecut ceva ani de atunci .Ceea ce mi-a facut chestia aia!!! .....nu am mai facut crize de epilepsie...deloc fata de perioada de intainte(2-3 ori pe saptamana).Ptr cei ce sufera de asa ceva le recomand....si nu costa mult.Mai mult te vor costa medicamentele toata viata decat un drum si un tratament

2 members found this post helpful.
Old 03-10-2012, 03:42 PM #6
exploziv
pure dynamite

exploziv's Avatar

thanks for sharing the story!

vaporii aia te si spageau?

Old 03-10-2012, 04:10 PM #7
pagabboy
Member

pagabboy's Avatar

pagabboy will become famous soon enoughpagabboy will become famous soon enough
Quote:
Originally Posted by dalin View Post
eu sunt bolnav de epilepsie.....si in spania am facut tratament cu cannabis.Stiam ca e sativa ...si doctorul ma punea sa trag vapori cred eu ca sunt dar chestia respectiva nu stiu daca era vaporizator....sau altceva oricum au trecut ceva ani de atunci .Ceea ce mi-a facut chestia aia!!! .....nu am mai facut crize de epilepsie...deloc fata de perioada de intainte(2-3 ori pe saptamana).Ptr cei ce sufera de asa ceva le recomand....si nu costa mult.Mai mult te vor costa medicamentele toata viata decat un drum si un tratament
vezi ca aratau un caz la fel intr-un episod din weed wars si zic si mai multe detalii dar nu mai stiu episodul exact insa tin minte ca i sa administrat ulei de canna
pagabboy is offline Quote

Old 03-10-2012, 05:09 PM #8
dalin
Member

dalin's Avatar

dalin is on a distinguished road
vaporii nu spargeau , cum facem de obicei acasa fiecare de aici....Se faceau f multe pauze si starea in mare,relaxare,idei pozitive de ''construi'' ceva ,tot stresul disparea dar nu stiu cum iti dadea o stare de relaxare a creierului....simteai capul efectiv ca si piciorul cand e amortit si se dezmorteste....si sangele il simteai ca circula mai repede,....efectiv simteai asta in brate...nu am mai intalnit pana acum acest soi....si tare cred ca este thai chiar daca nu am incercat si spun din ce am citit.Asta am simtit eu si inca se resimte....poate la altii este diferit nu am de unde sa stiu!

1 members found this post helpful.
Old 03-10-2012, 05:29 PM #9
exploziv
pure dynamite

exploziv's Avatar

suna a efect de sativa. dar probabil dozele nu erau foarte mari.

Old 03-10-2012, 07:44 PM #10
piramidon
recidivist icmag

piramidon's Avatar

piramidon is a jewel in the roughpiramidon is a jewel in the roughpiramidon is a jewel in the roughpiramidon is a jewel in the roughpiramidon is a jewel in the roughpiramidon is a jewel in the rough
Suna a sativa, dar mai degraba a ruderica, nu uitati ca sunt campionul absolut la productie si consum de BHO din rudy Foarte putin thc si o gramada de cbd sau cbn (nu stiu sigur care din ele), mai mult tranchilizant decat stonereala, cand am mult de lucru si is stresat, d-asta bag. Ma face productiv, creativ si nu imi afecteaza deloc concentrarea.
Eu - accidentat si operat la coloana vertebrala, aveam dureri frecvente si dupa ce am spart rinichii si ficatul in mine cu Diclofenac, Ibuprofen si alte bazaconii, dadeam cate 50 lei pe o injectie (infiltratii - sa nu ma ologeasca macelaru' fara spaga), am inceput sa bag iarba la greu. Nu ma mai doare NIMIC de sase ani incoace. Ba am scapat si de niste migrene frecvente pe care le aveam si pt asta, am bagat de seama ca sativa e de mare folos.

@dalin: am o buna prietena care are epilepsie, din pacate nu am convins-o pana acum sa ia, se teme...
Stii de ce... Dar iti multumesc!

Post Reply

Thread Tools

Posting Rules