What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Selekcie na periferii..White Master,White Urkle,Bubba...

PERIPHERY

Member
Veteran
Tak na zaciatok sa patri pozdravit a privitat vsetkych pocestnych v mojom "selekcnom" threade..
Nie som velky fanusik "step by step" threadov,ci skvor ja ich nerobim rad..No tentokrat je situacia
trosku ina..Mal som tu cest ziskat niekolko zaujimavych genov na selekciu,ci stat sa testerom..

Dostat tak velku doveru je pre mna zavezujuce a znamena velmi vela..Nie len financna hodnota
genetiky tu hra rolu,no ich obstaranie bolo neraz viac nez problematicke..Napriek tomu sa majitel
genov rozhodol,mi ich zverit..Za co mu patri obrovska vdaka..Tu uz pisem o nasom kolegovi a clenovi
nasej sekcie Mr.Lumpovi..

Jeho kamarat v dalekej Kalifornii zakupil seeds v jednom s medicinalnych klubov..Aby aj neboraci
ako mi mohli otestovat geny,ktore sa objavovali predovsetkym v aukciach,za ceny astronomicke..
Po tom co docestovali do Ciech,mi ich Lumpisko odoslal..Aby som sa zhostil ich selekcie...

Dufam ze vas selekcie zaujmu aj preto,ze sa pustam do vod ktore som dlho nenavstivil..
Moja maminkaren je plna Sativa dominujucich genov,v ktorych si takpovediac libujem..
Bol som vsak nedavno poziadany o pomoc,niekolkymi priatelmi a znamymi..O silne Indica
dominujuce geny s medicinalnym potencialom,ktory by im pomohol nie len ulavit od bolesti,zlepsit
apetit..atd..No aj s poruchami spanku/nespavostou..Ktore som si mohol nedavno zazit,na vlastnej
kozi..Spojil som teda jedno s druhym a tuto put,sa vam budem snazit priblizit..


Tak konecne o co ide...

Prve dve genetiky prichadzaju vo feminizovanej forme..Moj postoj k tejto forme seeds tu nebudem rozoberat..
No fakt ze ide o spojenie genetik ktore som tuzil ziskat a konecne vyskusat,v ich cistej forme..Robi celu vec
pre mna este zaujimavejsou..Cela sekcia reportov na Farme nas ohurovala uz dost dlho,tak sa im pozrime
na zubok..Ci su vobec hodne takeho poprasku...

picture.php


Prvy cross WHITE MASTER je spojenim SoCal Master Kush X The White
SoCal Master Kush je znamy Elitny "Clone only" strain s Kalifornskej Medical sceny..
Ktory bol spojeny s momentalne vsade ospevovanou Krome´ho The White
Umyselne viac k povodu tychto kolkonov nepisem,je o nich niekolko thredov
a kazdy s mnozstvom stran polemik a dohadov...Nas ci aspon mna ale zaujima spojenie
tychto dvoch krasok...

Dalsim crossom z rovnakej dielne (meno nepisem nakolko /je cenzurovane/ nie je "spriateleny" s tymto a
dokonca uz ani dalsimi forami..Podobne ako "Rez" je bud nadovsetko milovany,alebo uplne nenavideny..
Nechajme to bez komentov a zamerajme sa na vysledky jeho prace..)

WHITE URKLE teda Purple Urkle X The White
Tento krat bola "najbielejsia" Krome´ho The White,spojena s "Elitnov" udajne najpotentnejsov "purple strain"
Jednou s najviac cenenych a vyhladavanych medicinalnych genetik..


Plan jazdy:
Najprv nas caka klicenie..Takze nekric hop(!) kym si nepreskocil...

O zodpovednosti ktora mi bola zverena som uz pisal,ale musim ju zdoraznit..
Nakolko teraz prichadza faza v ktorej mam vzdy pevne zovretu zadnicu..
Zvlast ked nejde o moje seeds ako v tomto pripade..
Je zbytocne pisat ze u kvalitnych znaciek ako Serious seeds ci H3ad seeds,dokonca aj u (lacnej) Nirvany
som maval vzdy 100% klicivost..Kedze je to pokazde novy boj a iba cas ukaze,ako s neho vydeme..
Takze ty co sa modlia,nech sa modlia,ty co vzyvaju nech tak robia a ja okolo ohna,zakrepcim par
ritualnych tancov a ide sa na vec..Teda vhodim semienka do vody....

Novy rekord!!
U Kali Mist od spominanych Serious som mal prve prasknute semeno za 8 hodin..
U Casey Jonesa od H3ad seeds som mal prve prasknute semeno za 6 hodin..
U OG-a som mal prvy WHITE URKLE prasknuty za 2,5 hodiny!!

Po 8 hodinach..WHITE URKLE
picture.php


A takto vyzerali seeds po 17 hodinach..
WHITE MASTER mal zatial 6 klickov vonku..
picture.php

picture.php


"P":wave:
 

Phuuu Ad

Active member
No vypada to na poradnou jizdu. Tez posilam Lumpovi velike DIKY za duveru. to se uz malo vidi.
Moc na jmena nedavam a spise se zajimam o vysledny "produkt" a o "the white" z jsem cetl spousty veci je lepsi si to zkusit na vlastni kuzi.

Drzim palce Peri at se dari

May the force be with you
Phuuu

ps: porad tu na tebe cekaji "meanies" tak dej vedet jak s nima.
 

PERIPHERY

Member
Veteran
Dakujem za vas zaujem,mnozstvo K+ ktorymi ste ma zasypali,aj za zavesenie
threadu na nasu nastenku..Velmi si to vazim a spravim vsetko pre to,aby ste
sa mali na co aj pozerat..

Som velmi rad vo vasej spolocnosti,prave vdaka ludom ako je Phuu..
Ktoreho si vazim nie len ako growera,ale aj citliveho cloveka (a podobne
ujeteho zvieracieho fanatika,ako ja:)) zo srdcom na pravom mieste..
Dalsie kolecko kliceni rozbehnem do mesiaca,takze urcite velmi rad vyuzijem
prilezitosti a tvoje semienka zaradim do repertoaru:tiphat:

A jedeme dal...

picture.php


Tuto "White triadu" chcem uzavriet genetikov od Cheeseheada..
Stal som sa testerom jeho Nightmare Kush co je vlastne The White S2

Tema samoopelenia je dostatocne zlozita a obsiahla,aby mala niekolko threadov..
Takze preskocim vsetky alely a geny,haploidne a diploidne sady chromozomov...atd
Tato metoda nie je ziadnov novinkov..V prirode je niekolko druhov ktore su schopne samoopelenia
bez vonkajsieho zasahu ci uz hmyzom,vetrom,alebo clovekom..Zo strukovitych cez arasidy,hrach
az po sojove boby,rozne druhy orchideii ci krasna slnecnica...

V sucastnosti sa zda ako najuspesnejsia "riadena metoda" ktora vyuziva Koloidneho Striebra..
Konopny svet dnes zaplavilo mnozstvo S1 semien..Sam som si vytvoril par semien touto metodov a moznost preskocit
jedno kolo a otestovat dalsiu generaciu..Bola pre mna lakava..Cital som o problemoch ktore vznikli u niektorych
druhov pri S2,S3,S4..generaciach..A velmi ma zaujimalo aky bude vplyv na klicivost ci stabilitu rastlin...

Pohlad na prvu stvorku vyklicenych seeds po 20hodinach..
Boli to zatial najmensie semienka s akymi som mal docinenie..
NIGHTMARE KUSH aka THE WHITE S2
picture.php


Zrod noveho zivota nie je ziadna sranda...
NIGHTMARE KUSH aka THE WHITE S2
picture.php


"P":wave:
 

Ramius

Active member
Veteran
Won't be able to read your posts, but I'll follow the pictures lol

Good luck on the NMK
 

Lump

Member
Zdravím všechny kdo zabloudil na Periferii:tiphat:

Na začátek musím věnovat také velké díky Perimu za jeho odhodlanost,pracovitost a hlavně za poctu že přijal mé semena a bude mi ctí je sledovat v jeho roomu,díky kamaráde.

Sehnat semena nebyl vůbec jednoduchý úkol ,nicméně vím že jsou ve správných rukou.Už se strašně těším až tvé sluníčko ukáže holky v plném květu ,měla by to být nádherná show.

Koukám že semena se mají k světu, za což jsem velice šťastný.

Drž se a opatruj se :tiphat::tiphat:
 

PERIPHERY

Member
Veteran
Thank you for visiting the members "outside" of our section:D
I was pleasantly surprised that the translator to translate quite well
Although few times I have good laugh..:biglaugh:
This way I want to say hello Ramius, Shh, roll it large &
of course cheesey thanks through which I gained part of the gene pool ..
And all who have gone on the periphery:wave:

Teraz je uz vhodny cas povedat si nieco k jazde..

Tento projekt je opatrnost sama a tak som pre prave vyklicene seeds,namiesal mix pozostavajuci s:
6-dielov Grow mix
3-diely Coco
1-diel Bio humus/Wurmhmus

Grow mix je podnou zmesov s obsahom bielej raseliny,pobaltskej raseliny,Irskej bielej raseliny,ciernej raseliny...
Rozna hrubost a struktura raselin jej zaistuju,uzasnu lahkost a vzdusnost substratu..
Dalej obsahuje Plagronacku zmes organickych hnojiv pod nazvom Super mix plnu
živych pliesni,baktérii,minerálov a vitamínov,stopové prvky,krvná múčka,kostná múčka,slieň,čadičova múčka,
bentonit,múčka z morských rias,lávová múčka,guano..atd..Podny mix obsahuje aj 15%perlitu a jeho EC je 1,4-1,6

Predovsetkym aby som mladym klickom v ich zaciatku trochu "odlahcil" primiesal som Coco..
Ktore som spetku obohatil o Bio humus s utrob kamaratky dazdovky Dendrobena Veneta
Skvele vysledky ukazal aj pri toho rocnom outdoore a kazdy kto mal niekedy v rukach jeho uzasne jemnu strukturu,
si ho musi zamilovat na prvy pohlad..Dodal rastlinkam dalsie mnozstvo stopovych,mineralnych latok,enzymov,zivych
pliesni a bakterii..To ze podporuje lepsie klicenie semien,rychlejsi rozvoj korenov,lepsie vstrebavanie a nehrozi pri jeho
pouziti spalenie mladych rastliniek je notoricky zname...

/Pri priprave na nove kolo,som vyprazdnoval kyble a maltaky..Kedze boli naskladane na sebe,udrzala sa v nich dostatocna
vlhkost a tak mohol cely micro life pokracovat..Poda bola natolko plna Dendrobeny,ze kocky vykukali aj s dier na dne nadob..
picture.php

Podu som zabalil do velkych vriec a preniesol ku kolegovi do zimnej zahrady../

Hnojky

Za tie roky som vyskusal rozne znacky..Uz dlho sa orientujem na Bio jazdu a najvyssiu kvalitu verzus cenu su mi schopne ponuknut
hnojky od Bio Bizz (ktorym sa budem venovat detailnejsie)..Ako doplnok (predovsetkym) out ci in pouzivam "Aerated Compost Tea"
Mnozstvo studii a vyskumov potvrdilo neuveritelnu ucinnost tejto jednoduchej metody..Pri ktorej staci namiesto klasickeho Tea,
jednoducho do kybla ponorit hadicku (najlepsie niekolko) od lacneho akvarioveho cerpadielka a deju sa zazraky..a to doslova!
Tento proces prevzdusnenia nie len urychli proces a na uplne minimum potlaci pach,ktory inak vznika pri vyrobe Teas (takze sa da robit aj v dome)..
No behom 1-3dni (v zavyslosti od mixu) vam poskytne mnhonasobne vecsie mnozstvo aerobnych bakterii,pliesni....je toho na cely thread
Teda v zavyslosti od toho co chcete dodat svojim kockam,pridate do kybla s vodou a vzduchovacom..Mnozstvo jednoduchych receptov
najdete na nete..A rastlinky si budu chrochtat tak ako este nikdy!Nebojte sa toho aj u nas sa da zohnat kompost,bio humus,melasa,javorovy sirup,
huminove kyseliny ci olej s konzervy od sardiniek:)

A naspet k zakladnej hnojke ktoru pouzivam:

picture.php

Bio Grow je skutocne tonikum..ktoreho zaklad tvori 100% organicky extrakt z Holandskej cukrovej repy,bezne znamy ako melasa..
Obsahuje dalej 70 stopovych prvkov,vitaminy ako B1,B2,C ci E a jeho velmi nizky obsah fosfatov nelikviduje nase zivotne prostredie...

picture.php

Tym najvecsim rastovym akceleratorom s akym som sa vobec stretol,je pre mna Fish mix..Milujem ho nadovsetko a bez neho v mojej
maminkarni neurobim ani ranu..Ide o vyluh z organickej rybej emulzie zo severneho mora,ktora je znova zmiesana s extraktom s cukrovej
repy,nakolko nic sa nepostara tak ako "soil life" ako ona..

picture.php

Bio Bloom s nizkym obsahom dusiku a dostatkom Fosforu a Drasla..Plny stopovych prvkov a hormonov rastlinneho povodu,enzymov a
aminokyselin sa stara o moje bohate kvetenstvo...

Pokial ide o stimulatory

picture.php

Pred rokmi som si zamiloval Rhizotonic..a tak s nim jednoducho prekorenujem dodnes..Vzdy po presadeni ci akomkolvek strese..
Proste Rhizo od Canny:)

Predovsetkym cestou postreku pouzivam dalsie dva stimulatory..a sic

picture.php

Koncentrat s prvotriednych morskych rias znamy ako Alg-a-Mic..Lisovany za studena bez pouzitia akychkolvek rozpustadiel..
Cim zarucuje vysoky obsah prirodzenych aminokyselin,vitaminov ci hormonov rastlinneho povodu...

picture.php

Dalej nasu/zo Sovietskym Zvazom na vecne casy a nikdy inak!/ Darina4
Co povedat ku tejto "zivej vode" ziskanej s jazerneho sapropelu ktory sa tisicrocia usadzoval v dnovych vrstvach s odumretych
rastlin,organizmov,mineralnych komponentov ci mikroelementov? Pouzivajte ju! Tych pozitiv je tolko ze by vydali na dalsi cely thread...

picture.php

Do pody pridavam "povzbudzovac" alias "Energy Booster" Bio Heaven
Podpora schopnosti rastlin zadrziavat vodu,stimulacia enzymatickych systemov,podpora antioxidacnych systemov...atd
Co zlepsuje respiraciu rastlin,zaisti rychlu a uplnu absorpciu klucovych zivin ,zbavy rastlinu toxinov..proste podpora a posila pre kocky


A aby som tieto vsetky procesy nakoniec nenabural niakov chemkov..Kamaratka kyselina citronova dorovna PH o tu malu trosku..
Rastliny vzdy najprv prelejem cistou,odstatov vodou (s upravenym PH) az nasledne mixom s hnojkov..
Cim zarucim lepsie vstrebavanie,predovsetkym pri suchsich podach..

"P"

A na rade su dievcata:
:)
 

PERIPHERY

Member
Veteran
Zdravym Vas na periferii po dlhsom case
:tiphat:
Nez sa pozrieme na kocky chcem sa este vratit ku kliceniu a trosku zhrnut vysledok..
Metod ako naklicit semienka je viacero..
Samotny Breeders nam radia ist cestov matky prirody,ktora je odskusana tisicrociami..
Aj ja sam tak postupujem u svojich seeds,ktorych mam desiatky ci stovky..
No v pripade ako je tento,kedy za jedno semienko bolo nutne zaplatit 30$ ci viac..
Chcem mat vsetko co najviac "pod kontrolov"..

Za roky som sa napr. stretol zo semienkami,ktore takpovediac "zabludili" a zemska pritazlivost im nic nehovorila..
Po "cakani na Godota" som nakoniec semienko vylupol zo zeme a zistil,ze sa krutilo a obracalo a cele zauzlovane,
nikdy nad zem nedorazilo..nedostalo svetlo a jednoducho zahinulo..Ano to je selekcia a slaby tu nemaju miesto..
Ale pri tychto palkach penazi si "nemozeme" dovolit aby podobne zabludili a tak robime cast prace za nich..
Vela krat aj za cenu,ze sa neujmu tak dobre ako by k tomu doslo,keby boli od zaciatku v pode..ale aspon ZIJU!!

To je aj dovod preco davam naklicene seeds iba par milimetrov pod zem,ci este radsej s nepravymi listami uz nad zemov..
Sic sa potom casto sadenice vytiahnu,no nie je problem ich pri dalsom presadzani zasadit hlbsie..
S podov zakritej stonky vyrazia nove korene a rastlina je nakoniec podsaditejsia a pevnejsia "ukotvena"..

Seeds:

Najvecsie semienka,tmave s krasnov malbov..predurcovali White Mastera na bezproblemove klicenie..
Je to moj velky favorit tejto jazdy a preto ma vysledok 10/10 viac ako potesil..
Vsetkych 10 sa krasne ujalo a su to najrychlejsie a najvytalnejsie rastliny..S nadhernymi sirokymi a temne zelenymi listami..
Trio WHITE MASTER mesiac od vhodenia semien do vody
picture.php



White Urkle ach White Urkle..Tak to bola mikrochirurgia..
Vyklicilo vsetkych 10/10 semien..Tak o com vlastne hovorim a na co sa stazujem?
Vyklicit neznamena ujat a vyrast..
U troch mladuckych klickov sa jednoducho nevyvynul korienok ani buduca stonka..
Vytvoril som sterilne prostredie ala operacna sala a bojoval..
U dvoch som boj prehral,no treti mi dal moznost znovu vidiet,silu maticky prirody v priamom prenose..
Jeho dvoj milimetrovu stonecku som vsadil do zeme a umiestnil ho do parnicka..Behom tyzdna bezprostredne pod "nepravymi listami/cotyledons"
vyrasilo mnozstvo korenov a tak bol celkovy pocet sadenic 8X White Urkle..
WHITE URKLE
picture.php


Dovod preco som musel poseckat s dalsim vyvojom/reportom bol zakopany v NightMareKush aka The White S2
5 semien vyklicilo okamzite..No na dalsie dva som cakal celych 12dni,aby v ten stastny 13-ty ukazali chut zit..
To ze trpezlivost ruze prinasa je znama vec..A asi to bude aj cesta u tychto S2 seeds..Dalsi kolega-tester
pracoval s 16 semienkami a ziskal 3 rastliny..U mna z 10 nakoniec celkovy pocet 7X NMK
Duo NMK aka White S2 tiez mesiac od rozbalenia semienok
picture.php


Zdravim JKS-ko
Osobne by som s rastlinnym materialom pracoval metodov klasickeho Tea..
Teda znamy postup ako napr. u Prhlavy/Koprivy..Je potrebny cas...
Viac na toto tema v dalsom prispevku:)

"P"
 

~Shhh~

JETS
Veteran
Nice update bro, those white s2's look just like a couple of mine... I've just put mine into bloom but lost my camera, so no pics until new one arrives.
 

Lump

Member
Ahoj Peri

Krásné zdravé kytičky ,tak jak to má být .Jsem rád že jsi pro klíčení udělal maximum a vytvořil jsi silnou a zdravou armádu ,která je schopna jít do boje.Vážím i tvého času ,který u této selekce trávíš,děkuji ti za update opatruj se kamaráde :) :tiphat:
 

šunka-maslo

Duv' conoisseur^^
ICMag Donor
Veteran
Ahoj Všem:wave:

Zdravim te Peri kamo:tiphat:

To bude velmy zajimavy a to hodne sleduju, geneticky jsou uzasny a to bude parada:)

Krasné kytky:ying:

Vše nej!!

:lurk:
 

sensi23

Active member
Veteran
ahoj peri nadhera..vubec jsem si nevsdiml tohoto threadu a jsem kurva rad ze jsem ho nasel :D :respect:
 

Latest posts

Latest posts

Top